Alkohol to zgodnie z przyjętą nomenklaturą napój zawierający etanol stanowiący jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najstarszych używek używek dostępnych na świecie. W większości krajów jego spożywanie jest legalne bez względu na ilość, którą to przyjmiemy do naszego organizmu. W efekcie często doprowadza to do sytuacji, którą jest kac. Kac to złe samopoczucie, które występuje zazwyczaj to kilku godzin po spożyciu owego alkoholu. Dochodzi do zmiany metabolizmu w naszym organizmie, który to przekształca się na swego rodzaju armatę do dosłownego całkowitego wydalenia etanolu z ciała w celu przywrócenia równowagi.

W efekcie tego towarzyszą nam zazwyczaj ból głowy, pragnienie, nudności, bezsenność dreszcze, a także dość nieciekawy zapach wydobywający się z naszych ust. To właśnie na owym zapachu skupimy swoją uwagę, gdyż wielokrotnie jest on przyczyną licznych życiowych nieprzyjemności. Należy być jednak świadomym, że sam aspekt posiadania kaca nie jest jedyną przyczyną nieprzyjemnego zapachu alkoholowego.

Może być to związane na przykład z piciem kilku piw, które same w sobie na podstawie mocnych fermentacji drożdżowych, będą wydziela specyficzny zapach. Stąd też, aby zatuszować ową woń, trzeba zdecydować się na kilka dość drastycznych rozwiązań.

Zacznijmy od podstaw, czyli co zabija zapach alkoholu?

Poniżej specjalnie dla państwa Przygotowaliśmy kilka przydatnych rozwiązań, które pozwolą na skuteczne i szybkie zniwelowanie brzydkiego zapachu alkoholowego. Wszystko to po to, gdyż poranna kąpiel, mocne perfumy, czy też dokładne szczotkowanie zębów może nie być wystarczające, aby móc pozbyć się takiego dziwnego odczucia.

  1. Zacznijmy o najprzyjemniejsze go rozwiązania czyli kawa z rana z dobrej kawiarki na indukcję;
  2. W najgorszym razie możemy skorzystać z aromatów do ciasta;
  3. Brzydki zapach zwalczaj brzydkim zapachem – idealnie nada sos czosnkowy lub cebula;
  4. Zawsze sprawdzam się rozwiązania naturalne takie jak goździki.

Zaczynamy od porannej kawy z ekspresu do kawy

Poranna kawa jest doskonałym pomysłem na to, aby pozbyć się nie tylko kaca, ale również brzydkiego zapachu. Oczywiście musimy być świadomi, że taka typowa, prosta, drobna i mała kawka może tutaj nie wystarczyć. Zacznijmy jednak od podstaw. Panie w szczególności zdają sobie sprawę z faktu, że kawa doskonale niweluje i odświeża nasze kubki węchowe. Dlatego też ziarna kawy często znajdują się w różnego rodzaju drogeriach lub też perfumeriach po to, aby przy tak dużej ilości zapachów znormalizować nasz nos, a tym samym dalej wąchać przyjemne perfumy.

Analogicznie jest w przypadku pozbycie się zapachu alkoholowego z jamy ustnej, zwłaszcza jeśli chodzi o ziarna kawy. Stanowią one idealny punkt wyjścia o bardzo dużym aromacie, który po rozgryzieniu będzie idealnie maskował wszelkiego rodzaju odory wychodzący z naszych ust. Polecamy właśnie w szczególności rozgryzanie, gdyż nadmierna ilość kawy w szczególności nawet bardzo mocnej, może doprowadzić do nieco odmiennych i przykrych skutków, które po części też pozwolą nam uchronić się od brzydkiego zapachu, ale z drugiej strony wyłączą nas w zupełności z codziennego życia.

Pora na bardziej stężone działanie

Drugim pomysłem są wszelkiego rodzaju aromaty do ciasta, zwane czasami mieszankami aromatyzującymi. Aromaty, jak nazwa wskazuje mają dość dużą intensywność zapachu, dlatego też wykonywane są w takim celu, aby móc wzmocnić zapach różnego rodzaju potraw (w szczególności ciast). Aromaty są rozwiązaniem długotrwałym i to właśnie dlatego stanowią tak idealne rozwiązanie, dla wielu strapionych ludzi. Wszystko przez wzgląd na ich spore stężenie. Mowa tutaj w szczególności o aromacie pomarańczowym i waniliowym. Pozostawiają sposobie bardzo przyjemny zapach i działają Naprawdę długo, a do tego są bardzo łatwo dostępne. Praktycznie w każdym sklepie możemy zakupić aromat by móc się mnie to wspomóc.

Zło zwalczaj złem

Załóżmy jednak, że nie możemy akurat dodać się do sklepu, a żadnego aromatu lub też kawy w ziarnach nie mamy w pobliżu. Istnieje nieco bardziej drastyczne, ale również skuteczne rozwiązanie, a mianowicie w sos czosnkowy i cebula. Jedno i drugie po spożyciu również generuje bardzo solidny zapach, który będzie przez cały dzień wydobywał się z naszych ust.

Ostatecznie efekt będzie podobny czyli nici z rozmowy z drugą osobą, która po prostu nie wytrzyma tak mocnej esencji i kompozycji dość skrajnych woni. Z drugiej strony jeżeli nie chcemy, aby było ona typowo alkoholowa (np. gdy chcemy ukryć się przed żoną, że byliśmy u szwagra) to jest to rozwiązanie idealne bo czosnek to lepiej sprawdzi się jednak w relacjach z drugą osobą Przynajmniej nie pomyśli o nas, aż tak źle. Bądźmy jednak szczerzy. Jeżeli chcemy wykorzystać opisywane sposoby do oszukania na przykład naszej partnerki, że nie byliśmy na żadnym piwie to raczej wątpię, aby uwierzyła w to, że akurat sos czosnkowy spowodowało w nas takie gwałtowne zmiany i zaburzenia równowagi.

Goździki, czyli metoda z dobrego domu

Co ciekawego goździk są bardzo ciekawą metodą i do tego często niedocenianą. Żucie suszonych goździków pozwoli zatuszować dosłownie wszystko wliczając w to nie tylko alkohol, ale także wypalone papierosy. Oczywiście tutaj ponownie pojawia się dość intrygujące pytanie – po co trzymać goździki w kieszeni. Przecież chcąc wrócić do domu, musimy jakoś wytłumaczyć to swojej partnerce, czy też partnerowi. Niemniej jednak jeżeli musimy gdzieś szybko się udać, a chcemy wyretuszować nieprzyjemny zapach to faktycznie warto skorzystać z tego pomysłu, gdyż może nam on dosłownie uratować życie.

Kilka istotnych kwestii – jak zamaskować zapach alkoholu

Na sam koniec chcielibyśmy poruszyć kilka istotnych kwestii, które mogą nam znacznie pomóc. Pierwszą z nich są gumy do żucia. Normalnie kiedy odczuwamy dość nieprzyjemny zapach wydobywający się z naszych ust stanowią one idealne rozwiązanie, aby go zatuszować. Oczywiście o ile zapach ten nie wynika z przedawkowania alkoholu. w takim momencie zwłaszcza gumy miętowe będą dodatkowo potęgowały, doprowadzając do skrajnych sytuacji. Rzecz jasna można by zastosować gumy owocowe, jednakże te działają bardzo krótko.

Po drugie i najważniejsze wszystkie wspomniane metody są skuteczne o ile nie przesadzimy z alkoholem. Nadmierne upojenie alkoholowe wiąże się z dużą ilością alkoholu we krwi, a w efekcie będziemy go wydalać nie tylko poprzez mocz, czy oddech, ale również przez skórę wraz z potem. W takiej sytuacji uratuje nas tylko basen lub sauna.

Kilka słów podsumowania, czyli co zrobić żeby nie było czuć alkoholu

Mam nadzieję, że przedstawione informacje w znacznym stopniu przyczynią się tego, że ochronią was przed licznymi, przykrymi komentarzami, czy też pozwolą na spokojny powrót do domu. Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzać z alkoholem, gdyż nadmierne, a zarazem nieodpowiednie spożycie, nie służy niczemu dobrego. Niemniej jednak jeżeli przydarzy się wam tak, że złapie was kac , a musicie nagle gdzieś udać się i porozmawiać z drugą osobą to faktycznie każdy z tych rozważań sprawdzi się i wam pomoże.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak zabić zapach alkoholu - Poradnik
Average rating:  
 0 reviews