Zakup chleba niekrojonego ma wiele zalet. Pojawia się wiele opinii, że chleb niekrojony dłużej utrzymuje świeżość, a dodatkowo jest o wiele smaczniejszy. Przede wszystkim należy pamiętać, że krojąc chleb samemu możemy pokroić go w sposób, jaki nam najbardziej odpowiada.

Jaką jednak krajalnicę do chleba wybrać, aby się nie rozczarować? Na rynku w 2024 roku mamy do wyboru niezwykle dużą liczbę modeli oraz producentów. Ze względu na różniące się parametry, bardzo ciężko zakupić tę najlepszą krajalnicę do chleba. Z tego właśnie względu przygotowaliśmy dla was ranking krajalnic.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KRAJALNICA METALOWA BOMANN 1

KRAJALNICA METALOWA BOMANN

9.9

Droga

Allegro Logo
KRAJALNICA ESPERANZA Prosciutto 1

KRAJALNICA ESPERANZA Prosciutto

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 
KRAJALNICA GORENJE R706A 1

KRAJALNICA GORENJE R706A

9.6

Droga

Allegro Logo
 
Krajalnica Blaupunkt FMS501 1

Krajalnica Blaupunkt FMS501

9.3

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Krajalnica First Austria 1

Krajalnica First Austria

9.2

Średnia

Allegro Logo

W zestawieniu 2024 pojawiły się produkty, które charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem oraz dużą wydajnością. Co więcej, zwróciliśmy szczególną uwagę na opinie krajalnic do chleba, a także na ich moc. To jednak samo wykonanie, bezpieczeństwo oraz rodzaj ostrza okazały się najważniejsze podczas wyboru.

KRAJALNICA METALOWA BOMANN

ranking fotelików samochodowych 15-36

Zwycięzca rankingu 2024, a mianowicie firma BOMann, oferuje nam bardzo trwałe i klasyczne urządzenie, które idealnie nadaje się do porcjowania zarówno chleba, jak i wędlin oraz sera. Wysoka jakość wykonania ostrzy i urządzenia, a także odporność na zniszczenia gwarantuje wysoce funkcjonalny wybór.

Z podstawowych parametrów warto z pewnością wymienić moc urządzenia, która wynosi 150 W. Jest to standardowa moc, która gwarantuje wystarczająco skuteczne cięcie każdego rodzaju chleba, a także sera i wędlin. Produkt wyposażony został w nóż o średnicy 190 mm, co gwarantuje nam bardzo duże możliwości cięcia, szczególnie jeśli zamierzamy obrobić pokarm o duży, niestandardowym rozmiarze.

Sama obudowa silnika wykonana została z aluminium, które odlewane było pod ciśnieniem. Ze względu na właściwości tego materiału, nie musimy martwić się o zbyt często przegrzewające się urządzenie.

Nóż oczywiście wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest on odkręcany, a więc w przypadku stępienia ostrza, bardzo łatwo będziemy mogli je naostrzyć. Co ciekawe, urządzenie oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, które mają na celu poprawienie komfortu pracy. Przede wszystkim możemy bezstopniowo regulować grubość krojenia – wynosi ona od 0 do 15 mm.

Pamiętać musimy też o wysokiej stabilności, a także o odchylanym stole pomocniczym. Pomaga on nam jeszcze łatwiej wyczyścić urządzenie, gwarantuje wszystko, czego tak naprawdę można oczekiwać od takiego akcesoria AGD. Na uwagę zasługuje także trzyletnia gwarancja.
Jest to natomiast bardzo głośne urządzenie, a dodatkowo w zestawie nie otrzymujemy żadnych dodatków czy wyposażenia.

R

Zalety

• Bardzo wiele funkcji regulujących;
• Komfortowa i prosta w obsłudze;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• Duża średnica ostrza.
Q

Wady

• Kultura pracy;
• Brak akcesoriów ani wyposażenia dodatkowego.

KRAJALNICA ESPERANZA Prosciutto

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Inna opcja, którą zdecydowanie możemy uznać za rozwiązanie budżetowe, to krajalnica przygotowana przez znaną i renomowana firmę Esperanza. Producent skupia się przede wszystkim na oferowaniu tanich i ogólnodostępnych sprzętów AGD oraz innych akcesoriów kuchennych. Tutaj otrzymujemy cenioną opcję o dużej popularności w budżetowej cenie.

Opisywana krajalnica gwarantuje nam maksymalną moc na poziomie 150 W, a także możliwość ustawienia grubości krojenia w zakresie od 0 do 15 mm. Co ciekawe, tak jak w poprzednim produkcie, tak i tutaj zastosowano stal nierdzewną do produkcji ostrza. Jest ono jednak nieco mniejsze, a średnica wynosi 17 cm, czyli 170 mm. Nie wpływa to jednak negatywnie na możliwości krojące, gdyż jest to wciąż dobry wynik.

Z uwagi na konstrukcję oraz nieco gorsze wykonanie pokrywy silnika, można korzystać z krajalnicy przez maksymalnie 5 minut, po czym kolejne użycie możliwe będzie dopiero po upłynięciu 30 minut. W ten sposób zapewnimy jak najdłuższą żywotność i nie uszkodzimy szybko nagrzewającego się silnika.

W porównaniu do zwycięzcy rankingu, model Prosciutto nie zajmuje dużo miejsca, a więc w bardzo prosty sposób umieścimy ją nawet w mniejszej kuchni. Należy natomiast pamiętać, że jedną z wad krajalnicy od firmy ESPERANZA jest nieco gorsza precyzja krojenia. Ciężko będzie poradzić sobie z pokrojeniem cienkich plasterków szynki czy sera.

R

Zalety

• Niska cena;
• Duża możliwość regulacji krojenia;
• Kompaktowy rozmiar;
• Ostrze ze stali nierdzewnej.
Q

Wady

• Mało precyzyjne krojenie;
• Szybko nagrzewa się silnik.

KRAJALNICA GORENJE R706A

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Firma Gorenje oferuje nam jedną z najskuteczniejszych krajalnic, która gwarantuje najwyższą precyzję oraz bardzo dużą moc. Oferta przygotowana została z myślą o najbardziej wymagających osobach, które przede wszystkim cenią sobie komfort pracy oraz najlepszą wydajność krojenia.

Recenzowany produkt pozwala nam porcjować nie tylko pieczywo, ale także wędliny, ser, a nawet grzyby! Maksymalna moc wynosi aż 180 W, a w połączeniu z aluminiową obudową oraz tarczą ze stali nierdzewnej, mamy gwarancję niezawodności.

Urządzenie wyposażone zostało w funkcję natychmiastowego włączania i wyłączania, a także w specjalny, dwupalcowy system operujący. Tak jak i poprzednie krajalnice, tak i tutaj możemy dostosować sobie grubość cięcia w zakresie od 1 mm do 15 mm.

Co ciekawe, jedną z ważniejszych zalet urządzenia jest możliwość czyszczenia go w zmywarce. Pozwala to w o wiele bardziej komfortowy sposób utrzymać produkt w czystości i nie martwić się o uszkodzenie. W zestawie znajdziemy także gratis, a mianowicie plastikową tackę do krojonej żywności.
Standardowo do naszej dyspozycji jest dwuletnia gwarancja. Model ten jest natomiast bardzo drogi, niemalże dwukrotnie droższy od zwycięzcy rankingu. Jest to jednak spowodowane bardzo dobrym wykonaniem oraz szeregiem pozytywnych opinii.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Bardzo duża precyzja cięcia;
• Możliwość mycia w zmywarce;
• Bardzo wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• Bardzo duża cena.

Krajalnica Blaupunkt FMS501

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeszcze inną opcją, o której warto wspomnieć, jest krajalnica firmy Blaupunk. Model FMS501 to urządzenie o dużym zakresie krojenia, który gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie, a także wysoką moc oraz niską wagę.

Jest to jedyne urządzenie w zestawieniu, w którym istnieje możliwość ustawienia grubości krojenia aż do 20 mm. W ten sposób mamy do czynienia z bardzo dużymi możliwościami regulacyjnymi. Co więcej, produkt wyposażony został w silnik generujący moc znamionową na poziomie 160 W. Jest to zatem bardzo mocna opcja.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo niską wagą, która wynosi nieco poniżej 3 kg. Z uwagi na zastosowanie antypoślizgowych nóżek, nie musimy martwić się o jakikolwiek niepożądany ruch krajalnicy.

Niemalże cały produkt został wykonany z wysokiej jakości aluminium. Mowa tutaj o podstawie czy nastawiaku. Prócz tego, na wyposażeniu znajdziemy też tackę, na której przechowamy porcjowane plasterki, a także okruchy.

Bardzo ważnym punktem tego urządzenia jest bezpieczeństwo. Dlatego oprócz nóżek antypoślizgowych oraz standardowej osłony noża, krajalnica wyposażona została w dwa tryby pracy – ciągły i pulsacyjny. Ten pierwszy przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników, a drugi to o wiele bezpieczniejsza metoda dla osób, które niekoniecznie znają mechanikę narzędzia.

Urządzenie prezentuje dosyć wysoką cenę, lecz jest to cichy sprzęt, szczególnie jeśli porównamy je z konkurencją. Do tego do naszej dyspozycji jest bardzo duży zakres regulacji.

R

Zalety

• Cicha praca;
• Niska waga;
• Dwa tryby pracy;
• Duże możliwości regulacyjne grubości krojenia.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena.

Krajalnica First Austria

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na tym, aby opinie krajalnicy były jak najlepsze, to warto przemyśleć austriacki zakup, który podobnie jak poprzednio opisywany produkt gwarantuje bardzo duże możliwości regulacyjne, a także kilka dodatkowych zabezpieczeń.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że model Austria oferuje bardzo precyzyjną pracę. Istnieje możliwość cięcia bardzo cienkich plastrów bez ryzyka rozerwania czy przerwania pokarmu. Jest to szczególnie ważne pomimo niskiej mocy wynoszącej 120 W.

Krajalnica została wyposażona w ostrze o średnicy 17 centymetrów, a więc jest to przeciętna wielkość gwarantująca wystarczające możliwości tnące. Bardzo istotną kwestią jest możliwość regulowania grubości krojenia do 20 milimetrów.

Zwróćmy też uwagę na to, że produkt wyposażono w 2 tryby pracy – tryb ciągły oraz pulsacyjny. Tak jak i w poprzednich produktach, tryb ciągły przeznaczony jest dla osób bardziej zaawansowanych. Korzystanie z pracy pulsacyjnej pozwala natomiast na zapewnienie sobie większego bezpieczeństwa oraz oszczędzenie energii.

Wyposażenie dodatkowe to coś, w czym góruje ta oferta. Mamy tutaj specjalną tackę na produkty, która idealnie pasuje do tego modelu krajalnicy. Oprócz tego, na wyposażeniu znajduje się specjalne zabezpieczenie palców. Produkt jest natomiast nieco drogi.

R

Zalety

• Bogate wyposażenie dodatkowe;
• Duży zakres regulacji grubości cięcia;
• 2 tryby pracy;
• Wysoka precyzja cięcia.
Q

Wady

• Niska moc;
• Dosyć wysoka cena.

Na co warto sprawdzić, aby wybrać tak dobre urządzenie jak przedstawione w rankingu krajalnic 2024?

Powyższy ranking krajalnic do chleba zaoferował nam wiele ciekawych modeli. Co prawda, różnią się one od siebie, lecz dzięki wydajności krojenia oraz niezawodności, idealnie sprawdzą się w każdym domostwie. W jaki jednak sposób upewnić się, że mamy do czynienia z takim właśnie produktem?

Aby znaleźć idealną krajalnicę, musimy zwrócić szczególną uwagę na szereg parametrów oraz upewnić się, że mamy do czynienia z wielofunkcyjnym urządzeniem. To natomiast zagwarantuje nam bezpieczeństwo, a także komfort pracy.

Istotne są także opinie krajalnic do chleba, a także wyposażenie dodatkowe. Oczywiście samo wykonanie jest jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na jakość urządzenia. Dotyczy to zarówno materiałów użytych do produkcji obudowy, jak i ostrzy tnących. Dodatkowe informacje, które pomogą wam wybrać najlepszą opcję, znajdziecie tutaj: https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wybrac-najlepsza-krajalnice-do-chleba-2395.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc krajalnicy

Precyzja cięcia jest niezwykle istotną kwestią, jeśli nie najistotniejszą podczas wyboru krajalnic. Możliwość porcjowania pieczywa, wędlin, sera czy jakiegokolwiek innego pokarmu na cienkie plasterki sprawia, że samo jedzenie smakuje lepiej, gdyż w ten sposób cieszyć się możemy dodatkowym aromatem.

Z tego właśnie względu zachęcamy do wyboru takich krajalnic, których moc znamionowa nie jest niższa niż 130-150 W. Każde mocniejsze urządzenie gwarantuje wystarczającą prędkość obrotową oraz moc, a także niskie ryzyko przegrzania.

KRAJALNICA GORENJE R706A

krajalnica ranking

Krajalnica First Austria

najlepsza krajalnica do chleba

Grubość krojenia i zakres regulacyjny

Bardzo ważnym elementem jest także duży zakres ustawienia grubości krojenia. Zazwyczaj w krajalnicach znajdziemy specjalne, mechaniczne pokrętło. Dzięki niemu możemy w bezstopniowy sposób wybrać odpowiednią grubość krojonego pożywienia.

Najczęściej stosuje się zakres regulacyjny od 0 do 15 mm. Jest to standard i takiej krajalnicy warto szukać. Co ciekawe, niekiedy producenci uwzględniają nieco większy zakres cięcia, a mianowicie od 0 do 20, czy nawet 25 mm.

Materiały, z których wykonano urządzenie

Podczas wyboru krajalnicy bardzo ważne jest, aby znaleźć urządzenie wykonane z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów. Jeśli chodzi o korpus, to najczęściej stosuje się lekkie tworzywo sztuczne. W takich przypadkach istnieje możliwość mycia niektórych podzespołów sprzętu w zmywarce, co jest dodatkowym ułatwieniem. Jednakże, tworzywo sztuczne jest bardzo kruchym, mało wytrzymałym materiałem.

Innym wyborem będzie krajalnica wykonana z aluminium. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż taki korpus nie jest aż tak ciężki jak stalowa krajalnica, a wytrzymałość jest ponadprzeciętna. Istotne jest również zwrócenie uwagi na przewodnictwo ciepła, dzięki czemu nasz produkt nie będzie się zbytnio nagrzewał. Najtrwalszym materiałem będzie natomiast stal, która jest bardzo ciężka.

KRAJALNICA METALOWA BOMANN

tania krajalnica do chleba

Krajalnica Blaupunkt FMS501

krajalnica do chleba ranking

Bezpieczeństwo oraz udogodnienia

Bardzo ważnym punktem w wyborze krajalnicy jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Wyposażenie urządzenia w specjalne osłony noża, a także wprowadzenie antypoślizgowych nóżek poprawia stabilność oraz chroni nasze dłonie podczas pracy. Co więcej, niektóre urządzenia wyposażone są także w specjalny schowek na kabel zasilający.

Bardzo ważnym elementem, który wpływa zarówno na bezpieczeństwo jak i na funkcjonalność urządzenia, jest możliwość wyboru różnych trybów pracy. Takie udogodnienie gwarantuje nam pracę pulsacyjną lub pracę ciągłą. Ta pierwsza jest o wiele bezpieczniejsza, natomiast druga przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników krajalnic.

Krajalnica opinie oraz cena

Od ceny zależy przede wszystkim jakość wykonania. Należy jednak pamiętać, że renomowane firmy lubią windować ceny w górę, a co za tym idzie za tę samą jakość urządzenia zapłacimy nieco więcej tylko z powodu nazwy. Oczywiście stosunek jakości wykonania, materiałów użytych do produkcji, oraz funkcjonalności do ceny jest bardzo ważny.

Należy dodatkowo pamiętać o komentarzach oraz uwagach innych użytkowników. Pozwolą one nam ocenić rzeczywistą wydajność urządzeń oraz ich precyzję cięcia. Opinie są subiektywne, a więc należy patrzeć na to źródło informacji z przymrużeniem oka.

KRAJALNICA ESPERANZA Prosciutto

krajalnica opinie

Podsumowanie rankingu krajalnic do chleba 2024

Z uwagi na dużą liczbę aspektów wpływających na jakość krajalnicy, ostateczny wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto zatem przemyśleć dwa razy zakup i zapoznać się ze wszystkimi informacjami, jakie znajdziemy w poradniku.

Jeśli jednak nie planujecie poszukiwań na własną rękę, to dobrym wyborem będzie jeden ze sprzętów przedstawionych w rankingu. Szczególnie polecamy KRAJALNICA METALOWA BOMANN, czyli zwycięzcę zestawienia 2024.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką krajalnicę do chleba wybrać
Average rating:  
 0 reviews