Suche powietrze to przede wszystkim wróg alergików. Pamiętajmy jednak, że suche powietrze wpływa negatywnie na zdrowie z wielu innych powodów. Suchość w gardle, trudności z oddychaniem, a nawet częstsze infekcje spowodowane wysuszeniem błon śluzowych sprawia, że stan życia drastycznie się obniża. Na szczęście jednym z tańszych i niezwykle skutecznych sposobów na walkę z suchym powietrzem jest nawilżacz z jonizatorem.

W jaki jednak sposób wybrać odpowiedni nawilżacz powietrza z jonizacją? Istnieje przecież tyle różnych produktów dostępnych na rynku. Wybór tego jedynego jest niezwykle skomplikowany, szczególnie jeśli nie mamy pojęcia na co zwrócić uwagę. Natomiast jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli zachować czystość powietrza, to koniecznie sprawdź nasz ranking oczyszczaczy powietrza,

Aby wesprzeć was w tej decyzji, przygotowaliśmy dla was zestawienie oparte na wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów. W rankingu nawilżaczy powietrza z jonizatorem wzięte pod uwagę zostały takie istotne kwestie jak rodzaj zastosowanych filtrów, pojemność zbiornika i wielofunkcyjność. Istotne okazały się także opinie nawilżaczy powietrza z jonizatorem. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
CARRUZZO NAWILZACZ POWIETRZA 4L

Carruzzo 4l

9.8

Tani

Allegro Logo
Mozano Ultrasonic e1707048906200

Mozano Ultrasonic

9.7

Tani

Allegro Logo
Sharp KC A60 e1707050013993

Sharp KC-A60EU-W

9.6

Drogi

Allegro Logo
Yoer Aqualio e1707049385904

Yoer Aqualio

9.6

Średnie

Allegro Logo
Nawilzacz Oczyszczacz Powietrza BLAUPUNKT AHS803

BLAUPUNKT AHS803

9.6

Drogi

Allegro Logo
Stadler Oskar e1707049586171

Stadler Oskar

9.5

Drogi

Allegro Logo
NAWILZACZ POWIETRZA ELDOM NU5 FOGGY Higrostat

ELDOM NU5

9.4

Średni

Allegro Logo

CARRUZZO NAWILŻACZ POWIETRZA 4L

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Atrakcyjne, i dość wydajne rozwiązanie, to produkt firmy Carruzzo. Otrzymujemy tutaj tylko 4 litrowy pojemnik, lecz niespotykana dotąd liczba funkcji oraz dodatkowych rozwiązań sprawia, że mamy do czynienia z bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Nawilżacz powietrza gwarantuje nam pracę na średnio 10 godzin. Jest to średni rezultat, lecz biorąc pod uwagę mały zbiornik, wynik ten jest akceptowalny. Urządzenie wyposażone zostało w funkcję Aqua Bomb, której nie spotkamy w żadnym innym nawilżaczu powietrza.

Wyżej wspomniana funkcja pozwala nam podgrzać wodę i zastosować wydmuchy ciepłej pary wodnej. Jest to niezwykle przydatne w przypadku korzystania z nawilżacza w okresie jesienno-zimowym.

Z innych funkcjonalności wymienić należy wyświetlacz LCD oraz tryb nocny. W przypadku braku wody w zbiorniku, produkt wyposażony został w specjalne zabezpieczenie, które chroni wewnętrzne komponenty przed uszkodzeniem.

R

Zalety

• Funkcja Aqua Bomb;
• Możliwość regulacji stopnia wilgotności powietrza;
• Wiele funkcji usprawniających kontrolę;
• Trzy poziomy intensywności wydmuchu pary wodnej.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Mały zbiornik.

Ten model oferuje nam higrostat, a więc możliwość konfiguracji wilgotności w zakresie od 40 do 80 RH%. Z innych dodatkowych opcji pamiętać powinniśmy także o regulowanej dyszy pary, która obracana jest o 360 stopni.

Produkt jest niezwykle dobrym wyborem ze względu na wielofunkcyjność oraz bardzo dobrą wydajność. Problemem jednak będzie mały zbiornik oraz nieco wysoka cena, o czym należy pamiętać.

Nawilżacz Oczyszczacz Powietrza BLAUPUNKT AHS803

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jednym z najlepszych wyborów, jeśli zależy nam na najlepszej wydajności oraz najlepszej skuteczności, będzie wybór Blaupunkt AHS803+. Model ten jest co prawda najdroższy w całym zestawieniu, aczkolwiek gwarantuje bardzo dużą moc pracy oraz wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia.

Otrzymujemy tutaj multum funkcji pozwalających nam nie tylko skonfigurować ustawienia do naszych potrzeb, ale obserwować szereg informacji. Produkt wyposażony został w zaawansowany wyświetlacz z dotykowym panelem sterowania, z którego dowiemy się takich informacji jak czas, wilgotność, a nawet wskaźnik poziomu wody.

Z trybów pracy warto wyróżnić możliwość wybrania zimnej bądź ciepłej mgiełki oraz humidistat, czyli ręczne sterowanie wilgotnością powietrza. Jeszcze innym trybem wartym uwagi jest funkcja aromaterapii. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano regulator prędkości, a nawet lampkę nocną!

R

Zalety

• Bardzo wiele funkcji;
• Innowacyjne tryby pracy;
• Podwójna, obrotowa dysza;
• Multimedialny wyświetlacz;
• Duży maksymalny obszar pracy.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Słabo działająca funkcja oczyszczania powietrza.

Nawilżacz oferuje nam co prawda dosyć krótki czas pracy, bo tylko 10 godzin. Pojemność zbiornika wynosi 5 litrów, lecz zapotrzebowanie na wodę jest dosyć spore, bo wynosi 400 ml/h. Jednakże, podobnie jak w poprzednim produkcie, tak i tutaj mamy dyszę obracaną o 360 stopni. Dodatkowo, jest ona podwójna!

Urządzenie wyposażono w bardzo dużą ilość funkcji, a jakościowe wykonanie renomowanej firmy potwierdza tylko niezawodność urządzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to model niemalże dwukrotnie droższy niż w przypadku poprzedników. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że „oczyszczanie” powietrza jest bardzo podstawowe.

NAWILŻACZ POWIETRZA ELDOM NU5 FOGGY Higrostat

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Podobnie jak poprzednio recenzowany nawilżacz, tak i ten oferuje nam w miarę niską cenę. Tutaj co prawda nie uświadczymy tak dużego zbiornika, a maksymalna wielkość pomieszczenia w którym magazynujemy wodę też nie zachwyca. To, co jednak sprawia, że jest to bardzo dobre urządzenie, to prostota w obsłudze oraz wielofunkcyjność.

Urządzenie wyposażone jest w higrostat oraz wiele innych dodatków poprawiających komfort korzystania z nawilżacza. Najciekawszymi jest możliwość zdalnej regulacji poziomu wilgotności oraz funkcja opóźnionego startu.

Inną zaletą jest czujnik poziomu wody, który informuje nas o obecnym stanie wody oraz kiedy należy uzupełnić zbiornik. Co ciekawe, wydajność tego urządzenia pozwala na pracę przez aż 17 godzin. Jest to zaskakująco duża liczba, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dosyć mały zbiornik o pojemności 5,2 litra.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego urządzenia, tak i tutaj nie zastosowano żadnych ekstra funkcji, tak więc oprócz wyżej wymienionych trybów, nawilżacz nie oferuje żadnych innych dodatków. Niska cena jednak sprawia, że to bardzo ciekawa alternatywa.

R

Zalety

• Niska cena;
• Wbudowany higrostat;
• Czujnik poziomu wody;
• Do 17 godzin pracy na jednym zbiorniku.
Q

Wady

• Ograniczona ilość funkcji;
• Mały zbiornik.

Jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem okaże się najlepszy

Przeglądając powyższe zestawienie pięciu nawilżaczy powietrza z jonizacją, zauważyliście zapewne kilka parametrów, które się powtarzają w każdym przypadku. Są to tak zwane obowiązkowe elementy każdego nawilżacza powietrza. Jednakże, oprócz filtrów zastosowanych w nawilżaczu, co jeszcze powinno przykuć naszą uwagę?

Jeśli zależy wam na świadomym wyborze, to warto pamiętać o kilku istotnych elementach. Najbardziej podstawowymi czynnikami wpływającymi na skuteczność pracy nawilżacza jest efektywna powierzchnia nawilżania. Oprócz tego, wydajność jest także niezwykle istotna.

To jednak wysoka funkcjonalność oraz multum dodatkowych opcji sprawia, że poszczególne nawilżacze wyróżniają się na tle konkurencji. Istotne okażą się także opinie nawilżaczy powietrza z jonizatorem. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule: https://blog.sferis.pl/nawilzacz-powietrza-na-co-zwrocic-uwage-dokonujac-zakupu/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

W jaki filtr nawilżacz musi być wyposażony

Nawilżacze powietrza mają za zadanie poprawić wilgotność w pomieszczeniu do stanu najlepiej odpowiadającego naszemu organizmowi. Aby to jednak zrobić, należy przede wszystkim upewnić się, że zarówno woda w zbiorniku, jak i wypuszczane powietrze będą jak najczystsze, jak to możliwe. Z tego właśnie względu stosuje się filtry do nawilżaczy.

Co ciekawe, te jakościowe nawilżacze wykorzystują dwa oddzielne filtry – jeden do wody, drugi do powietrza. Najczęściej stosowane są filtry ceramiczne do oczyszczania wody. Jeśli chodzi o filtr powietrza, to tutaj filtry węglowe przodują.

Oczywiście istnieje wiele innych filtrów, które alternatywnie się stosuje. Przykładem jest Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air), który jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Pojemność nawilżacza równie istotna

Od pojemności zależy przede wszystkim czas pracy na jednym uzupełnieniu. Oczywiście tutaj musimy również zwrócić uwagę na wydajność, która również wpływa na czas pracy. Z uwagi na to, że nawilżacze powietrza mogą diametralnie różnić się od siebie, ciężko jest stwierdzić jaka jest minimalna czy maksymalna pojemność.

Warto natomiast skupić się na tych produktach, które oferują zbiornik minimum 5 litrów oraz wydajność na poziomie 350-400 ml/h. W ten sposób będziemy mieć pewność, że przynajmniej przez 8-10 godzin będziemy mogli korzystać z nawilżacza. Te najlepsze natomiast oferują zbiornik o pojemności ponad 10 litrów, co dać nam może do 18 godzin ciągłej pracy.

Funkcje dodatkowe – na co zwrócić uwagę

Przeglądając funkcjonalność nawilżaczy, z pewnością będziemy musieli pamiętać o dodatkowych opcjach, które poprawią komfort użytkowania. Tutaj podstawą jest znalezienie nawilżacza, który wyposażony został w zdalne sterowanie (za pomocą pilota).

Dodatkowo istotne są opcje regulacyjne – czy to regulacja poziomu wilgotności czy mocy działania. Z innych funkcjonalności, opcja aromaterapii będzie z pewnością bardzo ciekawym dodatkiem.

Nawilżacz Oczyszczacz Powietrza BLAUPUNKT AHS803

tani nawilżacz powietrza z jonizatorem

Teraz już wiesz jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem wybrać w tym roku! Podsumowanie

NAWILŻACZ POWIETRZA OVERMAX AERI 4.0 HIGROMETR LCD to dzisiejszy zwycięzca zestawienia. Produkt charakteryzuje się niezwykle wysoką wydajnością, a na dodatek oferuje wiele funkcji ułatwiających korzystanie.

Jeśli jednak żaden z powyższych produktów nie przykuł waszej uwagi, to zachęcamy was do zapoznania się z naszym rankingiem nawilżaczy powietrza 2024. To właśnie dzięki niemu będziecie wiedzieli jaki nawilżacz wybrać, aby cieszyć się najwyższą jakością.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

nawilżacz powietrza z jonizatorem
Average rating:  
 0 reviews