Odpowiednie czyszczenie karoserii ma niebagatelny wpływ na późniejszą kondycję lakieru. Oczywiście sam fakt, że nasze auto stoi czyste i lśniące poprawia nie tylko nam nastrój, ale również pokazuje jak bardzo dbamy o pojazd. Zazwyczaj wystarcza tania szczotka do mycia samochodu, ale jaki szampon wybra c?

Niestety, spośród wielu marek oferujących szampony do mycia samochodu ciężko znaleźć ten, który nie tylko będzie oferował niezwykle wysoką wydajność, ale także mocne czyszczenie oraz bezpieczeństwo – zarówno dla samochodu jak i dla nas.

Aby pomóc wam w odpowiedzi na pytanie jaki szampon do samochodu wybrać, w dzisiejszym zestawieniu 2024 przygotowaliśmy pięć bardzo często polecanych produktów. Podczas kompletowania rankingu braliśmy pod uwagę najistotniejsze kwestie, a mianowicie pojemność preparatu, jego wydajność, stosunek ceny do ilości myć oraz oczywiście parametry dodatkowe i opinie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ADBL Snowball

Szampon ADBL Snowball

9.9

Średnia

Allegro Logo
RRC CAR WASH SHAMPOO 1L

Szampon RRC

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
K2 EXPRES PLUS SZAMPON SAMOCHODOWY

Szampon K2 EXPRES

9.7

Tani

Allegro Logo
SHINY GARAGE Fruit Snow Foam

Szampon SHINY GARAGE

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Optimum No Rinse Wash Shine Szampon

Szampon No Rinse

9.5

Drogi

Allegro Logo

Szampon samochodowy ADBL Snowball

ADBL Snowball

Zastanawiając się czy ADBL oferuje bardzo dobry szampon samochodowy, warto pomyśleć o setkach, a nawet tysiącach pozytywnych opinii oraz komentarzy. Co ciekawe, pochodzą one nie tylko od prywatnych użytkowników, ale również od osób zajmujących się detailingiem oraz czyszczeniem samochodów.
Produkt firmy ADBL oferowany jest w butelce litrowej. Opisywany produkt charakteryzuje się niezwykle doprecyzowanym składem, który nie tylko dba o nasz lakier, ale jest również bezlitosny dla brudu.
Szampon oferuje nam neutralne pH, a na dodatek uzupełniony został czynnikami myjącymi, które gwarantują bezpieczeństwo dla wosku oraz innych preparatów zabezpieczających lakier samochodu. Ma to również bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo naszych dłoni.
Jeśli chodzi o sposób użycia, to producent zaleca nam mycie samochodu metodą „na dwa wiadra”, co dodatkowo zagwarantuje bezpieczeństwo lakieru. Oczywiście musimy również zwrócić uwagę na samo użycie szamponu. Roztwór przygotowuje się w 10 litrach wody i używa do tego 50 ml szamponu. Oznacza to, że jedna butelka starcza na przynajmniej 20 myć.
Bardzo ważny jest oczywiście stosunek ceny do pojemności szamponu oraz jego wydajności. W tym przypadku produkt prezentuje się dosyć dobrze. W niskiej cenie możemy z powodzeniem korzystać z preparatu przez wiele miesięcy, szczególnie jeśli zamierzamy myć pojazd o mniejszych gabarytach.
Niestety, gwarancję na produkt firma ADBL dostarcza na wyłącznie okres jednego roku. Dodatkowo nie istnieje możliwość zamówienia większego szamponu niż w pojemniku 1 litrowym.

R

Zalety

• Bardzo wydajne mycie;
• Dobry stosunek ceny do ilości myć;
• Wysoka skuteczność;
• Bezpieczny dla rąk oraz lakieru.
Q

Wady

• Dostępny wyłącznie litrowy pojemnik;
• Krótki okres gwarancyjny.

RRC CAR WASH SHAMPOO 1L

RRC CAR WASH SHAMPOO 1L

Innym szamponem o bardzo dobrej wydajności mycia jest produkt oferowany przez RR Customs. Jest to firma detailingowa, której szampon gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dla lakieru, a dodatkowo chroni nasze ręce.
Warto zauważyć, że szampon ten wykorzystuje formułę o wysokim stopniu pienienia. Jest to bardzo ważne ze względu na właściwości piany aktywnej. W ten sposób mycie samochodu będzie o wiele skuteczniejsze. Musimy również pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie kompletnie bezpieczne dla powłok woskowych oraz ceramicznych, tak samo jak tania gąbka do mycia samochodu.
Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, tak i tutaj otrzymujemy wyłącznie litrowy pojemnik. Na uwagę zasługuje jednak wysokie skoncentrowanie produktu. Do wiadra z 10 l wody wystarczy wlać około 25 ml szamponu, aby skutecznie umyć pojazd. Oznacza to, że możemy korzystać z preparatu przez 40 myć!
Jeżeli dodamy do tego bardzo niską cenę, to otrzymamy produkt, który może pochwalić się jednym z najlepszych stosunków jeśli chodzi o ilość myć przy jednym opakowaniu. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby korzystać z metody „na dwa wiadra” oraz unikać mycia samochodu na pełnym słońcu.
Niestety, producent nie oferuje w swoim produkcie żadnych dodatkowych substancji, które mogłyby wyzwalać efekt hydrofobowy. Dodatkowo musimy pamiętać o pojemności. Pomimo tego, że jest to jeden z wydajniejszych szamponów, to 1 litr może okazać się niewystarczający w przypadku częstych pielęgnacji.

R

Zalety

• Bardzo dobra wydajność;
• Jeden z najlepszych stosunków ceny do ilości myć;
• Zawiera naturalne ph;
• Bezpieczny dla lakieru oraz skóry.
Q

Wady

• Brak dodatkowych substancji odpychających wodę;
• Mała pojemność.

K2 EXPRES PLUS SZAMPON SAMOCHODOWY

K2 EXPRES PLUS SZAMPON SAMOCHODOWY

Jeżeli poszukujemy rozwiązania na długo, to zdecydowanie warto przemyśleć zakup pięciolitrowej butli od K2. Express Plus to bardzo dobry szampon samochodowy, który oprócz standardowego składu oferuje nam również dodatek wosku. Tworzy on dodatkową warstwę ochronną, która gwarantuje efekt hydrofobowy na lakierze.
Opisywany produkt oprócz bardzo dużej wydajności może się również pochwalić zadowalającymi właściwościami myjącymi. Do umycia samochodu należy stosować 4 nakrętki wody na 8 litrów, co przekłada się na mycie ponad 100 samochodów na jednym produkcie!
Wysokie skoncentrowanie gwarantuje nam oczywiście bardzo dobrą wydajność, ale również pewność, że szampon jest bardzo efektywny i radzi sobie nawet z bardzo ciężkimi zabrudzeniami. Dodatkowym atutem jest gwarancja. Ochrona producenta trwa aż 2 lata, co tylko potwierdza renomę K2, pewność oraz jakość ich produktu.
Należy jednak pamiętać, że nie pieni się tak mocno jak poprzednie dwa produkty, co jest z pewnością wadą. Oprócz tego jeśli chcemy osiągnąć deklarowaną skuteczność i nie mieć smug na aucie, należy unikać mycia w pełnym słońcu. Ponadto producent nie dodaje informacji na temat bezpieczeństwa preparatu dla powłok woskowych czy ceramicznych.

R

Zalety

• Bardzo duża pojemność;
• Najlepszy stosunek ceny do ilości myć;
• Dodatek naturalnego wosku;
• Bezpieczny dla skóry dłoni.
Q

Wady

• Słabo się pieni.

SHINY GARAGE Fruit Snow Foam

SHINY GARAGE Fruit Snow Foam

Aktywna piana to jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z zabrudzeniami samochodowymi. Nic więc dziwnego, że istnieje szereg producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu szamponów oferujących niezwykle gęstą aktywną pianę. Jednym z najlepszych jest Shiny Garage.
Produkt, podobnie jak poprzednie oferty w zestawieniu, opracowany został w taki sposób, że zawiera w sobie neutralne ph. Warto także zauważyć, że odpowiedni dobór składników gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku używania produktu na lakierze zabezpieczonym przy użyciu  dobego wosku do samochodu  lub innego sealantu. Ze względu na bardzo długie utrzymywanie się na lakierze, jest to zdecydowanie najlepsza aktywna piana w tym zakresie cenowym na rynku.
Zwróćmy również uwagę na wydajność mycia. Produkt Shiny Garage Fruit Snow Foam nie wymaga od nas więcej niż 500 ml gotowego roztworu. Innymi słowy, producent deklaruje oszczędność produktu oraz wody, a także niezwykłą skuteczność mycia.
Zaletą jest również pięciolitrowy pojemnik. Oferuje on nam korzystanie z piany przez wiele miesięcy. Ze względu na oszczędność oraz wysoce skoncentrowaną formułę, pięciolitrowy zbiornik pozwoli nam na umycie ponad 100 samochodów!
Wadą opisywanego produktu będzie jednak nieco gorsza skuteczność mycia bardzo ciężkich zabrudzeń. Dodatkowo musimy pamiętać, że pianę należy nakładać przy zastosowaniu specjalnego narzędzia.

R

Zalety

• Bezpieczny dla lakieru oraz delikatnych elementów nadwozia;
• Bardzo dobry stosunek ceny do ilości myć;
• Możliwość wyboru spośród pojemności 5l i 1l;
• Wysoce skoncentrowany skład.
Q

Wady

• Nieco gorzej radzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami;
• Wymagana pianownica.

Szampon Optimum No Rinse Wash & Shine

Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach i jesteśmy w stanie za nie zapłacić sporo wiecej, to warto przemyśleć zakup produktu Optimum No Rinse Wash & Shine. Jest to bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych środków i przez wielu uważany za najlepszy szampon samochodowy, jaki możemy w tym momencie dostać.
Szampon oferuje nam pojemność 946 mililitrów oraz bardzo skoncentrowaną formułę. Jeden zestaw pozwoli nam na umycie samochodu ponad 60 razy! Co ciekawe, producent upewnił się, że szampon oferuje nam nie tylko niezwykle skuteczne właściwości myjące.
Technologia zastosowana do opracowania szamponu pozwoliła osiągnąć bardzo dobry poślizg. W preparacie znajdują się także specjalne elementy polimerów. Te natomiast dodatkowo ochraniają nasz lakier i oferują warstwę hydrofobową.
Niestety, pomimo zastosowania oszczędnej formuły, cena wyjściowa produktu jest horrendalnie wysoka, co zniechęci niejedną osobę do zakupu.

R

Zalety

• Najlepsze właściwości myjące;
• Dodatkowe substancje chroniące lakier;
• Bardzo wydajny skład;
• Dodatkowe właściwości hydrofobowe.
Q

Wady

• Bardzo drogi.

Szampon samochodowy jaki wybrać? Poradnik 2024

Wiele osób wciąż zastanawia się jaki szampon do samochodu wybrać oraz czym się kierować podczas zakupu. Aby uniknąć zbędnych pytań oraz pomóc każdemu użytkownikowi w podjęciu świadomej decyzji, należy przede wszystkim znaleźć szampon, który będzie odpowiadał nam swoim działaniem.
Ze względu na ogromną ilość preparatów dostępnych na rynku, musimy poznać szampony stosowane przed myciem właściwym, szampony jako główny środek podczas mycia oraz oczywiście szampony jako środek do mycia bez późniejszego spłukiwania auta. Oczywiście każdy z wybranych środków powinien być nie tylko bezpieczny dla naszej skóry, ale również dla lakieru samochodu.

Warto również pamiętać o tym jakie substancje zostały wykorzystane do skomponowania preparatu oraz jak wygląda stosunek ceny do ilości myć na litrze. Zwróćmy także uwagę na to czy w preparatach zastosowano dodatkowe środki zabezpieczające lakier. Wydajność to kolejna rzecz, która może zadecydować o ostatecznym wyborze. Jeśli dalej nie jesteście pewni jaki szampon samochodowy wybrać, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem: http://www.swistak.pl/poradniki/345-Jak-wybrac-szampony-samochodowe.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Stosunek ceny do ilości myć

Jednym z kluczowych parametrów, o którym większość z nas musi pamiętać podczas zakupu jest oczywiście gęstość środka do mycia. Im jest ona większa, tym ta sama ilość szamponu wystarczy nam na większą ilość myć.

W zależności od zastosowanych substancji, szampony samochodowe pozwalają nam na umycie pojazdu od 20 do 60 razy na litr preparatu. Warto oczywiście szukać takich, które oferują najlepszy stosunek do ilości myć.

RRC CAR WASH SHAMPOO 1L

szampon samochodowy jaki wybrać

K2 EXPRES PLUS SZAMPON SAMOCHODOWY

najlepszy szampon samochodowy

Pojemność zbiornika oraz wydajność szamponu

Jeżeli upewnimy się, że produkt gwarantuje nam skoncentrowany środek o bardzo dobrych właściwościach myjących, to warto również pamiętać o pojemności zbiornika. Zakup pięciolitrowej butli zdecydowanie pozwoli nam ograniczyć wydatki, a jednocześnie zapewni korzystanie z szamponu przez wiele miesięcy.

Bezpieczeństwo nasze i samochodu

Jeżeli zdecydowaliśmy się nałożyć na nasz samochód specjalną powłokę – czy to ceramiczną czy zwykłą woskową, to warto kierować się wyborem środka bezpiecznego, który nie naruszy naszej pracy. Neutralne ph będzie idealnym wyjściem zarówno dla lakieru, jak i dla naszych rąk.

Oczywiście w wielu przypadkach producenci ubogacają mieszankę dodając specjalne substancje dodatkowo zabezpieczając lakier. My musimy natomiast pamiętać o tym, żeby sprawdzić czy te substancje nie będą szkodzić powłoce, którą sami nałożyliśmy.

Szampon ADBL Snowball

tani szampon samochodowy

Podsumowanie rankingu szamponów samochodowych 2024

W rankingu szamponów samochodowych zwyciężył jeden z najciekawszych preparatów dostępnych na rynku w 2024 roku. Oferuje on dobrą wydajność, niską cenę oraz wysokie bezpieczeństwo. ADBL Snowball jest co prawda dostępny wyłącznie w butelce o pojemności 1 litra, aczkolwiek oszczędność pozwala na wielokrotne mycie.

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do szamponów z zestawienia, zachęcamy do własnych poszukiwań. Poradnik zakupowy pozwoli wam podjąć świadomą i przemyślaną decyzję.

Artykuł powiązany: najlepsze polerki samochodowe

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki szampon samochodowy wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Michał

Planujecie przetestować coś od ProElite / Elite Detailer? Pytam poważnie, bo jakiś czas temu wpadł mi w ręce ich szampon z woskiem i spisał się rewelacyjnie. Są i ręczne szampony i takie bardziej detailingowe, macie w planach coś przetestować? Jestem Ciekaw jak wypadną?