W jaki sposób upewnić się, że zakupimy najlepszą wiertarkę do domu? Narzędzie to niejednokrotnie przyda nam się w przypadku niewymagających specjalisty napraw w domu bądź innych robótek. Z tego względu warto wybrać takie urządzenie, które okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla niedzielnych majsterkowiczów, jak i dla osób, które okazjonalnie będą potrzebowały skorzystać z wiertarki.

W naszym zestawieniu skupiliśmy się przede wszystkim na znalezieniu najlepszych możliwych urządzeń w średnim przedziale cenowym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że otrzymamy dobrą wiertarkę, która nie nadwyręży naszego budżetu aż tak bardzo. W rankingu znalazło się pięć produktów, które według nas oferują najlepszą jakość do ceny.

Oczywiście aby upewnić się, że ranking wiertarek 2024 przygotowany został w odpowiedni sposób, każdy recenzowany produkt sprawdziliśmy pod względem różnych specyfikacji. Mowa tutaj oczywiście o mocy wiertarki i jej napięciu, funkcjonalności, do której wliczamy możliwości regulacyjne oraz maksymalną prędkość obrotową, średnicę wiercenia, liczbę biegów i oczywiście materiały, z jakich wiertarka została wykonana. Nie zapomnieliśmy oczywiście o jej typie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
WIERTARKA KOLUMNOWA STOLOWA SLUPOWA 2150W

WIERTARKA BOXER IMADŁO

9.9

Średnia

Allegro Logo
EINHELL TC ID1000 WIERTARKA UDAROWA 1010W REGULACJI 1

WIERTARKA EINHELL TC-ID1000

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
WIERTARKA UDAROWA 600W GSB 13 RE BOSCH 1

WIERTARKA BOSCH GSB13RE

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Dwubiegowa wiertarka stolowa BOSCH PBD 40 710W

WIERTARKA BOSCH PBD40

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
KRAFT DELE Wiertarka UDAROWA 1700W REG PREDKOSCI 1

WIERTARKA KRAFT DELE

9.4

Tania

Allegro Logo
 
empik logo

WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 2150W + IMADŁO

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to wiertarka stołowa, a więc do odpowiedniego korzystania wymagany jest montaż na stole bądź innej stabilnej i w miarę płaskiej powierzchni. Oferuje nam moc przekraczającą aż 2000W. Oczywiście rzeczywista moc podczas prac wiertarskich jest niższa.
Opisywana wiertarka świetnie spisze się w sytuacji, kiedy przyjdzie nam wykonywać pracę związaną z miękkimi materiałami jak na przykład drewno, tworzywa sztuczne czy metale kolorowe. Jednakże, jeżeli zastosujemy odpowiednie wiertła, możliwe jest również wiercenia w metalach lekkich oraz stalach konstrukcyjnych czy nawet w żeliwie.
Za funkcjonalność odpowiada przede wszystkim pięciostopniowy system regulacji prędkości obrotowej. Dzięki temu gwarantujemy sobie precyzyjną pracę. Dodatkowo w zestawie jest specjalna osłona wrzeciona. Regulacja obrotów pozwala nam dopasować szybkość do naszej pracy i zaczyna się od 580 rpm, a kończy przy 2650.
Z innych funkcjonalności warto wspomnieć o regulowanej wysokości kąta stołu, dzięki czemu możemy obrócić sam stół od -45 do 45 stopni, a specjalny uchwyt wiertarski oferuje montaż wiertła tak małego jak 3 mm aż do 16 mm średnicy.
Oprócz oczywiście wiertarki i wspomnianej osłony, w zestawie producent oferuje nam imadło, stół roboczy, uchwyt wiertarski, wszystkie klucze niezbędne do montażu oraz oczywiście instrukcję obsługi. Jedyną wadą, o której należy wspomnieć, to bardzo krótka gwarancja. Wynosi ona jedynie 12 miesięcy. Z tego powodu ocena redakcji wynosi 9/10.

R

Zalety

– Duże możliwości regulacyjne – zarówno wiertarki jak i kąta stołu;
– Uchwyt wiertarski oraz specjalna osłona;
– Bogate wyposażenie dodatkowe;
– Możliwość wybrania jednego z pięciu biegów.
Q

Wady

– Krótka gwarancja;
– O wiele niższa moc od deklarowanej przez producenta.

EINHELL TC-ID1000 MOCNA WIERTARKA UDAROWA 1010W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tym razem otrzymujemy tutaj wiertarkę udarową, który oprócz niskiej ceny zachwyca nas efektywnością oraz bezpieczeństwem pracy. Einhell to firma niemiecka, która już wielokrotnie zadziwiała nas bardzo dobrymi narzędziami do domu.
Otrzymujemy tutaj produkt o mocy 1010 W, którego maksymalna ilość obrotów wynosi aż 3000 na minutę. Jeżeli jednak mowa o udarze, to częstotliwość udarów gwarantuje nam liczbę od 0-48000/min.
Co ciekawe, produkt wyposażony został w dodatkowe funkcjonalności. Jedną z nich jest uchwyt dodatkowy, dzięki któremu poprawiamy stabilność wiercenia. Warto również wspomnieć o ograniczniku głębokości. Pozwoli on nam na bezproblemowe wiercenie nie martwiąc się o przebicie materiału.
Produkt firmy Einhell oferuje również uchwyt wiertarski typu samozacisk oraz wyłącznik udarów. Jeżeli chodzi o średnicę wierteł, to w zależności od tego w czym zamierzamy wiercić, średnica wynosi od 13 mm (w przypadku wiercenia w stali) aż do 32 mm (wiercenie w drewnie).
Gwarancja tego produktu przewidziana została na standardowe dwa lata, co w połączeniu z walizką transportową, jaką znajdziemy w zestawie daje nam bardzo ciekawą alternatywę. Szczególnie jest to dobre rozwiązanie, jeżeli nie poszukujemy zajmującej dużo miejsca wiertarki stołowej, tylko kompaktowej wiertarki oferującej udar. Ocena redakcji wynosi również 9/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Bardzo dobrze wykonana;
– Duża funkcjonalność;
– Mocny udar.
Q

Wady

– Pomimo regulacji obrotów, tylko jeden bieg.

WIERTARKA UDAROWA 600W BOSCH GSB 13 RE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na wyborze wiertarki od renomowanej firmy, 600W Bosch model GSB 13 RE będzie idealnym dla nas wyjściem. Jest to co prawda nieco droższy sprzęt, jednak oferuje nam bardzo mocny udar oraz oczywiście dużą moc.
Prędkość obrotowa wiertarki wynosi od 0 do 2800 obrotów na minutę i jest oczywiście regulowana. Tak samo otrzymujemy tutaj możliwość regulacji liczby udarów (od 0 do nawet 44.800 obr/min). Kolejną zaletą wiertarki jest jej niska waga. W połączeniu z dodatkowych uchwytem stabilizującym gwarantuje nam bardzo precyzyjne wiercenie.
Oczywiście znajdziemy tutaj wiele udogodnień funkcyjnych, jak na przykład specjalny ogranicznik głębokości czy uchwyt wiertarski. Wykorzystuje on system szybko zaciskowy. Jeżeli chodzi o maksymalną średnicę wiertła, to wynosi ona od 10 mm średnicy w przypadku wiercenia w stali do 25 mm średnicy w przypadku wiercenia w drewnie.
Jak przystało na wiertarkę firmy Bosch, otrzymujemy tutaj bezawaryjne urządzenie, które jest w stanie pomóc nam z każdym zadaniem. Oczywiście Bosch pokazuje swą pewność co do niezawodności urządzenia w najlepszy możliwy sposób, oferując nam trzyletnią gwarancję. Niestety, nieco wyższa cena oznacza ocenę redakcji 8.5/10.

R

Zalety

– Niezwykle wytrzymałe wykonanie;
– Duże możliwości regulacyjne;
– Wiele funkcji dodatkowych;
– Długa gwarancja.
Q

Wady

– Wysoka cena.

Dwubiegowa wiertarka stołowa BOSCH PBD 40 710W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na jak najlepszej efektywności i sprawy budżetowe odchodzą na drugi, a w przypadku tej wiertarki nawet na trzeci plan, to stołowa wiertarka Boscha okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jest to idealne urządzenie dla najbardziej wymagających osób. Wiertarka ta oferuje tak dużą moc i sprawność, że z łatwością znajdziemy ją w profesjonalnych warsztatach.
Wiertarka posiada dwa biegi, które dodatkowo oferują zmienną prędkość obrotową. Na pierwszym biegu zakres obrotowy wynosi od 200 do 850 obrotów na minutę, natomiast w przypadku biegu wyższego, jest to zakres 600-2500.
W wiertarce producent umieścił imadło oraz wskaźnik laserowy, który dodatkowo zwiększa precyzję wiercenia. Oczywiście jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to otrzymaliśmy tutaj specjalną funkcję, która wyłącza maszynę w przypadku otworzenia osłony od koła pasowego.
Pod względem efektywności, to średnica wiercenia w stali wynosi maksymalnie 13 mm. Bardzo dobrze natomiast wiertarka radzi sobie w drewnie, gdyż tutaj średnica wynosi aż 40 mm. Dodatkowo w zestawie znajdziemy specjalny zacisk mocujący wykonany z metalu oraz równoległą prowadnicę.
Jeżeli chodzi o sam stół, to wykonany został ze stopu aluminium. Tak jak w przypadku poprzedniej oferty od Boscha, tak i tutaj mamy do czynienia z przedłużoną gwarancją. Niestety, cena za ten zestaw jest kilkukrotnie wyższa, niż za zwycięzcę rankingu bądź inny polecany stół. Z tego powodu ocena redakcji to 7.5/10.

R

Zalety

– Jedna z najbardziej niezawodnych wiertarek;
– Bardzo precyzyjna;
– Ponadprzeciętna średnica wiercenia w drewnie;
– Długa gwarancja.
Q

Wady

– Niezwykle droga.

KRAFT DELE Wiertarka UDAROWA 1700W REG PRĘDKOŚCI

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to bardzo ciekawe urządzenie, które okazuje się budżetowym rozwiązaniem o dużej mocy. Kraft&Dele model KD1687 gwarantuje nam moc na poziomie 1700 W oraz prędkość obrotową regulowaną od 0 do 2800 obrotów na minutę.
Warto zauważyć, że podana moc to moc teoretyczna. W rzeczywistości efektywność wiertarki porównywalna jest z innymi o nieco niższej mocy. To, co jednak wyróżnia tę wiertarkę od innych udarów, to przede wszystkim cicha praca oraz bezawaryjność.
Dodatkowo warto zauważyć, że producenci wyposażyli wiertarkę w 2 różne tryby pracy. Jeden to zwykłe wiercenie, a drugi to wiercenie z udarem. Aby poprawić wygodę korzystania, producent wyposażył wiertarkę w specjalną rękojeść, która dodatkowo poprawiła stabilność produktu.
Co ciekawe, średnica wiercenia w metalu wynosi 13 mm, a w drewnie to aż 40 mm. W przeciwieństwie do innych opisywanych tutaj produktów, wiertarka oferuje nam uchwyt na kluczyk, a nie na samozacisk. Wiąże się z tym dłuższe przygotowanie wiertła do pracy. Jednakże dzięki temu, będziemy mieć o wiele stabilniejsze mocowanie wiertła oraz poprawioną precyzję.
Jest to ogólnie rzecz biorąc bardzo dobrze urządzenie, które oprócz małej ilości funkcji dodatkowych oraz braku jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego świetnie sobie radzi przy domowych robotach. Z tego względu ocena to 8/10.

R

Zalety

– Wysoka niezawodność;
– Niska cena;
– Wysoka precyzja.
Q

Wady

– Brak akcesoriów w zestawie oraz funkcji dodatkowych.

Jaką wiertarkę kupić? Dowiedz się jak wybrać idealne urządzenie w 2024 roku!

Podczas wyboru wiertarek powinniśmy przede wszystkim określić do jakich celów ta wiertarka będzie nam służyć. Jeżeli jesteśmy początkującymi majsterkowiczami i szukamy dobrej wiertarki, to powinniśmy zwrócić uwagę na wiertarki stołowe. Jeżeli jednak szukamy urządzenia do domowych robót, które będziemy używać kilka razy do roku, to zwykła wiertarka udarowa okaże się lepszym rozwiązaniem. Jednakże, na jakie dokładnie parametry powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku każdego rodzaju wiertarki?

Moc wiertarki

600 W to standardowa moc, jaką powinna oferować nam wiertarka. Przekłada się to na wystarczającą efektywność podczas mało wymagających robót przy domostwie. Warto zauważyć, że nie w każdym przypadku większa moc to większa sprawność. Niekiedy producenci podają wysoką moc, a gdy przyjdzie do użycia produktu, to tej mocy tak naprawdę nie widać. Należy zatem przede wszystkim szukać sprawdzonych wiertarek, które deklarowaną moc mają taką samą, jak i rzeczywistą. Potwierdzić to mogą liczne filmiki oraz testy.

Maksymalna prędkość obrotowa i średnica wiercenia

Im większa maksymalna prędkość obrotowa, tym bardziej skracamy sobie czas pracy, gdyż głowica z wiertłem szybciej się obraca. Należy zatem szukać wiertarek oferujących maksymalną prędkość obrotową na poziomie 2600-3000 obrotów na minutę.
Oczywiście należy pamiętać, że oprócz prędkości obrotowej powinniśmy również zwrócić uwagę na maksymalną średnicę wiercenia w poszczególnych materiałach. Jeżeli chodzi o drewna, to standardowo maksymalna średnica wynosi 30-32 mm. Oczywiście znajdziemy urządzenia, które gwarantują nam nawet 44 mm maksymalnej średnicy wiercenia w drewnie. Inne, twardsze materiały mają mniejszą maksymalną średnicę i wynosi ona zazwyczaj 13 mm dla stali.

Regulacja obrotów oraz funkcje dodatkowe

Jeżeli bardzo nam zależy na pracy wykończeniowej i wierceniu w delikatnych materiałach, to regulacja obrotów i możliwość ustawienia niskiego biegu powinny nam zdecydowanie pomóc. Gwarantuje to wolniejsze obracanie się głowicy z wiertłem, a więc wolniejszą pracę. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko przewiercenia bądź uszkodzenia newralgicznych elementów.
Oprócz tego warto również szukać wiertarek, które oferują ograniczniki głębokości oraz specjalne uchwyty poprawiające stabilność. Oczywiście w przypadku tych droższych urządzeń, znajdziemy nawet laserowy wskaźnik – jest to szczególnie popularna funkcja w wiertarkach stołowych.

Wiertarki opinie

Oprócz własnej oceny wiertarki, warto również skonsultować dany model z innymi użytkownikami, którzy mieli już szansę przetestować ją i sprawdzić jak dokładnie działa i czy rzeczywiście jest tak dobra, jak wskazują na to parametry.

Oczywiście podczas przeglądania opinii wiertarek, pamiętajmy o tym, żeby skupiać się wyłącznie na komentarzach od osób, które potwierdziły zakup i jako zweryfikowany użytkownik dzielą się swoimi własnymi doświadczeniami. W ten sposób unikniemy komentarzy sponsorowanych.

Podsumowanie wiertarek dostępnych na rynku w 2024 roku

Wybór właściwej wiertarki niekiedy oznacza poświęcenie kilku dni na zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi kwestiami. Z tego właśnie powodu wiele osób woli po prostu zapoznać się z rankingiem i wybrać swój ulubiony produkt. Jeśli zatem szukasz właściwego narzędzia do pracy w domu, to wybierz zwycięzcę rankingu. Jeśli jednak potrzebujesz wiertarki do okazjonalnego wiercenia, wybierz jedną z alternatywnych opcji udarowych. Teraz już wiesz jaką wiertarkę kupić i na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wiertarkę wybrać
Average rating:  
 0 reviews