Blender kielichowy? A cóż to za magiczne urządzenie? Przecież blender, to najzwyczajniej w świecie podłużne urządzenie, pasujące do dłoni, do zrobienia papki dla niemowlaka, ewentualnie zdrowego koktajlu dla fit mamy… Świat zaskakuje każdego dnia i powstało też urządzenie zwane blenderem kielichowym.
To taki przyrodni brat blendera ręcznego. Różni się tym, że jest urządzeniem stojącym i posiada dzbanek, do którego wkładamy różne, potrzebne do przygotowania, na przykład koktajlu czy smoothie, składniki. Potem już tylko przycisk START i szybko, sprawnie, gotowe. Najprostsze z nich pozwalają na rozdrabnianie miękkich produktów, takich jak owoce, warzywa (są idealne do przygotowywania zup, smoothie czy koktajli). Nieco droższe i bardziej profesjonalne mogą rozdrabniać mięso czy nawet kruszyć lód. Większość urządzeń posiada antypoślizgowe podkładki dzięki czemu są bezpieczniejsze w obsłudze, pokrywę, kielich wyposażony w uchwyt oraz nożyk na dnie kielicha.

Blender kielichowy czy ręczny?

To jaki blender wybierzemy – ręczny czy kielichowy zależy od tego ile posiłków i jak często są one przygotowywane za pomocą takie urządzenia. Do okazjonalnego zmiksowania małej zupy, czy jednorazowego zrobienia koktajlu, z pewnością wystarczy nam blender ręczny. Jest on zdecydowanie mniejszy, łatwiej się go czyści i przechowuje. Jednak gdy do akcji wkraczają rodzice… zupy, koktajle, musy owocowe, smoothie…

Każdy z nas chce jak najbardziej urozmaicić posiłki swoim dzieciom, choćby po to by niejadki zaczęły jeść lub by w cudowny sposób przemycić znienawidzone warzywa do ich małych żołądeczków. Gdy takich posiłków przygotowujemy więcej i częściej, wówczas posiadanie takiego blendera kielichowego jest staje się niemalże wymagane. Pomaga w sprawnym przyrządzeniu niejednego obiadu dla małego smyka czy całej rodziny.

Blender kielichowy – plusy i minusy

Blender kielichowy – przedstawiamy opinie wśród szczęśliwych posiadaczy tych urządzeń

Jakie są plusy i minusy posiadania blendera kielichowego według klientów? Plusy to na pewno to, że pracują samodzielnie a kielich, do którego możemy włożyć składniki w wielu przypadkach jest duży. Są one bardziej bezpieczne od blenderów ręcznych ponieważ w trakcie pracy nie ma dostępu do ostrzy, które umieszczone są dnie kielicha. Utrzymują też względnie większy porządek bo potrawa przygotowywana przez nas jest zamknięta szczelnie w pojemniku. I oczywiście noże, w przypadku blenderów kielichowych, są lepiej wykonane co za tym idzie, łatwiej jest rozdrabniać czy miksować twardsze produkty.
Są niestety też wady posiadania blendera kielichowego miast blendera ręcznego. Klienci zgodnie zauważają, że jest on zdecydowanie większy przez co potrzeba więcej miejsca na przechowywanie i pracę. Sam fakt posiadania pojemnika również można uznać za wadę ponieważ określa on ściśle ile danej potrawy możemy przygotować, ile składników do niego wrzucić. Wiele urządzeń nie jest przystosowanych do przygotowywania potraw z gorącymi składnikami.

Można by tak wiele pisać i pisać, ale najłatwiej będzie przedstawić ranking najlepszych blenderów kielichowych, według nas. Żeby Państwu ułatwić wybór przygotowaliśmy poniższy ranking blenderów kielichowym.

Najlepsze blendery kielichowe w 2019

Blender kielichowy – ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mix&Go

9.8

Tani


 

 

Philips Avance

9.7

Średni


 

 

CAMRY CR4058

9.6

Drogi


 

 

Zelmer ZSB1200X

9.5

Średni

Electrolux ESB 2500

9.5

Średni


 

NUTRIBULLET PRO 900

9.3

Drogi

Mały, ale niezwykle sprawny i praktyczny… według wielu najlepszy blender kielichowy Mix&Go!

blender kielichowy jaki wybrać
Mix&Go to produkt brytyjskiej firmy Russell Hobbs, która zajmuje się produkcją wyłącznie małego AGD. Jak sama nazwa wskazuje, można w nim przygotowywać koktajle i zabierać ze sobą w drogę. Umożliwia to wyjmowany pojemnik, który może posłużyć jako kubek na drogę. W zestawie znajdziemy 2 butelki (pojemność 600 ml) z możliwością mycia ich w zmywarce, wytrzymałe ostrza, wkłady utrzymujące niską temperaturę przygotowywanych napojów. Sama obsługa blendera jest niebywale prosta. Posiada on możliwość włączenia za pomocą docisku, to znaczy: przyciskamy butelkę ze składnikami a blender sam rozpoczyna pracę. Kruszenie lodu nie jest mu obce. Klienci zaznaczają, że wygląd urządzenia również cieszy oko.
R

Zalety

-jest bardzo dobrze wyposażony (w zestawie dostajemy bardzo dużo akcesoriów),
-możliwość wykorzystania pojemników jako kubków na podróż,
-posiada wkłady utrzymujące niską temperaturę,
-możliwość kruszenia lodu,
-dobra cena w stosunku do jakości,
-prosta i jasna obsługa urządzenia.
Q

Wady

-głośna praca,
-niska moc urządzenia (300W).

Sprawny i uniwersalny blender kielichowy marki PHILIPS

blender kielichowy czy ręczny
Avance Collection HR2195/00 to blender o mocy 900W, umożliwiający blendowanie niemalże wszystkich produktów – owoce, warzywa, lód (do którego ma dedykowany specjalny program). Ma możliwość ustawienia różnej szybkości siekania, miksowania czy kruszenia co daje nam większą dokładność w przygotowywaniu posiłków. Producent w zestawie zapewnia również łopatkę dzięki, której łatwiej będzie wymieszać zblendowane po części produkty. Zgodnie z informacją producenta (https://www.philips.pl/c-p/HR2195_00/avance-collection-blender) blender wyposażony jest w technologię ProBlend-6 (co oznacza, że posiada 6-ramienne ostrza i dzięki temu wszystkie trzy wcześniej wspomniane funkcje – siekanie, miksowanie czy kruszenie – jest bardziej dokładne). Pojemność szklanego pojemnika to 2 litry. Oprócz noży i obudowy, części blendera można myć w zmywarce.
R

Zalety

-możliwość siekania, miksowania i kruszenia,
-technologia ProBlend-6,
-łopatka do mieszkania produktów,
-programowalna funkcja kruszenia lodu,
-tryb pulsacyjny,
-duża moc.
Q

Wady

-krótki kabel zasilający,
-obudowa podatna na odciski palców, co dla osób pedantycznych może powodować niemałą irytację.

Mocny, ale cichy, trwały i wytrzymały… CAMRY CR4058

blender kielichowy opinie
A gwarantuje to silnik DC, który pomimo bardzo dużej mocy urządzenia (1500W) zapewnia cichą pracę. Klienci zaznaczają, że jest on trwały i wytrzymały. To takie zakup na lata. Wyposażony jest w ostrza ze stali nierdzewnej i szklany pojemnik. Jako super dodatek można uznać funkcję rozdrabniania, co posłużyć może do zmielenia orzechów, kawy czy kawałków mięsa. Klienci zaznaczają, że produkt ten spełnia wymagania nie tylko domowe, ale również te stawiane przez profesjonalnych barmanów.
R

Zalety

-silnik DC gwarantujący cichą pracę,
-moc urządzenia (1500W),
-trwały i wytrzymały,
-ostrza ze stali nierdzewnej i szklany pojemnik,
-dodatkowa funkcja rozdrabniania.
Q

Wady

-brak możliwości wlewania ciepłych płynów do pojemnika.

Szybki o klasycznym, eleganckim wyglądzie, blender kielichowy marki ZELMER, model ZSB1200X

jaki blender kielichowy
Blender marki Zelmer, ZSB1200X, to blender o niezbyt dużej mocy (choć do użytku domowego w zupełności wystarczy), jednakże jest on bardzo funkcjonalny. Posiada stalowe ostrza i może zmiksować wszystkie składniki, nawet te najbardziej twarde. Szklany dzbanek daje możliwość przygotowywania zup (również miksowania gorącej), koktajli, smoothie i kruszenia lodu. Pojemnik jest wielkości 1,5 litra. Blender ma możliwość siekania, na przykład cebuli, by oszczędzić nasze oczy. Posiada również blokadę włączenia przy złym złożeniu urządzenia.
R

Zalety

-szklany pojemnik, stalowe ostrza,
-pojemnik wielkości 1,5 litra,
-możliwość siekania,
-tryb pulsacyjny,
-wygodny w czyszczeniu,
-wydajny i trwały.
Q

Wady

-głośna praca,
-niska moc,
-podatny na awarie.

Blender sportowy Electrolux ESB 2500 dla całej rodziny.

blender kielichowy jak używać
Pomimo niskiej mocy (300W), dzięki temu urządzeniu, w pełni jesteśmy w stanie przygotować koktajle czy soki potrzebne nam na co dzień. Jest to blender do użytku domowego, a samo nazwanie go przez producenta blenderem sportowym ma chyba wyłącznie cele marketingowe. W zestawie posiada dwa bidony, w którym można bezpośrednio przygotowywać wybrane posiłki czy koktajle. Ostrza są ze stali nierdzewnej, tak samo jak korpus, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały.
R

Zalety

-w zestawie dwa bidony, w których można przygotowywać posiłki (są one również przystosowane do mycia w zmywarce),
-ostrza i korpus ze stali nierdzewnej,
-niska cena w stosunku do dobrej jakości urządzenia.
Q

Wady

-głośność pracy,
-wydajność.

Przełomowy, piękny, choć niestety drogi, MAGIC BULLET NUTRIBULLET PRO 900

blender kielichowy plusy i minusy
Jest to jeden z droższych blenderów, które prezentujemy w naszym rankingu. Ten blender o mocy 900W, z łatwością posieka, zmiksuje, rozgniecie składniki potrzebne do przygotowania danego posiłku. Posiada sześcioramienne ostrze, wykonane ze stali nierdzewnej. Jest małych rozmiarów, dzięki czemu można go zabrać ze sobą w podróż. Zostało w nim zaprogramowane zabezpieczenie dzięki, któremu urządzenie nie uruchomi się jeśli nie będzie odpowiednio złożone. Zestaw składa się z 9 elementów. Poza podstawą, ostrzami czy pojemnikiem wielkości 0,9 l, znajdziemy w nim również mały kielich z uchwytem, pokrywkę oraz pokrywkę z dziubkiem do picia, instrukcje obsługi z przepisami czy poradnik żywieniowy. Klienci informują, że mimo swojej ceny, to bardzo dobry blender kielichowy. Doskonale nadaje się do przygotowywania koktajli czy soków. Na stronie jedynego polskiego dystrybutora blendera (https://nutribullet.pl/Ekstraktor-NutriBullet-900-Pro?med) możemy nie tylko zobaczyć film jak urządzenie działa i w jaki sposób go używać, ale również zamówić go do domu.
R

Zalety

-prosty, elegancki design, idealny dla kobiet,
-jakość wykonania,
-sześcioramienne ostrze ze stali nierdzewnej,
-kompaktowe rozmiary.
Q

Wady

-jak przy większości tego typu urządzeń: hałas podczas pracy,
-cena, mimo, że jest adekwatna do urządzenia.

Jaki blender kielichowy wybrać?

Na rynku AGD jest bardzo dużo różnych modeli blenderów oferowanych w 2019 różniących się między sobą kielichem, mocą czy sposobem sterowania. Jednak według nas, numerem jeden, oraz wielu klientów, w tej chwili na rynku, jest blender firmy Russell Hobbs Mix&Go. Jak wspominaliśmy wyżej, można w nim przygotowywać koktajle, soki czy smoothie a niebywałym plusem jest to, że pojemnik, w którym napój jest przygotowywany można zabrać ze sobą w drogę i służy jako kubek. Brytyjski producent zadbał o to by w zestawie było wiele przydatnych akcesoriów, jak choćby: dwie butelki z możliwością mycia w zmywarce czy wkłady utrzymujące niską temperaturę napojów, co w upalne dni może być dla użytkowników zbawienne. Cena urządzenia nie jest wygórowana, zatem w dobrej cenie dostaniemy bardzo dobry produkt, który cieszy klientów już go posiadających. Tak samo jak jego wygląd – zdecydowanie cieszy oko nawet najbardziej wymagających. A zatem: miksujcie i w drogę! On sie Państwa na pewno do tego przyda. Według wielu zadowolonych posiadaczy tego urządzenia to najlepszy blender kielichowy na rynku. Korzystając z niego, ciężkim później obyć się bez takiego urządzenia. Człowiek się przyzwyczai, że maszyna robi za niego, szybko, sprawnie i dokładnie a potem najgorszym co może nas spotkać to brak prądu. Choć wiemy, że istnieją również takie wynalazki kielichowe, które działają bez zasilania i są idealnym urządzeniem na pikniki czy wyjazdy. Nie wiem czy jest coś czego ten blender nie umie zrobić dobrze, chyba tylko napisać lepiej od nas tego rankingu. Oczywiście, pół żartem, pół serio.

najlepszy blender kielichowy

Czym się kierować podczas wyboru?

POJEMNOŚĆ I MATERIAŁ, z którego wykonany jest kielich

W podstawowych modelach blenderów kielichowych, pojemnik miksujący jest z plastiku. W większości modeli pojemnik ten jest ze szkła, co jest zdecydowanym plusem choćby przez to, że jest łatwiejszy w utrzymaniu (można go myć w zmywarce, nie przechodzi zapachami różnych potraw). Dlatego też przy wyborze blendera warto spojrzeć na wykonanie pojemnika i nawet jeśli będzie trzeba dołożyć kilka złotych to warto. Na pewno kielich plastikowy wymagać będzie od nas posiadania większych zasobów cierpliwości.

MOC

Większa moc blendera zapewnia szybszą i bardziej dokładną pracę. Niestety im większa moc, tym mniejsza energooszczędność i większe zużycie prądu. Nie warto jednak rozglądać się za blenderem o dużej mocy jeśli mamy zamiar miksować wyłącznie zupy dla dziecka, wydaje się to wówczas zbędnym wydawaniem pieniędzy. Lepiej poszukać takiego, który przy niższej mocy również będzie spełniał nasze oczekiwania.

OBROTY

Warto zwrócić uwagę na to jaką prędkość posiadają noże podczas miksowania czy rozdrabniania oraz czy można tę prędkość regulować samemu. W większości blenderów taka regulacja obrotów jest, jeśli mają one więcej niż jeden tryb pracy. Najczęściej dzieje się to za pomocą pokrętła które zainstalowane jest na obudowie. Niektóre z nich posiadają również płynną regulację obrotów, co znaczy, że można ją zmieniać za pomocą przycisków plus i minus a nie samego pokrętła. Zdecydowanie bardziej polecamy kupno blendera, który taką regulację posiada.

SPOSÓB STEROWANIA

Mamy możliwość wyboru spośród urządzeń sterowanych przez nas ręcznie – za pomocą przycisku lub też pokrętła. Jest ono najczęściej połączone z wyświetlaczem, który mówi nam o włączeniu/wyłączeniu urządzenia lub o prędkości obrotów. Spotkać można również blendery, które posiadają elektroniczne sterowanie, to znaczy, że blender sam decyduje o prędkości obrotów, zmniejszając je w trakcie pracy, by ostatecznie urządzenie wyłączyć.

JAKOŚĆ WYKONANIA

Dokładniej – z czego wykonany jest blender. Nie tylko kielich, ale również podstawa, czy ostrza. Najczęściej spotykane w 2019 wykonane są ze stali nierdzewnej. Pozwalają one również na mieszanie składników z gorącymi potrawami. Osoby, które nie mogą znieść widoku odcisku palców na blatach, szybach czy lodówkach powinny sprawdzić jak zachowuje się podstawa również w takich warunkach. Chodzi również o możliwość mycia w zmywarce. To z czego blender jest wykonany mówi nam czy będziemy musieli czyścić go sami czy będzie mogła za nas robić to zmywarka. Większość urządzeń ma elementy, które do tego ósmego cudu świata można włożyć i umyć. Jednocześnie w przypadku niezaschniętego zabrudzenia, wiele z nich można przelać wodą i delikatnie wyczyścić. Jakby nie było, blender należy myć po każdym użyciu więc możliwość robienia tego w zmywarce to niemały plus. Niektóre, bardziej nowoczesne modele, posiadają funkcję szybkiego bezpiecznego czyszczenia, to znaczy, że nie musimy części wyjmować i myć samodzielnie a wlewamy wodę do pojemnika, włączamy i urządzenie myje się samoistnie. Po zakończeniu tej pracy wystarczy tylko wylać wodę i przepłukać urządzenie.

PRZEWÓD ZASILAJĄCY

Należy zwrócić uwagę również na długość kabla zasilającego i możliwość jego przechowywania. Niektóre modele proponują przechowywanie kabla pod podstawką, gdzie można go wygodnie zaczepić.

Podsumowując ogół zalet tego typu urządzeń.

Informacji jest wiele, zalet i wad posiadania takiego urządzenia również. I co tu zrobić? Kupić czy nie kupić w roku 2019? Na co się zdecydować? Jeśli pragną Państwo w szybki, wygodny i łatwy sposób przygotowywać potrawy, zupy, koktajle, smoothie czy soki powinni Państwo z pewnością rozważyć zakup takiego blendera. On na pewno ułatwi codzienne kuchenne czynności. Choćby zwykłe przygotowywanie zup czy papek dla dzieci. Zawsze to wrzucenie wszystkiego w jeden kielich, jeden przycisk, ewentualnie regulacja obrotów i możemy cieszyć się zaoszczędzonym czasem. Spotkać możemy je w przeróżnych cenach dlatego też każdy, bez względu na zasoby portfela, znajdzie coś dla siebie. Warto jest postawić na jakość i kupić urządzenie, które posłuży nam długo.

[kkratings]