W każdym warsztacie znajdziemy szereg najróżniejszych elektronarzędzi, jak i ich ręczne odpowiedniki. W wielu pracach przydomowych korzystać musimy ze śrubokrętów, wkrętaków, młotów, czy pił, które to pomogą nam w standardowych pracach domowych. Zamiast jednak wydawać ogromne pieniądze na spory zestaw oddzielnych narzędzi, warto sprawdzić czy na rynku nie znajdziemy sprzętu charakteryzującego się wielozadaniowością.

Jednakże, jakie narzędzie wielofunkcyjne okaże się najlepsze? Czym w ogóle kierować się podejmując decyzję o takim zakupie? Przecież na rynku w roku 2024 do dyspozycji jest ogromna liczba przedmiotów, a każdy z nich ma w sobie coś atrakcyjnego i interesującego. Aby zatem znaleźć idealne rozwiązanie, przygotowaliśmy dzisiejszy ranking narzędzi wielofunkcyjnych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kombinerki wielofunkcyjne Proline 1

Proline 30050 9w1

9.8

Tania

Allegro Logo
Multitool Narzedzie wielofunkcyjne z latarka LED 1

Multitool D8129

9.7

Tania

Allegro Logo
NARZEDZIE WIELOFUNKCYJNE 12W1 KABURA MULTI STANLEY 1

Stanley 84519

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Narzedzie wielofunkcyjne 15w1 TROTEC 1

Multitool TROTEC

9.4

Średnia

Allegro Logo

Na liście pojawiły się przede wszystkim sprzęty o ponadprzeciętnym wykonaniu i trwałości. Ponadto pamiętaliśmy o zastosowaniu jak największej ilości funkcji. Elementem kluczowym była także kompaktowość wspólnie z wagą urządzenia oraz wykonanie etui czy też wyposażenie samo w sobie.

Zwycięzca rankingu i jedna z najlepszych ofert w tym zestawieniu to bez wątpienia Kombinerki wielofunkcyjne Proline

dobre narzędzie wielofunkcyjne

Marka Proline stworzyła bardzo dobrej jakości narzędzie wielofunkcyjne, mające dziewięć funkcji. Wszystkie narzędzia zostały wykonane ze stali nierdzewnej J420 o twardości 45 HRC, która jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. W zestawie znajduje się solidne, czarne etui na rzep.

Zamknięty przyrząd ma długość 9.8 cm i waży 225 g. Rękojeść jest aluminiowa, dzięki czemu narzędzie jest trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne i lekkie. Wśród funkcji, jakie oferuje ten produkt, znalazły się szczypce, płaskie ostrze, piłka, śrubokręt krzyżowy, śrubokręt płaski, otwieracz do butelek, otwieracz do puszek, pilnik oraz nożyczki.

Wszystkie przyrządy, oprócz szczypiec, wysuwają się z bocznych powierzchni zewnętrznych. Kombinerki natomiast stanowią połączenie dwóch korpusów narzędzia. Rękojeść jest czerwono czarna i ergonomiczna. Posiada specjalne wyżłobienia gwarantujące mocny i pewny chwyt. Na produkt dołączona jest dwuletnia gwarancja. Urządzenie zebrało tylko pozytywne oceny i recenzje.

Narzędzie wielofunkcyjne sprawdzi się jako podręczny przyrząd do urządzeń sportowych lub jako gadżet outdoorowy. Nadaje się także do pomniejszych napraw domowych. Należy pamiętać, że produkt oferuje jedynie 9 narzędzi, co w porównaniu z konkurencją nie jest dobrym wynikiem.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Pokrowiec;
• Niewielkie rozmiary i waga;
• Wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

  • Nieco mała ilość narzędzi.

Multitool Narzędzie wielofunkcyjne z latarką LED to z kolei bardzo ciekawa alternatywa

narzędzie wielofunkcyjne opinie

Kolejna propozycja jest zaawansowanym i profesjonalnym narzędziem wielofunkcyjnym. Nie tylko zawiera w sobie kilka podstawowych przyrządów, ale także ma wbudowaną latarkę LED zasilaną dwiema bateriami CE1220 3V. Niepodważalną zaletą produktu jest jego niska cena w stosunku do oferowanych funkcji oraz ich jakości.

Ten model zawiera kombinerki, obcęgi, otwieracz do puszek i butelek, wkrętak krzyżakowy i płaski (duży, średni i mały), pilnik, przyrząd do usuwania haczyków wędkarskich, nóż, wiertło, nożyczki, piłę oraz wspomnianą już latarkę. Oznacza to, że przyrząd gwarantuje nam nieco więcej funkcji niż konkurencja.

Jeśli chodzi o rozmiar, to po złożeniu multitool ma 100 mm długości. Korpus wykonano ze stali nierdzewnej 420, korpus natomiast z tej samej stali oraz ergonomicznej gumy, która gwarantuje pewny chwyt i komfortowe użycie produktu. W zestawie dodatkowo znajduje się etui z paskiem oraz dwie baterie pasujące do przyrządu.

Ledowa latarka może być włączona nawet kiedy narzędzie jest złożone. Poszczególne elementy wysuwają się przy dolnych krawędziach, szczypce natomiast spajają dwa korpusy w jeden. Wszystko oprócz antypoślizgowych wstawek ma srebrny kolor, gumowe elementy są zaś czarne. Produkt zdobył same pozytywne oceny i sprawdza się podczas aktywności sportowych, survivalowych i w domu.

R

Zalety

• Wbudowana latarka LED;
• Niska cena;
• Praktyczne etui.
Q

Wady

  • Co jakiś czas trzeba wymieniać baterie.

NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE 12W1 KABURA MULTI STANLEY to z kolei nieco bardziej wszechstronne rozwiązanie o równie dużej cenie

narzędzie wielofunkcyjne parkside

Warto zapoznać się również z multitoolem marki Stanley, który wyróżnia się prostym, wręcz surowym designem. Rękojeść nie ma żadnych gumowych pokryć, całość stworzono ze stali nierdzewnej. Funkcję antypoślizgową pełnią zatem wydrążone otwory. Do przyrządu dołączony jest czarny pokrowiec, który można przyczepić do paska spodni oraz dwuletnia gwarancja.

Ten model waży 1,2 kg, a więc to jedna z cięższych propozycji. Warto natomiast pamiętać, że posiada aż dwanaście funkcji przydatnych podczas aktywności outdoorowych oraz prac montażowych. Wśród dostępnych narzędzi znalazły się uniwersalne szczypce z ząbkowanymi i zaokrąglonymi szczękami, brzeszczot, dwa noże (mały i duży), otwieracz do butelek, wkrętak płaski (3, 4, 8 mm) oraz pilnik.

Narzędzie zdobyło tylko pozytywne oceny, ponieważ cechuje je solidna jakość i wykończenie z dbałością o każdy szczegół. Poszczególne elementy można łatwo wysunąć, ale nigdy same nie wypadają z korpusu. Przyrząd jest praktyczny i bezpieczny oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne lub wpływ środowiska, np. wodę albo pył.

Pokrowiec dodatkowo zabezpiecza narzędzie przed zniszczeniem w trakcie transportu, a przyczepiony do spodni sprawia, że przyrząd jest zawsze pod ręką. Jego zaletą jest również ciekawy design, a także bardzo dobrej jakości etui.

R

Zalety

• Wysokiej jakości konstrukcja;
• Surowy design;
• Etui przyczepiane do paska;
• Wiele narzędzi w zestawie.
Q

Wady

• Narzędzie jest ciężkie;
• Wysoka cena.

Jakie narzędzie wielofunkcyjne będzie oferować nam największą uniwersalność? Narzędzie wielofunkcyjne 15w1 TROTEC to z pewnością jedno z tych rozwiązań! 

narzędzia wielofunkcyjne ranking

Kompaktowe narzędzie wielofunkcyjne marki Trotec sprawdzi się idealnie podczas biwakowania, survivalu, uprawiania sportu i w domowych warunkach. Ten model zawiera dwanaście funkcji. Na uwagę z pewnością zasługuje atrakcyjny design, czyli żółty kolor i czarne elementy. Produkt posiada dwuletnią gwarancję, a jego cena jest atrakcyjna w stosunku do jakości oraz różnorodności zastosowania.

Multitool ma siedem bitów wkrętakowych ze stali narzędziowej S2, każdy z sześciokątnym trzonkiem ¼’’, cztery klucze nasadowe z błyszczącej stali karbonowej, każdy z czterokątnym trzonkiem ¼’’, jedną przejściówkę ze stali narzędziowej S2, jeden system łączenia końcówki narzędzia z błyszczącej stali karbonowej, z możliwością ustawiania w pozycjach 90, 135 i 180 stopni, oraz dwa ostrza ze stali nierdzewnej, regulowane w pozycjach jak wyżej. Jedno ostrze jest gładkie, drugie to piła – oba mają długość 5,5 cm.

Wytrzymała konstrukcja jest odporna na czynniki mechaniczne oraz środowiskowe, takie jak woda. Dzięki temu sprawdza się w roli podręcznego narzędzia praktycznie w każdych warunkach. Multitool bez problemu mieści się do kieszeni spodni lub plecaka.

Urządzenie charakteryzuje się także bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością. Nie możemy też zapomnieć o tym, że sprzęt wykonany został częściowo ze stali szlachetnej, a pozostałe narzędzia z wysokojakościowej stali.

R

Zalety

• Ładny design;
• Atrakcyjna cena;
• Wysokiej jakości narzędzia;
• Ogromna liczba końcówek do wyboru.
Q

Wady

• Brak etui;
• Spora cena.

Narzędzie wielofunkcyjne parkside a może innej firmy? Dowiedz się czym kierować się podczas wyboru!

Chociaż przedstawione powyżej produkty są z pewnością warte uwagi i dla wielu będą wystarczająco ciekawą propozycją, nie wszyscy mają takie same oczekiwania bądź potrzebują dokładnie takich końcówek czy funkcji, jakie oferuje dany model. To właśnie dlatego trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać propozycję idealnie dobraną do naszych wymagań.

Dlatego przede wszystkim trzeba sprawdzić końcówki, jakie oferuje nam dany sprzęt i czy to właśnie taką opcją zainteresowani. Kolejną rzeczą jest zweryfikowanie ilości funkcji, a co za tym idzie uniwersalności urządzenia. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tak kluczowym aspekcie zakupu, jak oczywiście jakość wykonania i typ materiału użyty do produkcji.

Jeśli zastanawiacie się jakie narzędzie wielofunkcyjne jest najlepsze, to pośród mniej istotnych aspektów ważną rolę odgrywa też kompaktowość wybranego sprzętu, a także jego waga. Nie inaczej jest z ceną narzędzia wielofunkcyjnego bądź jego wyposażenia dodatkowego – w tym oczywiście etui. Ciekawych informacji udzielić nam może również poniższy artykuł: https://poradnikizakupowe.pl/zakupy,ac219/jaki-multitool-dla-faceta-kupic,8508

Funkcjonalność multitoola to kluczowy aspekt

Multitoole kupujemy przede wszystkim po to, aby jedno urządzenie zastąpiło jak największą liczbę sprzętu. Dlatego pierwszym i zarazem najważniejszym elementem jest oczywiście wybór produktu charakteryzującego się bardzo dużą ilością dostępnych narzędzi w jednym. Oznacza to, że zamiast kupować sprzętu 6w1, warto poszukać takiego, którego producent daje nam 12w1, a nawet i 15w1!

Oczywiście im więcej funkcji zamontowanych w urządzeniu, tym większe i cięższe urządzenie. Oprócz tego, należy sprawdzić czy oferowany multitool posiada wszystkie funkcje, które nas interesują i które sprawdza się w przypadku zakupu idealnego produktu właśnie dla nas.

Narzędzie wielofunkcyjne 15w1 TROTEC

narzędzia wielofunkcyjne ranking

NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE 12W1 KABURA MULTI STANLEY

narzędzie wielofunkcyjne parkside

Nie mniej istotna jest wytrzymałość i materiał wykonania

Gwarancja wynosząca 12 miesięcy nie najlepiej świadczy o produkcie. To właśnie dlatego kolejnym kluczowym elementem wpływającym na jakość i atrakcyjność produktu jest jego wykonanie, a przy tym okres ochronny związany ze sprzętem. Tylko w ten sposób możemy upewnić się, że wybrana przez nas propozycja będzie trwała i odporna na uszkodzenia.

Jeśli chodzi o sam materiał wykonania, to najlepiej szukać produktów opracowanych na bazie stali wysokiej klasy bądź stali szlachetnej czy też nierdzewnej. Równie ciekawą propozycją będą produkty z aluminiowymi dodatkami, które to nieco obniżają ostateczną wagę sprzętu.

Sprawdź także kompaktowość i lekkość sprzętu

Narzędzia wielofunkcyjne mają to do siebie, że bardzo często muszą być kompaktowe z uwagi na częste podróżowanie. Transport ogromnego i nieporęcznego multitoola niczym się nie będzie różnić od zabierania ze sobą całego zestawu pojedynczych narzędzi. Dlatego unikajmy zakupu produktów o zwiększonej wadze czy też o zwiększonym rozmiarze.

Bez problemu znajdziemy sprzęt, którego ciężar nie przekracza kilograma. W dodatku większość multitoolów działa na zasadzie scyzoryka, a więc wszystkie końcówki chowają się i tworzą jedną, zgrabną całość. To jeszcze bardziej ogranicza potrzebny rozmiar na produkt.

Kombinerki wielofunkcyjne Proline

dobre narzędzie wielofunkcyjne

Multitool Narzędzie wielofunkcyjne z latarką LED

narzędzie wielofunkcyjne opinie

Jakie są opinie i ceny innych użytkowników?

Pozytywne wypowiedzi na temat danego modelu to zdecydowanie ciekawy sposób na zweryfikowanie podawanych przez producentów informacji. Stan techniczny to jedno, lecz bardzo często niejedna marka mija się z prawdą i oferowany produkt jest nieznacznie inny niż na zdjęciach. Dlatego warto sprawdzić co sądzą o danym multitoolu kupujący, którzy od dłuższego czasu użytkują dany produkt.

Oczywiście nie może nam umknąć fakt, że to czysto subiektywne źródło informacji, a więc i dane zależne są od tego w jaki sposób osoba użytkowała produkt, jak się z nim obchodziła i czy umiejętnie dbała o niego i go konserwowała. Poza tym waga i rozmiar są całkowicie subiektywnym odczuciem i każdy inaczej patrzy na tę kwestie.

Nie możemy jednak zapomnieć o wartości produktu, a więc stosunku jakości do ceny. Tutaj liczy się przede wszystkim wykonanie, długość gwarancji, a także mnogość dostępnych narzędzi w jednym urządzeniu. Oprócz tego, pamiętajmy też o pozytywnych opiniach, lecz miejmy na uwadze zwiększoną cenę w przypadku produktów renomowanych marek.

Narzędzie wielofunkcyjne – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu 2024 jest bezapelacyjnie sprzęt o bardzo niskiej cenie, lecz świetnym wykonaniu i bardzo niskiej wadze. Kombinerki wielofunkcyjne Proline to oferta gwarantująca kompaktowość a zarazem funkcjonalność i ogromną przydatność w wielu sytuacjach. Sprzęt jest z pewnością dobrze opracowany, a materiał wysokiej jakości.

Jeśli naszym celem jest jednak zakup jeszcze bardziej funkcjonalnego produktu, który zagwarantuje dwukrotnie więcej końcówek i urządzeń w jednym, to warto zapoznać się z innymi produktami na liście. Alternatywnie polecamy sprawdzić poradnik zakupowy, gdzie umieszczono szereg przydatnych i wartych uwagi elementów.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsze narzędzia wielofunkcyjne
Average rating:  
 0 reviews