Gotowanie sprawia ogromną przyjemność. Przygotowujemy sobie różne formy jedzenia, wykorzystując do tego zróżnicowane naczynia, garnki, czy też patelnie. Z pewnością zdarzyło się już wam zauważyć, że im więcej gotujemy, tym więcej dostrzega się „drobnych problemów”, które wprowadzają pewien dyskomfort w kuchni. Doskonałym tego przykładem jest przypalająca się patelnia, tępy nóż kuchenny, czy też garnek, który słaba się nagrzewa. W szczególności garnki często przyczyniają się do tego, że wykonywane przez nas potrawy nie są tak idealne jak byśmy tego chcieli. Dlatego też niezbędne jest wyposażenie się w odpowiedni zestaw garnków. Nim jednak ruszymy do sklepu, należy zastanowić się jaki zestaw będzie dla nas najlepszy, a przez to jakie jest najbardziej funkcjonalny i wytrzymały pod kątem jakości wykonania.

Ranking garnków

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking garnków, które naszym zdaniem są najlepsze na rynku. Można go również potraktować jako punkty wyjścia do poszukiwania własnego idealnego zestawu garnków..

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TEFAL INGENIO EXPERTISE

TEFAL INGENIO
Best Seller Stamp

9.9

Drogi

Allegro Logo
GERLACH Brava

GERLACH Brava

9.8

Średnia

Allegro Logo
Konighoffer Faro e1702473943272

Konighoffer Faro

9.7

Tani

Allegro Logo
garnki Hoffner

HOFFNER HF4450

9.7

Tani

Allegro Logo
Tefal Duetto

Tefal Duetto

9.7

Drogi

Allegro Logo
GERLACH VIVA

GERLACH VIVA

9.4

Średnia

Allegro Logo

Poszukując elegancji w każdym calu- garnki Hoffner

ranking fotelików samochodowych 15-36

GARNKI HOFFNER 12el PATELNIA INDUKCJA GAZ HF4450 to rozwiązanie, które jest nie tylko uniwersalne, ale także niezwykle eleganckie. W efekcie z pewności doda w każdej kuchni niezwykłej stylistyki, jak i uroku podczas przygotowania niezwykle smakowitych potraw. Zostały one wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, przez co zachowają one swoją trwałość przez bardzo długi czas. Do tego są one przystosowane do każdego rodzaju kuchenek, dzięki czemu każdy (bez względu na rodzaj kuchni) może z nich korzystać. Projektanci zastosowali tutaj bardzo grube (aż pięcio warstwowe) dno, które szybko się nagrzewa i bardzo długo utrzymuje ciepło. Pokrywy zostały wykonane ze wzmocnionego szkła, dzięki czemu można bez przeszkód zajrzeć do wnętrza garnka, by ocenić stan gotowania, a dotykowo posiadają specjalne odpowietrzniki, odprowadzające gorąca parę. Interesujące jest to, że ściana garnka nagrzewa się o wiele wolniej niż jego dno, dzięki czemu dochodzi do odpowiedniej cyrkulacji powietrza w jego wnętrzu. Jako dodatkowa tuta należy podkreślić, że każdy garnek posiada w swoim wnętrzu miarkę, a także jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości (można myć je w zmywarce).

OCENA PRODUKTU:

-WYTRZYMAŁOŚĆ –9
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-trwałość;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Praktyczne rozwiązania na każdą kieszeń- Tefal Duetto

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tefal Duetto 10 elementów A705SC84 to rozwiązanie, które jest bardzo praktyczne. W oferowanym zestawie znajdziemy 10 elementów, w tym pięć pokrywek szklanych oraz pięć garnków o średnicach od 16 do 24 cm. Całość jest wykonana ze stali nierdzewnej i idealnie nadaje się do codziennego gotowania. W każdym produkcie stykamy się z grubym spodem kapsułkowym, który zapewnia nie tylko równomierne rozprowadzanie ciepła, ale także zwiększa ochronę na różnego rodzaju odkształcenia. Jak dodatkową zaletę należy w szczególności wyróżnić obecność nienagrzewających się uchwytów, dzięki czemu bez problemu można przenosić nawet bardzo nagrzane garnki. Ponadto na plus należy zaznaczyć obecność specjalnych wypustek w pokrywach, które ułatwiają odlewanie wody. Pokrywki posiadają specjalne boczne otwory na parę, które można tak przekręcać by były otwarte lub zamknięte w zależności od naszych potrzeb.

OCENA PRODUKTU:
-WYTRZYMAŁOŚĆ – 8
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-jakość wykonania;
-funkcjonalność;
-dostępność różnych pojemności garnków;
Q

Wady

-rączki trochę się nagrzewają;

Bogactwo wyboru- TEFAL INGENIO EXPERTISE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

ZESTAW GARNKÓW TEFAL INGENIO EXPERTISE 30 INDUKCJA to rozwiązanie, które daj nam bardzo dużo różnych konfiguracji i z pewnością idealnie sprawdzi się w szczególności u osób, które lubią sporo gotować. Zestaw składa się z 30 elementów, w tym kilkunastu garnków i patelni, a także wielu akcesoriów kuchennych od marki tefal. Dostoswany jest on do pracy na kuchenkach: gazowych, ceramicznych, elektrycznych i indukcyjnych. W stosunku do swojej konkurencji, jak i innych produktów od tej firmy stykamy się tutaj z wykorzystanie nieprzywierającej powłoki tytanowej Excellence®, która jest 3 razy mocniejsza niż Titanium PRO. W efekcie pozwala to nie tylko na lepsze rozprowadzenie ciepła, ale także zwiększoną ochronę garnków podczas ich używania, dzięki czemu bez obaw można stosować metalowe przybory kuchenne bez obawy o porysowanie nawierzchni. W przypadku patelni, powłoka ta idealnie sprawdza się do gotowania beztłuszczowego.

OCENA PRODUKTU:
-WYTRZYMAŁOŚĆ – 10
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-trwałość produktu;
-funkcjonalność;
-duża liczba dodatkowych akcesoriów;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Prostota niezbędna w każdej kuchni- GERLACH Brava

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Zestaw garnków GERLACH Brava 8 elementów, to cztery garnki, które idealnie spełnią wszystkie nasze potrzeby. Nadają się one do używania na kuchni indukcyjnej, elektrycznej i gazowej i ceramicznej. Ponadto zostały one wyposażone w trójwarstwowe dno, które nie tylko o wiele szybciej się nagrzewa, ale także lepiej rozprowadza ciepło, jak i o wiele dłużej je utrzymuje. Każdy garnek został również wyposażony w poręczną skalę, która ułatwia odmierzanie płynów, jak i szklane pokrywki, pozwalające zajrzeć do wnętrza garnka. Całość wykonana jest z metalu, a co za tym idzie uchwyty również są z tego samego materiału. W efekcie choć pozwala to na łatwe utrzymanie ich w czystości, to szybko się nagrzewają co może być dość niebezpieczne, przy nieostrożnym użytkowaniu. Pomijając jednak ten aspekt, produkt ten jest godny uwagi, choćby przez wzgląd na korzystny stosunek jakości do ceny.

OCENA PRODUKTU:
-WYTRZYMAŁOŚĆ – 7
-FUNKCJONALNOŚĆ –7

R

Zalety

-elegancki wygląd;
-łatwo utrzymać czystość;
-duża pojemność garnków;
Q

Wady

-rączki szybko się nagrzewają;
-mała ilość dostępnych garnków;

Poszukując trwałych rozwiązań- GERLACH VIVA

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

GERLACH GARNKI VIVA 8 EL KOMPLET GARNKÓW to rozwiązanie wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości produktem, który cechuje się doskonałym wykonanie, jak i bardzo dużą trwałością. W zestawie znajdują się cztery garnki o pojemności od 1,5l do 5l pozwalając tym samym na sprawne przyrządzanie wielu, różnego rodzaju potraw. W każdym garnku zastosowano trój warstwowe dno z dyskiem aluminiowym, dzięki czemu bez problemu można ich używać na wszelakiego rodzaju kuchenkach tj. indukcyjnych, ceramicznych, halogenowych, gazowych i elektrycznych. Są to garnki na indukcję i do zmywarki, dzięki czemu bez problemu zadbamy o jego wysoki poziom czystości. Producent dodatkowo oferuje aż 24 miesiące gwarancji na swoje produktu.

OCENA PRODUKTU:

-WYTRZYMAŁOŚĆ – 8
-FUNKCJONALNOŚĆ –7

R

Zalety

-elegancki wygląd;
-łatwo utrzymać czystość;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mała liczba garnków w zestawie;
-brak dodatkowych akcesoriów

Jak wybrać najlepsze garnki do kuchni – zestaw garnków opinie

Na rynku zetkniemy się z różnymi rodzajami garnków. Istotne jest jednak to, aby z tego całego natłoku wybrać tylko te, które będą idealnie spełniały wszystkie nasze potrzeby. Dużo zależy w tym przypadku od naszych zdolności kucharskich oraz potrzeb jakie z nich wynikają, jak i także z wiedzy na temat garnków. O ile pierwszy aspekt leży w Państwa zakresie, to z drugim my możemy pomóc.

Garnki możemy podzielić pod wieloma kątami. Najczęściej dzieli się je ze względu na zastosowaniu. W ten oto sposób możemy spotkać się z garnkami tradycyjnymi tj. „na co dzień”, które są w kuchni wykorzystywane najczęściej. Mają różne rozmiary, przykrywki i rodzaje uchwytów. Można je kupić pojedynczo, jak i w zestawach. Drugim popularnym rodzajem są rondle do gotowania. W przeciwności do garnków, rondle mają jeden (zazwyczaj długi uchwyt i nadają się do podgrzewania jak roztapiania. Innym przykładem są garnki służące do gotowania na parze. Tutaj stykamy się już z nieco odmienną konstrukcją, gdyż całość jest tak zaprojektowana, by na dnie garnka znajdowała się woda, która pod wpływem ciepła będzie przechodziła do wyższych części. Ten rodzaj garnków, powoduje, że potrawy nie tracą swoich właściwości odżywczych, a co więcej są zachowują swój kolor i jędrność. Oczywiście pod tym katem wyróżnić można jeszcze kilka rodzajów garnków jak np. parowary, kombinowary, wolnowary itp.

Drugim popularnym podziałem, jest podział pod katem użytego materiału. Najczęściej wykorzystuje się garnki ze stali nierdzewnej, czyli stali chromo-niklowej 18/10 (zawartość: 18% chromu i 10% niklu). Są one solidne, łatwe w utrzymaniu czystości, jak i bardzo trwałe dzięki czemu będą nam służyć przez wiele lat. Jednakże mają pewną wadę – nie nadają się dla alergików, a to wszystko przez obecność niklu, który jest silnym alergenem. Innym wadliwym aspektem jest fakt, że mogą one powodować i żywność nabierze metalicznego posmaku. Poznaj też najlepszy wybór jeśli chodzi o garnki żeliwne: https://przemianydomowe.pl/garnki-zeliwne-opinie-ranking/.

Mają także ograniczony wybór kolorów i wzorów. Innym rodzajem materiału jest aluminium. Te wyjątkowo dobrze rozprowadzają ciepło, są odporne na uszkodzenia, jak i działanie detergentów. Są także lekkie i jedzenie nie przywiera do ich powierzchni. Z drugiej jednak strony nie można w nich przyrządzać kwaśnych potraw, gdyż będą wtedy wydzielać bardzo niebezpieczne związki, mogące negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Kolejnym rodzajem są garnki żeliwne. Są one dość ciężkie i długo się nagrzewają, jednakże idealnie sprawdzają się przy wysokich temperaturach, jak i doskonale radzą sobie z długim utrzymywaniem ciepła. Są także bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Oprócz tego możemy wyróżnić również garnki emaliowane, szklane garnki zestaw, czy też miedziane, lecz te należą do bardziej specyficznych grup nadających się do wybranych rodzajów potraw. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o jednym rodzaju czyli o powłoce teflonowej. Te posiadają wysokie właściwości nieprzywierające, jak i są łatwe do utrzymania w czystości. Pozwalają także na smażenie bez tłuszczu, jak i bardzo szybko się nagrzewają. Z drugiej jednak strony należy używać do nich specjalnych przyborów, by nie uszkodzić powierzchni garnka (dowiedz się więcej na stronie: https://www.garneczki.pl/blog/jakie-garnki-wybrac).

Dobry zestaw garnków – na co zwrócić uwagę w aktualnych czasach?

Decydując się na zakup garnka powinniśmy zwrócić uwagę także na kilka innych aspektów niż materiał z jakiego jest on wykonany. Po pierwsze mowa tutaj o odpowiedniej pojemności. Warto więc zastanowić się dal ilu osób będziemy gotować i jak często przyrządzamy posiłki. Automatycznie z tego wynika, kolejny aspekt, czyli czyszczenie. Istotne w 2024 roku jest to, czy dany garnek nadaje się do zmywarki, czy też może trzeba go myć ręcznie. Oprócz tego pamiętajmy by zwrócić uwagę na dostosowanie do kuchenki. Niektóre modele będą mogły być używane na każdym rodzaju kuchenki inne zaś tylko na wybranych. Oprócz tego pamiętajmy, by zawsze przyjrzeć się pokrywie. Dużo tutaj zależy od rodzaju garnka, jednakże zawsze istotne jest to by pokrywa miała otwór, który odprowadza nadmiar pary na zewnątrz. Pamiętajmy także o uchwytach (w szczególności by się nie nagrzewały), a także o dodatkowych elementach takich jak np. miarka do płynów, która może się okazać niezastąpioną pomocą w kuchni.

Kilka słów podsumowania – jaki jest zestaw dobrych garnków dostępnych w 2024?

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, nie trudno wybrać najlepszy zestaw dostępny na rynku. Mowa tutaj o zestawie garnków TEFAL INGENIO EXPERTISE 30 INDUKCJA, które spełnia wszystkie niezbędne cechy jakie powinien mieć idealny garnek. Jest on także bardzo wytrzymały i funkcjonalny, dzięki czemu bez problemu przyrządzimy na nim przepyszne potrawy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zestaw garnków
Average rating:  
 14 reviews
 by Edmund

Ja również mam opinie taką jak Pan Bogdan , natomiast z garnków od Vintage Cuisine żona jest bardzo zadowolona.

 by Monika

Nie ma w podsumowaniu bardzo dobrych garnków Philipiaka a są bardzo dobrej jakości.

 by Bogdan

Garnki Hoffner nigdy nie zakupię i nie polecam. Dwa miesiące używania i jeden garnek spuchł podczas gotowania. Reklamacja nie przyjęta. Drugi garnek po roku zaczął rdzewieć reklamacja nie przyjęta. Całą winą zostaliśmy my obarczeni. Kupiłem tanie gary z Polomarket i do dzisiaj gotują, zmywają się w zmywarce. NIGDY nie kupujcie garnków firmy Hoffner

 by Baciak

Dla mnie nie ma to większego znaczenia jakiej firmy mam garnki najważniejsze by były trwałe i wytrzymałe. Ale dla niezdecydowanych bardzo przydatny okaże się taki ranking

 by Kaśka

Dość długo zastanawiałam się nad tym jakie garnki kupić mamie w prezencie. Dzięki takiemu rankingowi wiem, że Teral Duo to dobry wybór. Cenowo może i są dość drogie ale za to wytrzymają bardzo długo

 by quantum

Ja mam GARNKI HOFFNER i jestem z nich zadowolona, gdyż nie tylko taki zestaw jest duży bo zawiera aż 12 elementów to do tego świetnie wyglądają i są trwałe

 by Teresa z Lublina

Ja jakiś czas temu kupiłam garnki gerlach. Przede wszystkim design i trwałość. Garnki sprawują się dobrze, nie przypalają się jak niektóre tańsze garnki, rączki nagrzewają się ale nie aż tak że parzą w ręce i dodatkowo nie ma problemu z myciem w zmywarce.

 by Płomyk

Ja tam nie przywiązuję uwagi na to jakie garnki kupuję, ważne by były solidnie wykonane i rączki nie nagrzewały się. Fajny taki ranking dla osób niezdecydowanych i lubiących styl i jakość

 by Bunia

Zastanawiałam się nad kupnem nowego zestawu garnków i nie mogłam się zdecydować na konkretną markę. A dzięki temu rankingowi wiem że najlepszy i najpewniejszy wybór to marka Tefal. Także teraz już wiem jakie kupię

 by Regina

Bardzo fajny zestaw garnków firmy Gerlach, zaraz po rozpakowaniu trafiły do zmywarki, ślicznie się prezentują, gotowanie w nich to sama przyjemność. Użytkuje dość krótko ale intensywnie i nie widzę żadnych problemów, zmian itp.. Serdecznie polecam.

 by Otylia P

Garnki Tefal bardzo eleganckie z wyglądu. Pięknie prezentują się na kuchni. Klasyczne, proste formy. Wygląd to oczywiście nie wszystko bo są bardzo praktyczne . Mają grube dno tak więc dobrze trzymają ciepło. Jedzonko jest długo ciepłe po ugotowaniu oraz spadły im rachunki za prąd z uwagi na to,że jedzenie gotuje się na niewielkim płomieniu.

 by Nadia z Elbląga

Ja zakupiłam komplet Gerlach. Niewiele jeszcze korzystałam z garnków. Użyłam tylko jednego - do gotowania potrawy, którą trzeba długo mieszać. Potrawa nie przywierała. Jestem zadowolona, myślę, że będą mi dobrze służyć. Wyglądają na solidnie wykonane, a przy tym są bardzo ładne 🙂

 by Marcelina

Solidne i piękne garnki. A czego chcieć więcej, jak nie tego, żeby ładnie prezentowały się w kuchni i wytrzymały długo? Tefal daje na ten zestaw 10 letnią gwarancję, ale ja używam ich już dość długo i nic się z nimi nie dzieje. Bardzo fajne jest to, że nadają się jednocześnie na kuchnie indukcyjne, a dodatkowo można zapiekać w nich w piekarniku

 by Laura

Garnków Tefal używamy od kilku tygodni i produkt ten uważam za rewelacyjny ze względu na jego funkcjonalność. Garnki są cięższe niż powszechnie sprzedawane chińskie produkty ze względu na grubsze ścianki, które uważam za następną zaletę. Być może ze względu na te grubsze ścianki faktycznie garnki nieco dłużej się nagrzewają, ale ponieważ ja do gotowania używam bardzo wydajnej płyty indukcyjnej, więc tego efektu u siebie nie zauważyłam.