Ranking foteli biurowych na rok 2024 – dowiedz się jaki jest najlepszy fotel biurowy i podejmij świadomą decyzję zakupową już dziś!

Prawidłowa pozycja podczas pracy to bez wątpienia kluczowa kwestia dla zachowania bezpieczeństwa i zdrowia wykonując projekty czy jakiekolwiek inne zadania w pozycji siedzącej. Całkiem sporo się mówi o niebezpieczeństwach związanych z pracą fizyczną, ale nieprawidłowe przygotowanie do siedzącego trybu życia może doprowadzić do śmiertelnie poważnych problemów zarówno jeśli chodzi o odcinek lędźwiowy kręgosłupa, jak i ten szyjny czy piersiowy. 

Aby więc wyjść klientom naprzeciw i dostarczyć wytrzymałe i komfortowe fotele, producenci prześcigają się w produkcji najróżniejszych mebli. Dostępne fotele biurowe ergonomiczne czy też po prostu fotele biurowe wygodne dla kręgosłupa pozwalają nam odetchnąć i cieszyć się z wykonywanej pracy bez ryzyka późniejszych problemów z naszym kręgosłupem. Nie mniej jednak jeśli już teraz mierzymy się z dolegliwościami spowodowanymi wieloletnim siedzeniem przy komputerze bez zachowania odpowiedniej postury, to nawet najlepsze fotele ergonomiczne nie pozbędą się bólu. W takich sytuacjach o wiele lepszym wyborem będzie fotel biurowy z masażem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Artnico Elgo 3.0 1

Artnico Elgo 3.0

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Fotel PW240 1

Fotel PW240

9.8

Droga

Allegro Logo
Qulity Ventor 1

Qulity Ventor

9.7

Tania

Allegro Logo
Beliani grandeur 1

Beliani grandeur

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
NOWY BRAZOWY FOTEL BIUROWY KRZESLO OBROTOWE BSB003

Giosedio Bsb003

9.4

Średnia

Allegro Logo

Tego typu mebel gwarantuje nie tylko bardzo wygodną i bezpieczną pozycję, ale też specjalnie dostosowane elementy umożliwiające przeprowadzenie masażu łagodzącego bóle. Aby jednak znaleźć produkt idealny, postanowiliśmy wykorzystać wiedzę ekspertów i pomóc każdemu zainteresowanemu w wyborze opcji idealnej, gdzie wysokość siedziska i oparcie można regulować i gdzie zmiana pozycji podłokietnika czy też dodatkowy podnóżek to obowiązkowe elementy wyposażenia. W zestawieniu uwzględnione zostały też inne kluczowe sprawy jak, na przykład, jakość wykonania, nośność, czy zakres regulacji.

Ranking krzeseł biurowych otwiera Artnico Elgo 3.0, czyli jedna z najciekawszych ofert w akceptowalnym zakresie cenowym

Artnico Elgo 3.0

Istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji foteli biurowych z masażem jak, chociażby, Halmar czy Angel. Jednakże równie dobrym wyborem może okazać się propozycja od Artnico, a mianowicie wariant Elgo 3.0. Jest to bez wątpienia świetna propozycja, która z uwagi na relatywnie niską cenę i ponadprzeciętny zakres regulacji wyróżnia się na tle konkurencyjnych foteli.

Fotel wykonany został z wysokogatunkowej skóry, która pozwala utrzymać tapicerkę fotela w czystości przez bardzo długi czas. Nie mniej jednak poszczególne komponenty są tu równie istotne co całość fotela. Przede wszystkim zacznijmy od siedziska. Jest ono prawidłowo wyprofilowane, a dodatkowo gwarantuje wygodę dla części lędźwiowej kręgosłupa. Oparcie fotela natomiast wyposażone zostało w mechanizm pochyłu, który umożliwia zajęcie znacznie wygodniejszej pozycji, gdy potrzebujemy zrobić sobie przerwę. 

Podłokietniki możemy regulować w górę i w dół, a więc samo ich ustawienie nie należy do najbardziej zaawansowanym. Nie mniej jednak zagłówek ma wbudowaną i zintegrowaną poduszkę, która znacznie ułatwi odpoczynek mięśni karku. Najistotniejszą częścią fotela jest, rzecz jasna, tryb masażu. Ten oferuje nam cztery różne opcje, gdzie częstotliwość dostosowywana jest do własnych preferencji – począwszy od masażu pulsującego, poprzez falujący, a skończywszy na mieszanym o różnym natężeniu.

ok
 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Spore maksymalne obciążenie;

 • 4 tryby masowania;

 • Duży zakres regulacji siedziska.

nook
 • Dosyć twarde siedzisko;
 • Kiepskiej jakości mocowanie podnóżka.

Jeśli ogromny wydatek nas nie przeraża, to sprawdź Fotel PW240, czyli fotel biurowy z masażem o najlepszej specyfikacji

Fotel PW240

Rzecz jasna najważniejszą rzeczą wybierając idealny obrotowy fotel biurowy z funkcją masażu jest, oczywiście, funkcja masażu. To ona odpowiada za niesamowity poziom i idealny komfort przy wielogodzinnej pracy przy komputerze czy też przy innych zadaniach na siedząco. Z tego względu model PW240 będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż fotel posiada, niezwykle zaawansowane funkcje, a dzięki wszystkim tym możliwościom mamy pewność, że nawet największy ból z czasem odejdzie w zapomnienie. 

Sprzęt oferuje nam najwyższy komfort siedzenia z kilku powodów. Przede wszystkim ten obrotowy fotel oferuje ogrom funkcji umożliwiających ustawienie prawdziwego masażu jak, chociażby, specjalny mechanizm masażu S-Shape, a także podążanie za konturem pleców przy masowaniu. Nie mniej istotny jest też sam panel sterowania wszystkimi opcjami, który jest dodatkowo chowany. 

Podnóżek jest znacznie trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Jeśli chodzi o regulacje, to tutaj zdecydowanie zaskoczy nas ogromna funkcjonalność niemal wszystkich elementów. Ten ergonomiczny fotel pozwala nam dostosować nie tylko samą wysokość fotela, czy też podparcie i jego kąt (dostępny jest mechanizm tilt), ale też możliwość dostosowania pozycji podłokietników, dzięki czemu komfort siedzenia i pracy przy biurku będzie na najwyższym poziomie.

ok
 • Ogromne możliwości regulacyjne;

 • Bardzo zaawansowany system masażu;

 • Spora nośność;

 • Wbudowany akumulator.

nook
 • Horrendalnie wysoka cena.

Ranking foteli biurowych na rok 2024 uzupełnia także Qulity Ventor 

Qulity Ventor

Alternatywą o stosunkowo budżetowej cenie jest model przygotowany przez markę Qulity, który zajmuje się przede wszystkim meblami domowymi, ale od pewnego czasu rozszerza się też w produkcji bardziej specjalistycznych sprzętów jak, chociażby, fotele ergonomiczne i masujące. Ten o to przykład to klasyczna konstrukcja, gdzie eko-skóra została wykorzystana jako tapicerka. 

Rozwiązanie oferuje podstawowe elementy funkcjonalne, które poprawiają komfort jak, chociażby, podnóżek o regulacji długości wychylenia, a także możliwość odchylenia oparcia od 100 do nawet i 140 stopni. I choć nie gwarantuje to w pełni leżącej pozycji, to na wpół leżący wariant jest równie komfortowy i miły. Oczywiście sprzęt, jak inne fotele masujące, ma nam do zaoferowania funkcję masażu. Dwupunktowy system oferuje aż 5 różnych trybów do wyboru, a mianowicie masowanie wolne, szybkie, przerywane, pulsacyjne, a także losowe – tutaj wykorzystywane są wszystkie tryby.

Opcja, z uwagi na niską cenę, nie ma wbudowanego akumulatora, a samo zasilanie musi się odbywać za pomocą przewodu USB podłączonego do komputera lub powerbanka. Możliwe jest podłączenie przy użyciu ładowarki sieciowej uniwersalnej USB, która będzie mieć 5V i 0,3 mAh. Niestety, takiego dodatku w zestawie nie uświadczymy. 

ok
 • Bardzo niska cena;

 • Aż 5 trybów masowania;

 • Spore odchylenie oparcia;

 • Dosyć dobre wykonanie;

 • Pianka z pamięcią kształtu.

nook
 • Wymaga podłączenia do komputera lub powerbanka w celu użytkowania funkcji masowania;
 • Bardzo podstawowe funkcje regulacyjne – nie licząc pochylenia oparcia.
 •  
 •  

Beliani grandeur to z kolei fotel obrotowy o świetnym wykończeniu i atrakcyjnym wyglądzie 

Beliani grandeur

Innym ciekawym wyborem jest propozycja, która oprócz tego, że ma nam do zaoferowania regulację wysokości siedziska, to jeszcze ma nam do zaoferowania znacznie bardziej zaawansowane funkcje jak, chociażby, podgrzewanie. Ponadto, ten nowoczesny fotel biurowy ze skóry ekologicznej jest stosunkowo tani i oferuje nam akceptowalne pozostałe parametry. Wszystko to sprawia, że sprzęt jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pracuje bardzo długo i potrzebuje nie tylko krzesła do biurka, ale też i sposobu na odpoczynek podczas przerwy.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii, mianowicie od tego jak prezentują się dane techniczne tego modelu. Otóż sprzęt jest relatywnie lekki jak na fotele biurowe z masażem i waży mniej niż 20 kg. I choć to bardzo duży ciężar jak na fotel, to w przypadku urządzeń z dodatkowymi funkcjami masującymi jest to poniżej średniej. Samo urządzenie wykonane zostało ze stali, jeśli chodzi o stelaż, a tapicerka pokryta została skórą ekologiczną w odcieniu beżowym.

Produkt oferuje nam możliwość regulacji siedziska – jest ona jednak bardzo ograniczona, bo zakres regulacji wynosi tylko od 47 do 55 cm. Ponadto, musimy też mieć na uwadze niską nośność. Fotel jest w stanie wytrzymać obciążenie wyłącznie do 120 kg. 

ok
 • Stosunkowo niska cena;

 • Dodatkowa funkcja grzania;

 • Niska waga fotela;

 • Bardzo wygodne podłokietniki i siedzisko.

nook
 • Dosyć niskie maksymalne obciążenie.
 •  

Co więcej, Giosedio Bsb003 to także bardzo ciekawy fotel ergonomiczny z masażem i krzesło biurowe w jednym

Giosedio BSB003

BSB003 to kolejny fotel konferencyjny i biurowy, który charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną i świetnymi parametrami. Urządzenie wyposażone jest w gumowe koła dbające o bezpieczeństwo podłogi, a także szereg innych zmyślnych dodatków i komponentów. Wszystko to, w połączeniu z trwałym wykonaniem i niecodziennym, brązowym kolorem obicia, daje nam świetną i nietuzinkową propozycję dla osób szukających opcji idealnej o nieco niższych kosztach.

Ten wygodny fotel biurowy wyposażony jest w mechanizm tilt, który to gwarantuje nam funkcję bujania dzięki wahadłowo działającemu oparciu. Niestety nie mamy tu możliwość zablokowania oparcia w docelowej pozycji, natomiast dodatkowa regulacja poza samym mechanizmem TILT znacznie ułatwia znalezienie idealnej pozycji. Ponadto, sprzęt oferuje regulację wysokości za pomocą pneumatycznego systemu, a także właściwe wyprofilowanie w celu zadbania o prawidłową postawę podczas pracy przy biurku.

Niestety fotel wyposażono tylko w bardzo podstawowe funkcje dodatkowe, a więc nie ujrzymy tutaj regulowanych podłokietników czy też możliwości dostosowania zagłówka do naszych preferencji. Nie mniej jednak miękkie obicie i bardzo wygodna pozycja, a także wysoka maksymalna wysokość siedziska sprawia, że opcja jest idealna także dla osób o wyższym wzroście.

ok
 • Bardzo atrakcyjna cena;

 • Spore możliwości regulacji oparcia;

 • Świetne obicie z eko skóry;

 • Wysoki komfort siedzenia.

nook
 • Siedzisko fotela umieszczone bardzo wysoko nawet po obniżeniu – problematyczne dla niższych osób;

 • Brak wielu funkcji regulacyjnych.

 •  
 •  

Dalej nie wiesz który wybrać fotel biurowy z masażem? Zapoznaj się z poniższymi wytycznymi i sprawdź samemu jaki będzie najlepszy fotel do biurka! 

Przeglądając dostępne produkty bardzo łatwo możemy zauważyć, że fotele z masażem mogą być bardzo rozbudowane i oferować nam niemal tak zaawansowane funkcje jak i specjalistyczne urządzenia dostępne w salonach odnowy, jak i bardzo proste i niemal klasyczne fotele biurowe, gdzie funkcja masażu albo nie istnieje albo jest bardzo ograniczona. Z tego właśnie powodu znalezienie opcji idealnej nie jest tak proste.

Potwierdzeniem tego są jednak nie tylko problemy ze znalezieniem idealnego fotela masującego. Przecież wiele osób zastanawia się jakie biurko elektryczne wybrać w 2023 czy też co będzie lepsze – klasyczny fotel gamingowy czy właśnie zaawansowany fotel ergonomiczny. Otóż przed podjęciem ostatecznej decyzji warto najpierw sprawdzić jakimi parametrami charakteryzuje się dobry fotel biurowy z masażem, a następnie sprawdzić i porównać ceny dostępnych produktów.

Niezwykle ważną rzeczą podczas poszukiwań idealnego fotela masującego jest, oczywiście, sprawdzenie najpierw jakości wykonania. I mowa tutaj nie tylko o stelażu, ale też o jakości tapicerki. Nie mniej istotną kwestią będzie zweryfikowanie funkcjonalności i regulacji, a także opinii osób użytkujących dany model. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: 

https://fashion-pl.decorexpro.com/dizajn-i-interer/mebel/ofisnye-kresla-s-massazhem/

fotel biurowy z masażem

Najlepszy fotel biurowy to ten wykonany z najlepszych materiałów 

Jedną z podstawowych kwestii podczas poszukiwań produktu idealnego jest, rzecz jasna, wybranie fotela oferującego nam jak najlepsze materiały. A to oznacza, że powinniśmy przede wszystkim skupić się na zwróceniu uwagi z czego wykonana została tapicerka i jakie tworzywa zostały wykorzystane do wyprodukowania stelaża.

Rzecz jasna najczęstszym połączeniem będzie stal (nierdzewna bądź klasyczna), a także eko-skóra. Nie mniej jednak musimy pamiętać, że nie każdy materiał będzie taki sam, bo tutaj liczy się też odpowiednie szycie, wysoko gatunkowość materiału, a w przypadku stelaża także właściwe spawanie i prawidłowe łączenie poszczególnych elementów. 

Dlatego przyjrzyjmy się jakości poszczególnych elementów i sprawdźmy czy, na przykład, szycie nie pozostawia wiele do życzenia, a podstawa fotela nie ma nieprawidłowo zakończonych elementów. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że nośność jest bardzo ważnym wskaźnikiem czy sprzęt jest prawidłowo wykonany czy też nie. Minimalne akceptowalne przez nas obciążenie maksymalne powinno wynosić nie mniej niż 120 kg.

Qulity Ventor
Qulity Ventor
Beliani grandeur
Beliani grandeur

Dlaczego eko-skóra jako tapicerka w fotelu do biurka? Zalety rozwiązania

Skoro już wspomnieliśmy o eko-skórze i o prawidłowym szyciu, to warto też wskazać czemu to właśnie ten typ materiału powinien być zastosowany w fotelu z masażem. Przede wszystkim eko-skóra to rozwiązanie oferujące nam znacznie większą wytrzymałość. Bo o ile nieprawidłowa konserwacja skóry doprowadzi do jej marszczenia, to niewłaściwe użytkowanie klasycznej tkaniny może doprowadzić do zaciągania się materiału, a to bardzo szybko zamieni się w rozerwanie.

Skóra natomiast charakteryzuje się znacznie większą odpornością na uszkodzenia tego typu. Co więcej, o wiele łatwiej doczyścić jest skórę niż klasyczną tkaninę – nieraz wystarczy tylko woda czy mieszanka wody z mydłem w celu pozbycia się zabrudzenia. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że nawet wysoko gatunkowa eko-skóra będzie nieco tańsza niż cieplejsza i bardziej komfortowa pod wieloma względami tkanina.

Niezaprzeczalnie warto też sprawdzić sprawdzić funkcjonalność i regulację 

Przeglądając dostępne produkty zapewne nikt z nas nie ma wątpliwości, że rozwiązaniem idealnym jest każdy model, który zagwarantuje nam ogromne możliwości pod względem regulacji, ale też i dostosowania fotela do naszych preferencji. Funkcje dodatkowe czy też specjalne mechanizmy ułatwiające obsługę krzesła masującego to oczywiste zalety, dzięki którym dany produkt będzie znacznie atrakcyjniejszy dla niejednego użytkownika.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że produkty o świetnych parametrach będą zdecydowanie droższe od tych bardziej “przyziemnych” rozwiązań. Nie mniej jednak podstawowymi funkcjami, którymi każdy fotel powinien się charakteryzować, są opcje masujące (i to dodatkowo w różnych trybach), możliwość rozłożenia dodatkowego podparcia na nogi, a także funkcja rozłożenia oparcia tak, aby w leżącej bądź pół leżącej pozycji odpoczywać.

Giosedio Bsb003
Giosedio BSB003

Ranking foteli biurowych 2024 roku bazuje nie tylko na wiedzy, ale też na opiniach innych użytkowników

Feedback od użytkowników, którzy jakiś czas temu kupili i do dziś posługują się danym narzędziem zdecydowanie pomoże wybrać rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb. Choć opinie innych użytkujących są stricte subiektywne i bazują przede wszystkim na własnych doświadczeniach z produktem, to jednak korzystając z dostarczonych informacji możemy określić czy opcja jest godna naszej uwagi czy nie.

Wielokrotnie powielane pochwały czy też problematyczne kwestie danego sprzętu mogą wskazać czy produkt jest dobrym rozwiązaniem i wystarczająco dobrze radzi sobie zarówno z masowaniem jak i gwarancją komfortu przy codziennej pracy czy też nie. Ponadto, komentarze od innych kupujących pozwolą określić czy deklarowane przez producenta parametry są zgodne z rzeczywistością.

Podsumowanie – ranking foteli biurowych 2024 roku przedstawił najlepsze fotele i krzesła biurowe, a ty wiesz co wybierzesz?

Zdecydowanie jedną z najatrakcyjniejszych opcji obecnie dostępnych w Internecie i w sklepach stacjonarnych jest Artnico Elgo 3.0. Ten najnowszy wariant foteli biurowych z masażem cechuje się bardzo wysokim poziomem komfortu, a także wieloma funkcjami regulacyjnymi. Dodatkowo dostarcza użytkownikom opcje masujące na satysfakcjonującym poziomie. 

Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia o wiele bardziej zaawansowanego czy też charakteryzującego się znacznie lepszym wykonaniem bądź ciekawszymi możliwościami regulacyjnymi, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i już dziś znaleźć swój własny produkt idealny. Wystarczy tylko sprawdzić porady i wytyczne zawarte w powyższej części poradnikowej, a następnie znaleźć opcję spełniającą wszelkie kryteria. Zobacz również najpopularniejsze gry planszowe dla dorosłych.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotel biurowy z masażem wybrać
Average rating:  
 0 reviews