Święta to, obok choinki, liczne ozdoby bożonarodzeniowe. Chcąc stworzyć jak najbardziej świąteczną atmosferę, przystrajamy nasz dom za pomocą lampek, figurek czy girland. Jednak po pewnym czasie przychodzi pora, aby schować świąteczne dekoracje do pudeł i zamknąć je w szafie na niemal cały rok. Chyba, że zdecydujemy się na ozdoby, które będą świetnie prezentować się nie tylko w grudniu. Oto poradnik dla wszystkich, którzy nie lubią wydawać pieniędzy na sezonowe dekoracje i wolą w pełni korzystać z zakupionych przedmiotów, a nie tylko od święta.

Ozdoby bożonarodzeniowe na cały rok

Święta są tak wyjątkowym okresem również dlatego, że trwają przez bardzo ograniczony okres. Dzięki temu możemy się za nimi stęsknić. Ale pewnie nie raz chcieliśmy zatrzymać magię Świąt na nieco dłużej. Tylko że dekoracje bożonarodzeniowe w lutym albo marcu mogą powodować pytające spojrzenia, a wiosną wyglądać dość kuriozalnie w towarzystwie zajączków, forsycji i bukszpanu. Jak więc wybrać świąteczne ozdoby, aby móc bez przeszkód korzystać z nich poza sezonem?

Świece LED


Świeczki LED to absolutny fenomen tej zimy. Z jednej strony wyglądają jak klasyczne, woskowe świece, a z drugiej gwarantują bezpieczne światło bez użycia otwartego ognia. Jeśli wybierzemy świece LED w neutralnych barwach, jak biel czy czerwień, będziemy mogli wykorzystać je także po Świętach. Świece dekoracyjne sprawdzą się zarówno w pojedynkę, jak i w większej grupie. Możemy ustawić je na stole, komodzie, stoliku czy parapecie. Modele wykonane z prawdziwego wosku prezentują się bardzo estetycznie i trudno wypatrzeć różnice między nimi, a zwykłymi świeczkami.

– Świece LED to gwarancja wielu godzin działania i bezpieczeństwa. Tradycyjne świece trzeba często wymieniać, a dodatkowo grozi nam poplamienie powierzchni roztopionym woskiem. Świeczki LED zasilane są na baterie, jeśli więc „płomień” zacznie gasnąć, wystarczy wymienić zasilanie. Dodatkowo zastosowanie technologii LED gwarantuje nam, że żarówka wytrzyma naprawdę długo. I w końcu – taka świeca z powodzeniem może stać w domu, w którym mieszkają dzieci czy zwierzęta – wyjaśnia ekspert sklepu Lampy.pl. 

Świeczniki LED

Możemy też pójść na całość i zamiast jednej lub kilku świeczek kupić cały świecznik. Oczywiście dekoracje ze świec w klimacie bożonarodzeniowym niezbyt nadają się do późniejszego wykorzystania. Kształt szopek, dekoracyjne płatki śniegu czy aniołki sprawiają, że taki świecznik traci na uniwersalności. Ale znajdziemy także nieco mniej świąteczne modele. Eleganckie, minimalistyczne świeczniki łukowe albo proste i klasyczne świeczniki stojące świetnie sprawdzą się przez cały rok. – Taki świecznik LED możemy postawić na stole w jadalni, na szafce albo w oknie. Zastosowanie zasilanych bateriami lampek zamiast prawdziwego ognia pozwala nam na zostawienie zapalonej lampki również pod naszą nieobecność – tłumaczy specjalista sklepu Lampy.pl

Zasłony świetlne

Zasłony świetlne, jeśli tylko nie wykonane w kształcie płatków śniegu, mogą spokojnie przebywać w naszych oknach całą jesień i zimę. Jako że najlepiej prezentują się, gdy jest już ciemno, taka dekoracja świetlna niekoniecznie zda egzamin chociażby latem. Ale gdy tylko wieczór zacznie szybciej zapadać, z powodzeniem możemy zamontować je na nowo.

Dekoracje na okno

Ozdoby bożonarodzeniowe na okno – kto ich nie ma w swoim domu. Świeczki LED na baterie, Mikołaje, podświetlane choinki i aniołki cieszą nasze oko w grudniu i styczniu. Ale jeśli sięgniemy po nieco bardziej neutralne wzory, które można dowolnie zaaranżować, dekoracje pozostaną z nami przez kolejne miesiące. Zamiast więc ledowego renifera wystarczy podczas zakupów wybrać okrągłą lampę. Możemy zaaranżować ją na choinkową bombkę, a po Świętach zostanie jako zwykła lampka.

Trzeba przyznać, że oferta sklepów na ozdoby świąteczne jest ogromna – świeczki LED na pilota, piękne świetlne zasłony czy ledowe choinki potrafią skraść nasze serce. Ale pamiętajmy, że także wśród dekoracji bożonarodzeniowych znaleźć możemy uniwersalne dodatki, które będą nam towarzyszyć nawet przez cały rok. Pamiętajmy więc, że nawet w tej świątecznej gorączce zakupów można zachować chłodną głowę.