Jaki szybkowar na indukcje powinniśmy wybrać? Sprawdź zestawienie z 2024 roku i podejmij świadomą decyzje z nami!

Możliwość przygotowania posiłku w sposób zdrowy i smaczny, a przede wszystkim łatwy jest bez wątpienia bardzo ważnym aspektem. Każdy kuchmistrz bierze te kwestie pod uwagę zanim zdecyduje się na zakup konkretnego sprzętu czy też naczynia. Dziś możliwości jest wiele z uwagi na rynek i ogromną liczbę dostępnych produktów. Niewątpliwie jednak szybkowar na indukcje odgrywa coraz ważniejszą rolę w naszej kuchni.

Urządzenia te są stosunkowo proste w obsłudze, a dzięki nowoczesnej konstrukcji i ciekawym funkcjom, możliwe jest korzystanie z nich na płytach indukcyjnych. Niestety, z uwagi na mnogość dostępnych ofert, trudno jest wskazać tę najlepszą. Z pomocą przychodzi więc dzisiejszy ranking szybkowarów na indukcję.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SZYBKOWAR TEFAL P25344 SECURE NEO 8 L INDUKCJA 1

Tefal

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
SZYBKOWAR garnek CISNIENIOWY 35 L Turecki INDUKCJA 1

Home Perfect

9.8

Drogi

Allegro Logo
SZYBKOWAR 9 L Garnek Cisnieniowy GERMANIA indukcja 1

Manheim

9.7

Tani

Allegro Logo
Szybkowar garnek KonigHOFFER Milano 6 l indukcja 1

KonigHOFFER Milano

9.6

Tani

Allegro Logo

To lista czterech bardzo ciekawych i szeroko rekomendowanych produktów. Podczas kompletowania dzisiejszego zestawienia nasi specjaliści brali pod uwagę nie tylko wykonanie sprzętu czy też funkcje dodatkowe. Kluczowe okazały się przede wszystkim takie atrybuty jak właściwe wykonanie, renoma marki produkującej sprzęt, litraż, dodatkowe akcesoria w zestawie czy po prostu komfort użytkowania. 

SZYBKOWAR TEFAL P25344 SECURE NEO 8 L INDUKCJA

szybkowar na indukcję tefal

Zdecydowanym zwycięzcą został szybkowar Secure 5 Neo V2 marki Tefal. Produkt cechuje się prostym, ale jednocześnie eleganckim wyglądem i aż pięcioelementowym systemem zabezpieczeń. Ponadto te ekskluzywne garnki na indukcję mają dwa tryby gotowania, jeden przystosowany do przygotowywania ryb, a drugi do mięs. Dzięki temu gotowane jedzenie zachowuje wszystkie składniki odżywcze. Tryby zmienia się wygodnym pokrętłem z intuicyjnym menu w postaci ikonek.

Pięcioelementowy system zabezpieczeń składa się z bezpiecznego otwierania i zamykania, wskaźnika ciśnienia oraz zaworu i uszczelki pokrywy; Blokada jest automatyczna, dlatego nie ma ryzyka przypadkowego otwarcia garnka i poparzenia parą. Niewątpliwym atutem tego szybkowaru jest jego wszechstronność – pasuje on do wszystkich kuchenek i można go bezpiecznie czyścić w zmywarce. Pojemność garnka wynosi osiem litrów.

Warto zwrócić szczególną uwagę na specjalny wskaźnik ciśnienia, który wskazuje kiedy należy zmniejszyć temperaturę, aby jedzenie zostało odpowiednio przygotowane. Produkt jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jeśli jednak coś w nim się zepsuje, to można szybko i łatwo znaleźć części zamienne w atrakcyjnej cenie. Ten szybkowar na indukcję tefal pozwala na naprawdę sprawne robienie obiadów i co ważne, jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, dlatego sprawdzi się w domach osób zabieganych lub u rodzin z dziećmi.

ok
 • Wyjątkowo bezpieczny;

 • Dwa tryby gotowania;

 • Możliwość wymiany części.

nook
 • Uchwyt zlokalizowany z boku.

SZYBKOWAR garnek CIŚNIENIOWY 3,5 L Turecki INDUKCJA

szybkowar na indukcję ranking

Kolejny model, czyli szybkowar marki Home Perfect wyróżnia się niesamowitym połyskiem i kompaktowym, eleganckim designem. Garnek ma pojemność 3,5 litra i jest w srebrnym kolorze. Czarny uchwyt znajduje się na górze pokrywy, nie z boku, co pozwala zaoszczędzić miejsce nie tylko w szafie, ale także na kuchence. Szybkowar sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenki – gazowej, ceramicznej, elektrycznej, halogenowej i indukcyjnej.

Model stworzono z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej i zdobył certyfikat norm EN. Posiada specjalne akutermiczne dno, które zabezpiecza posiłki przed przypaleniem oraz doskonale przewodzi i akumuluje ciepło. Garnek posiada dwa boczne uchwyty, które się nie nagrzewają, co ułatwia przenoszenie. Produkt można myć w zmywarce. Pokrywa szybkowaru ma potrójny system zabezpieczający, co sprawia, że przyrządzanie posiłków jest łatwe i nie istnieje ryzyko oparzenia rąk lub twarzy.

Zawór bezpieczeństwa chroni pokrywę przed przypadkowym otwarciem, np. przez dzieci. Silikonowy kapturek stopniowo uwalnia ciśnienie powstałe w garnku oraz wyrównuje temperaturę. Zawór gotowania, czyli ostatni element zabezpieczający, stale odprowadza nadmiar pary i zapobiega wzrostowi ciśnienia. Główny uchwyt jest antypoślizgowy i ergonomiczny – posiada specjalne wgłębienia na palce, przez co jest bardzo wygodny i sprawia, że gotowanie jest łatwe oraz przyjemne.

ok
 • Kompaktowy projekt;

 • Uchwyt zlokalizowany na pokrywie;

 • Atrakcyjny połysk.

nook
 • Nieduża pojemność.

SZYBKOWAR 9 L Garnek Ciśnieniowy GERMANIA indukcja

szybkowar na indukcję cena

Szybkowar firmy Manheim jest największy spośród garnków przedstawionych w tym rankingu – jego pojemność to aż dziewięć litrów. Produkt wykonano z najwyższej jakości stali nierdzewnej i zastosowano trzywarstwowe dno składające się ze stali aluminium i stali, dzięki czemu garnek nadaje się na każdy rodzaj kuchenki, w tym także na indukcję.

Szybkowar ma prosty kształt i wysoki połysk. Srebrny kolor przełamano trzema matowymi pasami, co dodaje atrakcyjnego wyglądu. Główny uchwyt sterujący znajduje się na pokrywie, po bokach natomiast umiejscowiono dwa praktyczne uchwyty, które się nie nagrzewają i umożliwiają wygodne przenoszenie garnka z ciepłym jedzeniem. Szybkowar bardzo mocno się zamyka, czasem potrzeba użyć zwiększonej siły, aby otworzyć i zdjąć pokrywę.

Produkt można czyścić w zmywarce. Odpowiedni kształt i idealna grubość stali sprawiają, że garnek szybko się nagrzewa i rozprowadza ciepło optymalnie po całym szybkowarze – dzięki temu żywność jest gotowa w krótką chwilę i równomiernie się grzeje. Model miarowo odprowadza parę i wyrównuje ciśnienie oraz temperaturę. Posiada także specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu dzieci się nie poparzą i nie otworzą garnka bez osoby dorosłej.

ok
 • Elegancki design;

 • Uchwyt umiejscowiony na pokrywie;

 • Duża pojemność.

nook
 • Uchwyt sterujący nie jest antypoślizgowy.

Szybkowar garnek KonigHOFFER Milano 6 l indukcja

Szybkowar garnek KonigHOFFER Milano 6 l indukcja

Marka Konighoffer stworzyła szybkowar sprzedawany z praktycznym gadżetem – dedykowanym wkładem do gotowania na parze posiadającym wygodny uchwyt. Dzięki temu w garnku można przygotowywać mięso lub ryby na dnie i warzywa na wkładzie. Model ma pojemność sześć litrów i ma srebrny, połyskujący kolor. Uchwyt sterujący został umieszczony z boku, pod pokrywą oraz na pokrywie – po zamknięciu te dwa elementy się łączą; po drugiej stronie znajduje się drugi uchwyt, służący do przenoszenia szybkowaru.

Garnek stworzono ze stali nierdzewnej, a jego uchwyty z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z domieszką silikonu. Model jest zatem wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Można czyścić go ręcznie lub w zmywarce. Na głównym uchwycie znajduje się pokrętło umożliwiające dostosowanie trybu gotowania do mięs lub do ryb. Czerwony przełącznik służy do miarowego uwalniania pary i wyrównania ciśnienia przed otwarciem. Garnek ma specjalne zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem.

Produkt sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenki, również na płytach indukcyjnych. Wewnątrz garnka znajduje się miara w skali litrowej. Model jest łatwy i bezpieczny w obsłudze, sprawdzi się w każdej kuchni, a funkcja gotowania na parze jest dodatkowym atutem.

ok
 • Skala litrażu;

 • Funkcja gotowania na parze;

 • Specjalny wkład w zestawie.

nook
 • Uchwyt sterujący znajduje się z boku i zajmuje dużo miejsca.

Ranking szybkowarów na indukcję 2024 z pewnością obfituje w ciekawe produkty. Który jednak będzie dla nas właściwy?

Z całą pewnością trudno jest wskazać produkt idealny, bo ogólnie rzecz biorąc takich sprzętów nie ma. Nawet jeśli pewna opcja może spełniać większość wymaganych przez nas kryteriów, to ostatecznie jego cena czy też inne atrybuty mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania. 

W tym celu postanowiliśmy przygotować dla was zestawienie, w którym omówimy najbardziej kluczowego parametry, jakimi szybkowary powinny się charakteryzować. To właśnie te aspekty były, są i będą nad wyraz istotne przy zakupie odpowiedniego urządzenia. Nieważne czy interesuje nas mały szybkowar na indukcję, duża propozycja, czy może produkt budżetowy lub od renomowanego producenta.

Znacząca rolę w poradniku zakupowym odegrały funkcje dodatkowe, akcesoria, pojemność szybkowaru, a także parę innych kwestii, które po omówieniu pozwolą nam szerzej spojrzeć na to zagadnienie i lepiej dobrać produkt do naszych wymagań. Ciekawe informacje też pojawiły się w poniższym artykule:

https://www.nakrywamy.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-szybkowar

szybkowar gerlach

Jakość wykonania

Pierwszym bardzo ważnym parametrem jest, rzecz jasna, wykonanie. To od niego zależy czy wybrany przez nas produkt poradzi sobie ze wszelkimi wyzwaniami kulinarnymi, jakie tylko wymyślimy. Co więcej, odpowiednia jakość będzie gwarantem długiego i bezproblemowego działania, a także naszego bezpieczeństwa.

Jak doskonale wiemy, znalezienie idealnego naczynia do przygotowania posiłku wymaga od nas przede wszystkim upewnienia się, że materiał wykorzystany do produkcji interesującej nas oferty spełnia rygorystyczne normy agencji zajmujących się weryfikacją poszczególnych produktów czy nadają się one do kontaktu z żywnością. 

Dlatego kluczem jest znalezienie małego szybkowaru na indukcję czy też opcji dużej wykonanej ze stali nierdzewnej. Materiał ten cechuje się bardzo dużym bezpieczeństwem i oferuje nam gwarancję, że produkt nie wejdzie w niepożądaną reakcję z pożywieniem przy wysokich temperaturach.

Co więcej, stal nierdzewna jest trwała, odporna na zarysowania i na działanie temperatury, a także bardzo często możliwe jest mycie takich naczyń w zmywarce. Chyba, że producent zadeklaruje inaczej.

SZYBKOWAR 9 L Garnek Ciśnieniowy GERMANIA

szybkowar na indukcję cena

SZYBKOWAR TEFAL P25344 SECURE NEO 8 L

szybkowar na indukcję tefal

Renoma producenta

Każdy z nas zna takie marki jak Gerlach czy Tefal. Nie powinno to więc nikogo dziwić, że szukając naczyń do gotowania pod ciśnieniem będziemy też przeglądać propozycję od renomowanych producentów. Nieważne czy będzie to szybkowar Gerlach, KonigHoffer czy też innej znanej marki. Ich popularność świadczy o jakości wykonania i o pewności, że nawet w przypadku jakichkolwiek niezgodności, marka wywiąże się ze świadczonych usług i jeśli nie otrzymamy zwrotu, to chociaż wymianę produktu na inny – działający prawidłowo.

Oprócz tego, renoma, jaka ciągnie się za szybkowarem Gerlacha czy Tefala może też być zwiastunem długiej gwarancji. A jak wiemy, im dłuższy okres ochronny, tym lepiej dla nas. 

Musimy przy tym pamiętać, że popularna marka to nie tylko pewna jakość, dobry serwis i potencjalnie długa gwarancja. Bardo często za te atrybuty przyjdzie nam zapłacić i to całkiem sporo. Renomowane produkty będą zdecydowanie droższe od tych niepewnego pochodzenia.

Litraż

Kolejny aspekt wart rozważenia przy zakupie szybkowara na indukcję to, rzecz jasna litraż. Im większa pojemność, tym rzecz jasna możemy liczyć na możliwość przygotowania obiadu dla całej rodziny. Większe porcje z pewnością przydadzą się niejednej osobie. Pamiętać natomiast musimy o tym, że im większa pojemność, tym cena będzie także większa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie litrażu do naszych potrzeb aby po prostu nie przepłacać za produkt, który nie będzie użytkowany w pełni. 

Inną kwestią związaną z litrażem, jaką musimy uwzględnić podczas naszych poszukiwań, to dostępna dla nas pojemność – tak zwana pojemność robocza. Bardzo często wybieramy opcje, które na pierwszy rzut oka wydają się wystarczające. Żmudno jednak myślimy, że podawana przez producenta pojemność garnka jest tą samą, jaką możemy wykorzystać. Z uwagi na charakterystykę pracy szybkowarów, dostępne jest dla nas wyłącznie około 65-70% pojemności. Dlatego jeśli myślimy nad szybkowarem, który pozwoli na przygotowanie przynajmniej 3,5 litra potrawy, to kluczowe będzie znalezienie opcji o maksymalnym litrażu wynoszący nawet i 5 bądź 6 litra.

SZYBKOWAR garnek CIŚNIENIOWY 3,5 L Turecki

szybkowar na indukcję ranking

Szybkowar garnek KonigHOFFER Milano 6 l

Szybkowar garnek KonigHOFFER Milano 6 l indukcja

Akcesoria dodatkowe i wyposażenie

Podobnie jak w przypadku innych naczyń i sprzętów kuchennych, tak i szybkowary mogą być oferowane wraz z ciekawymi dodatkami. Posłużą one jako usprawnienie sprzętu i pozytywnie wpłyną na komfort związany z użytkowaniem danego gadżetu. Musimy natomiast pamiętać, że poszczególne akcesoria są kluczowe i wręcz niezbędne do prawidłowego działania szybkowara. Co mamy dokładnie na myśli?

Takim przykładem są, oczywiste, przykrywki. Muszą one być idealnie spasowane z urządzeniem i być wyposażone w cały system gwarantujący tworzenie się odpowiedniego ciśnienia. Dodatkami, które niekoniecznie znaleźć się muszą w tego typu garnku będą natomiast specjalistyczne wkładki, dzięki którym przygotowywane potrawy nie znajdują się w bezpośrednim kontaktu ze spodem, lecz w pewnym sensie nad nim lewitują.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki szybkowar na indukcję kupić w 2024 roku! 

Trudno jest jednoznacznie wskazać najlepszą propozycję. Osoby poszukujące mniejszych szybkowarów z pewnością zwrócą uwagę na propozycję do pięciu litrów ogólnej pojemności, bo daje to nam, mniej więcej, 3,5 litra użytkowego litrażu. Ponadto, bardzo ważne jest zweryfikowanie materiału, z jakiego wykonano szybkowar, a także powinniśmy sprawdzić spód w przypadku kuchni indukcyjnej.

Wszystkie te elementy mogą z pewnością zawrócić w głowie niejednej osobie podczas zakupu. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do poszukiwań i znalezienie tego idealnego rozwiązania mając na uwadze powyższe czynniki. Alternatywnie możemy też skusić się ku opcji numer jeden z zestawienia. SZYBKOWAR TEFAL P25344 SECURE NEO 8 L INDUKCJA to z pewnością jedna z ciekawszych ofert z uwagi na świetne wykonanie, dużą pojemność i markowe wykonanie potwierdzone długą gwarancją. 

Sprawdź też ranking szklanych garnków: https://przemianydomowe.pl/szklane-garnki-opinie-ranking/

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki szybkowar na indukcję wybrać
Average rating:  
 0 reviews