W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was ranking oczyszczaczy powietrza. Ranking powstał z myślą o osobach, które maja problemy z alergią, suchym powietrzem I innymi problemami związanymi z powietrzem w otoczeniu.
W rankingu zrecenzowaliśmy aż 8 oczyszczaczy powietrza różnych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości, charakteryzujące się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Czego możesz się jeszcze spodziewać w artykule?
Przede wszystkim obszernego opisu każdego urządzenia wraz z uwzględnieniem zalet i wad, naszej opinii oraz oceny a także poradnika zakupowego i instrukcji jak wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego mieszkania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Xiaomi Air Purifier 4

9.9

Średnia

Allegro Logo
Yoer Pure Spot e1707057846798

Yoer Pure Spot

9.8

Tani

Allegro Logo
Carruzzo Q34FA e1707058413922

Carruzzo Q34FA

9.7

Tani

Allegro Logo
Oczyszczacz nawilzacz powietrza Sharp KC G50EUW

Sharp KC G50EUW
premium quality stamp ok ok

9.7

Drogi

Allegro Logo
Levoit Core Mini e1707058687516

Levoit Core Mini
Best Seller Stamp ok

9.7

Tani

Allegro Logo
Oczyszczacz Powietrza Xiaomi Air Purifier Pro EU

Xiaomi AirPurifier Pro

9.6

Średnia

Allegro Logo
Oczyszczacz powietrza WEBBER AP8400

WEBBER AP8400

9.4

Tani

Allegro Logo

Zwycięzca naszego rankingu, czyli Xiaomi Mi Air Purifier 4

ranking fotelików samochodowych 15-36

Niekwestionowany zwycięzca rankingu oczyszczaczy powietrza w okresie 2024 to ulepszona wersja znanego i lubianego Air Purifier 2. Prezentowany model zapewnia oczyszczanie powietrza w obrębie 360 stopni przy zachowaniu 3 stopniowej filtracji powietrza.
Model ten oferuje wydajność na poziomie 310 m3/h przy zużyciu energii nieprzekraczającym 29W. Połączenie tak dobrej wydajności z niskim zużyciem sprawia, że jest to model tani w eksploatacji i bardzo skuteczny w walce z niechcianymi pyłami i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Laserowy, innowacyjny czujnik jakości powietrza radzi sobie zarówno z mniejszymi jak i większymi cząsteczkami w powietrzu.
Urządzenie to posiada dedykowaną aplikacje Home Mi App, która umożliwia zdalne konfigurowanie trybu pracy, harmonogramu i mocy. Na uwagę zasługuje świetny tryb pracy, który analizuje na bieżąco skład powietrza i sam uruchamia oczyszczanie np. podczas palenia papierosa usuwając tym samym niebezpieczny, nieprzyjemny zapach.
Wymiary urządzenia to 24cm x 24cm x 52cm a waga całkowita nie przekracza 5 kg. Xiaomi Mi Air Purifier 2S to świetna jakość połączona z niską ceną. Nasza ocena to 9/10.

R

Zalety

– kompaktowe wymiary
– tani w eksploatacji
– świetny stosunek ceny do wydajności i jakości
– klasyczny design
– najczęściej wybierany model w Polsce w roku 2019

Q

Wady

– brak sygnału dźwiękowego

Kolejne miejsce w rankingu to także produkt marki Xiaomi – Air Purifier Pro

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Prezentowany model, choć delikatnie droższy od naszego zwycięzcy to w dalszym ciągu stanowi świetny wybór dla każdego zainteresowanego użytkownika. Urządzenie gwarantuje świetną filtrację powietrza, usunięcie smogu, alergenów z wydajnością aż 500m3/h. Wszystko to zawdzięcza najnowszym rozwiązaniom technologicznym oraz filtrowi węglowemu, który ma trójwarstwową konstrukcje radzącą sobie z wychwytywaniem nawet najmniejszych cząsteczek w powietrzu.
Air Purifier Pro to przede wszystkim elegancka konstrukcja w białej kolorystyce. Świetnie wpasuje się w wystrój każdego mieszkania. Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie.
Urządzenie marki Xiaomi poradzi sobie skutecznie z mniejszymi i większymi cząsteczkami takimi jak pyły (kurz, sadza i inne osady), cząsteczki (drewno, papier, styropian), włókna (wełna, bawełna) oraz włosy. Warto dodać, że oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro posiada dedykowaną aplikację Mi Home App, która pozwala na kontrolę stanu powietrza jak i ustawienie harmonogramu i trybu pracy z dowolnego miejsca. Wymiary to 26cm x 26cm x 73cm przy wadze 10kg. Kolejny na liście produkt otrzymuje ocenę 7/10.

R

Zalety

– dedykowana aplikacja Mi Home App
– świetna kultura pracy (31dB ~ 66dB)
– wysoka wydajność 500m3/h
– filtracja pyłu na poziomie 99,99%
Q

Wady

– wysoka cena

Warty uwagi okazuje się być model Sharp KC-G50EUW

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejny już w rankingu model producenta Sharp. Urządzenie, o którym mowa to bez dwóch zdań jedno z najlepszych w tym przedziale cenowym. Bezkompromisowa wydajność oferująca przepływ powietrza aż 306m3/h oraz nawilżanie 450ml/h. Oczyszczacz oferuje nawilżanie z jonizacją powietrza.
Kluczowe cechy urządzenia to przede wszystkim inteligentna praca automatyczna, czyli rozpoznawalna funkcjonalność najlepszych urządzeń Sharp. Z pomocą 6 czujników i wielu jednoczesnych pomiarów nasz oczyszczacz powietrza wie, kiedy uruchomić poszczególne tryby pracy tak by zoptymalizować wydajność.
Hałas wytwarzany podczas pracy na domyślnym trybie to zaledwie 19 dB, co sprawia, że jest praktycznie niesłyszalny. Waga całkowita wynosi 9.2 kg a wymiary to 26 cm x 34 cm x 63 cm. Technologie zastosowane w tym modelu gwarantują wysokiej jakości powietrze, z którego zadowolony będzie każdy alergik.
Gwarancja na ten model wynosi 24 miesiące jednak producent dla wszystkich produktów z serii KCG oferuje rozszerzoną gwarancję 5 letnia „gwarancja na 5-tkę”. Ocena 7/10.

R

Zalety

– niskie zużycie energii
– nawet 5 letnia gwarancja
– wydajność
– 6 czujników do 7 pomiarów
Q

Wady

– wysoka cena

Koniecznie sprawdź WEBBER AP8770, czyli budżetowe i skuteczne rozwiązanie

Marka WEBBER prezentuje profesjonalne rozwiązanie dla pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 40m2. AP8400 Air Purifier to sześciostopniowy system filtracji, który gwarantuje oczyszczanie na poziomie 99,9% dla pyłków, alergenów, kurzu, lotnych związków organicznych, pyłów PM 2,5 oraz Pm10. AP8400 pozwala na bieżąco sprawdzać wskaźnik zużycia filtrów.
Omawiany model posiada wbudowaną lampę UV-C, która wzbogacona jest generatorem jonów o wydajności nawet 10 000 000 jonów/cm3. Głośność pracy urządzenia to zaledwie 29 dB dla pierwszego trybu pracy, sięgając zaledwie 49 dB dla ostatniego.
Urządzenie pozwala na wybór trybu pracy i ustawienie timera (czasowego włącznika) od 2 do nawet 8 godzin. W górnym obrębie obudowy oczyszczacza znajduje się intuicyjny panel sterowania. Korzystając z panelu wybieramy kolejno funkcje jonizacji powietrza, lampę oraz jeden z trzech dostępnych trybów pracy i jego długość.
Dla niektórych użytkowników dużym problemem może okazać się brak pilota, który pozwoliłby na zdalne sterowanie. Gwarancja wynosi standardowo 24 miesiące oraz 12 dla przedsiębiorstw. Oceniamy produkt na 7/10.

R

Zalety

– skuteczność oczyszczania powietrza
– kultura pracy
– niska cena
– stosunek ceny do jakości
Q

Wady

– brak pilota do zdalnego sterowania
– mało trybów pracy

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które mają usuwać zanieczyszczenia takie jak pyłki, roztocza, pyły zawieszone, lotne związki organiczne, kurz, formaldehydy czy przykre zapachy. Często też radzą sobie z usuwaniem zarodków bakterii i wirusów oraz grzybów.
Jak dowodzą badania oraz opinie urządzenia te dają największa ulgę osobom, które zmagają się z dolegliwościami alergicznymi. Oczyszczacz filtrując nasze powietrze, w szczególności w pomieszczeniu o słabej wentylacji pozytywnie wpłynie na wydolność umysłową oraz fizyczna a także na jakość snu.
Rynek obfituje w przeróżne oczyszczacze powietrza z innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi korzystnie wpłynąć na nasze życie. Warto jednak wiedzieć, które z tych funkcji mają realny wpływ i za jakie funkcje warto płacić – o czym możesz przeczytać poniżej.

Najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza

Najważniejszą funkcją oczyszczacza jest samo skuteczne oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Przeglądając jednak oferty widać szereg funkcji dodatkowych, które nie dla wszystkich mogą odgrywać znaczącą rolę.
Bazując na własnym doświadczeniu, opinii specjalistów oraz samych użytkowników wyselekcjonowaliśmy kluczowe funkcje dodatkowe urządzenia do oczyszczania powietrza.
Automatyczny tryb pracy to technologia innowacyjna jednak nawet modele ze średniej półki cenowej ją posiadają. Niedługo będzie to standard jednak obecnie nie każdy oczyszczacz wyposażony jest w ten tryb. Jest to świetne rozwiązanie dla leniwych osób, dodatkowo świetnie spisze się w pomieszczeniu gdzie zmieniają się warunki powietrza, zapachy oraz mogą pojawić się inne zanieczyszczenia. Spiszą się świetnie w sklepach, barach i biurach.
Kolejną funkcją z pewnością jest timer, którym zdefiniujemy długość pracy urządzenia. Ciekawą opcją z pewnością jest tryb nocny, cechujący się niezwykle cichym trybem pracy przy zachowaniu wysokiej skuteczności oczyszczania i nawilżania powietrza – co znacząco przekłada się na komfort i jakość snu.

Filtracja, rodzaje filtrów

  • Zapoznając się z ofertą oczyszczaczy powietrza często spotykamy się z nazewnictwem, którego nie rozumiemy. Postaramy się zatem przedstawić rodzaje filtrów oraz opiszemy ich funkcję. Jak łatwo można się domyślić system filtracji to kluczowy element oczyszczacza powietrza. To z jaką skutecznością urządzenie radzi sobie z filtracją kurzu czy pyłów zależy od filtrów, jakie posiada.
    Najpopularniejsze filtry takie jak filtr mechaniczny, HEPA oraz węglowy to gwarancja zadowolenia na wstępie. Są jednak dostępne filtry zimnokataliczne oraz jonizatory, którymi również warto się zainteresować.
    Filtr wstępny (mechaniczny) to włóknina, siatka bądź zespół kilku siatek filtracyjnych, które skutecznie wyłapują większe zanieczyszczenia (kurz, włosy, sierść).
  • Filtr HEPA to filtr zaprojektowany z mikro włókien szklanych, skutecznie radzi sobie z większością drobinek, gwarantując ochronę przed pyłem zawieszonym, wirusami, bakteriami oraz alergenami wziewnymi.
  • Filtr węglowy skrupulatnie wyłapuje trujące gazy, przykre zapachy i inne zanieczyszczenia gazowe.
  • Filtr zimnokataliczny z łatwością pochłania formaldehyd jak i inne LZO (lotne związki organiczne).
  • Jonizator, który wspomaga oczyszczanie powietrza z bakterii i niektórych wirusów. Produkuje jony ujemne, które nie tylko wytrącają alergeny, ale także redukują bakterie, pleśń, grzyb oraz pyły zawieszone PM2.5, PM10.

Oczyszczacz powietrza opinie

Nasza opinia na temat oczyszczaczy powietrza jest jednogłośna – są to urządzenia, które ogromnie wpływają na nasz komfort jak i zdrowie i samopoczucie. Bez dwóch zdań każdy, kto przebywa w pomieszczeniach słabo wietrzonych powinien posiadać oczyszczacz powietrza.
Według nas najlepszym rozwiązaniem do tego będzie model Xiaomi Mi Air Purifier 2S, który zajął pierwsze miejsce w rankingu nie bez powodu. Pozostałe modele także świetnie spiszą się w każdych warunkach. Nasza opinia bazuje na dogłębnej analizie recenzji, opinii i materiałów dostępnych w Internecie na poszczególne urządzenia.
Warto jednak wiedzieć, że od czasu tej analizy pojawić się mogły kolejne mniej lub bardziej przychylne opinie. Sugerujemy, zatem by po wyborze urządzenia sprawdzić, jakie opinie pojawiły się w ostatnim czasie na temat naszego oczyszczacza powietrza. Zrobić to możemy na stronach takich jak porównywarki cen oraz na forach dyskusyjnych. Zalecamy zapoznawać się w szczególności z opiniami wystawionymi przez zweryfikowanych użytkowników.

Cena

Na cenę oczyszczaczy powietrza wpływa wiele czynników. Najczęściej jednak definiowana jest przez wydajność oraz skuteczność oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Urządzenie wielofunkcyjne, czyli takie, które oferuje 2w1 prawie zawsze będzie droższe niż to oferujące samo oczyszczanie powietrza.

To, co również wpływa na koszty to powierzchnia, jaką jest w stanie oczyścić nasze urządzenie. Im większa powierzchnia maksymalna tym większą cena sprzętu. Dodatkowe funkcje oraz innowacyjne tryby pracy (automatyczny dobór mocy, prędkości itp.)

Często też przyjdzie nam płacić większą cenę za urządzenia, które są tańsze w eksploatacji, bowiem oferują lepszej jakości filtry. Jak w przypadku większości urządzeń – tutaj też możemy zaoszczędzić korzystając z zyskujących popularność stron (porównywarek cen). W kilka chwil sprawdzimy cenę interesującego nas modelu z wielu stron jednocześnie korzystając z jednej platformy.

Gwarancja

Gwarant, czyli producent jest zobowiązany do udzielenia bezpłatnej naprawy bądź wymiany w przypadku uszkodzenia (nie mechanicznego) sprzętu objętego gwarancja. Oczyszczacze powietrza również objęte są gwarancją a ich długość określa ustawowo prawo konsumenta.

Długość ta jednak może się różnic w zależności od woli gwaranta (producenta). Często producenci, aby zachęcić nas do zakupu oferują dłuższą gwarancje np. 36 miesięcy czy nawet 5 lat (jak w przypadku urządzeń Sharp z rankingu). Gwarancja w przypadku urządzeń o większej wadze (5, 10 i więcej kilogramów) dobrze by były objęte gwarancją typu door to door.

Taka forma gwarancji oznacza, że producent po otrzymaniu zgłoszenia we własnym zakresie organizuje kuriera, który odbiera od nas produkt, dostarcza go do serwisu, po czym w przypadku naprawy bądź wymiany wręcza nam go na wskazany przez nas adres.

Podsumowanie rankingu dobrych nawilżaczy powietrza w roku 2024 

Z pewnością już wiesz, jak korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla alergików jest oczyszczacz powietrza. Dzięki naszemu rankingowi oraz poradnikowi zakupowemu z pewnością znajdziesz idealny oczyszczacz powietrza do swojego pomieszczenia.
Naszym wyborem numer 1 jest Xiaomi Mi Air Purifier 2S, czyli zwycięzca rankingu, gdyż to właśnie on charakteryzuje się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do skuteczności/jakości. Bez żadnych wątpliwości model ten nie zniknie prędko z pierwszej trójki rankingowej. Mamy nadzieje, że będziesz w stanie odetchnąć z ulgą i świeżym powietrzem już wkrótce a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi rankingami na rok 2019.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać
Average rating:  
 0 reviews