Zmęczone nogi po całym dniu to przypadłość wielu osób. Zdarza się, że nasze stopy reagują opuchlizną na długie dystanse pokonywane podczas dnia, a czasem winne jest nasze obuwie. Wysokie szpilki świetnie prezentują się na nogach, natomiast dla naszych stóp są istnym zabójcą. Inną przyczyną ciężkich nóg są problemy między innymi z krążeniem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/zastanawiałaś się jak pomóc swoim nogom po całym dniu, mamy coś dla Ciebie.

Niezależnie od wieku i płci masz Twoje stopy mają prawo być zmęczone, ale nie musi to powodować spędzenia reszty dnia w łóżku. Świetnym rozwiązaniem pomagającym na poprawę kondycji stóp, a także na poczucie ulgi jest urządzenie do wodnego masażu stóp, oczywiście warto zaopatrzyć się też w mocny pilnik do pięt. Masażer do nóg, to produkt, dzięki któremu w domowym zaciszu możesz wykonać zabiegi niczym z salonu SPA. Co potrzebujesz? W zasadzie wody, podłączenia do prądu i chwili czasu wyłącznie dla siebie. Brzmi nieźle? Zapraszamy do naszego rankingu urządzeń do hydromasażu nóg. Dzięki rzetelnemu przedstawieniu masażerów dostępnych na rynku, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Coś, co przyniesie Ci wytchnienie po całym dniu pracy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
4FIZJO PRO do stop e1701361420720

4FIZJO PRO+

9.9

Średnia

Allegro Logo
SPACETRONIK SPE M02 tab

SPACETRONIK SPE-M02

9.9

Drogi

Allegro Logo
MASAŻER DO STÓP ADLER 2167 Z PODCZERWIENIĄ MOC 80W

Adler Ad 2167

9.7

Tani

Allegro Logo
Malatec Shiatsu Foot Massager e1701361933296

Malatec Shiatsu Foot Massager

9.7

Średnia

Allegro Logo
MASAŻER STÓP MPM MMS 03 PODCZERWIEŃ AKUPRESURA HIT

MPM MMS–03

9.6

Średnia

Allegro Logo
MASAŻER WODNY DO STÓP PODCZERWIEŃ REGULACJA 6ROLEK

First Austria 8115-1

9.8

Średnia

Allegro Logo
BEURER FB50 hydromasażer do stóp podczerwień

Beurer FB50

9.4

Drogi

Allegro Logo

Masażer do stóp First Austria 8115-1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Masażer do stóp Adler Ad 2167

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna propozycja masażera do stóp to produkt firmy Adler. Urządzenie to stworzone zostało do masażu zarówno relaksującego, jak i zdrowotnego. Podobnie jak pierwsza propozycja, mamy możliwość wyboru opcji masażu bąbelkowego, wibracyjnego, suchego oraz masażu ciepłem. Dzięki opcji podgrzewania wody, nie jesteśmy ograniczeni czasem stygnięcia wody do zakończenia czynności. Masaż wykonany za pomocą tego produkty ma pozytywny wpływ na nasz układ krwionośny, a także cały organizm. Pozwala nie tylko poprawić jakość naszego krążenia, ale także zregenerować się po intensywnym dniu spędzonym na nogach czy w niewygodnym obuwiu. Wybór jednej z trzech opcji masażu możliwy jest dzięki zastosowanemu pokrętłowi wraz z opisem dostępnych funkcji. Masażer wyposażony jest w 4 rolki masujące, a także dodatkowe dysze masujące bąbelkami. Urządzenie zostało zabezpieczone przed rozchlapywaniem się wody podczas korzystania z niego, a także w antypoślizgowe nóżki stabilizujące.

Zobacz też jaka mata masująca na fotel będzie dobrym wyborem na kręgosłup.

R

Zalety

– łatwy w obsłudze;
– możliwość masowania stóp w ciepłej i zimnej wodzie;
Q

Wady

-niska jakość wykonania.

Masażer do stóp MPM MMS – 03

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Masażer do stóp firmy MPM to kolejna proste w obsłudze urządzenie do hydromasażu zmęczonych i opuchniętych stóp. Masażer daje możliwość dodatkowego użycia soli leczniczych do podstawowego programu masażu, aby ten był jeszcze bardziej efektywny.  Aby woda nie wystygała zbyt szybko zastosowano podwójny sposób utrzymywania jej ciela. Pierwszy polega na standardowym podgrzewaniu wody do temperatury jaką chcemy osiągnąć, kolejny to wyposażenie urządzenia w podwójne ścianki izolujące przed utratą ciepła. Dno masażera zostało standardowo w rolki masujące, a także w wypustki do akupresury oraz lampki z promieniowaniem podczerwonym do dodatkowej stymulacji krążeniowej. Urządzenie posiada 3 funkcje masażu, niestety przy pokrętle ich zmiany zostały opisane jedynie numerami, co może być kłopotliwe dla nowych użytkowników.

R

Zalety

– możliwość używania wraz z solą leczniczą;
– podwójne ścianki masażera dodatkowo utrzymują dłużej temperaturę wody;
Q

Wady

– brak opisanych funkcji na urządzeniu.

Masażer do stóp Beurer FB50

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnią propozycją masażera do stóp w tym rankingu jest produkt firmy Beurer FB50. Urządzenie to oprócz klasycznych funkcji w jakie wyposażone są masażery do stóp ma możliwość masażu magnetycznego, który ma bardzo pozytywny wpływ na ciało człowieka. Masażer wyposażony został w 6 nakładek magnetycznych do wykonanie tego typu zabiegu. Urządzenie posiada pięciozakresową funkcję podgrzewania wody od temp 35 do 48 stopni. Ciekawą funkcją jest możliwość wykonania pedicure za pomocą trzech specjalnych nasadek umieszczonych w centralnej części urządzenia. Podłoże na stopy wykonane zostało w taki sposób, że dodatkowo wzmacnia efekt masażu, a nasadki rolkowe możemy bez problemu zdjąć i wykorzystać do masażu innych stref naszego ciała. Masażer firmy Becker to jedno z droższych urządzeń na rynku, jednak jakość wykończenia i staranność dbania o szczegóły znacznie wynagradza wydane pieniądze na ten produkt.

R

Zalety

– możliwość ustawienia temperatury w 5 zakresach;
– wysoka jakość użytych materiałów;
– nasadki do pedicure;
– możliwość masażu magnetycznego;
Q

Wady

-wysoka cena urządzenia.

Sprawdź też Masażer stóp SPACETRONIK SPE-M02 30 W

Propozycja od marki Spacetronik to jedna z najciekawszych produktów masujących obecnie dostępnych na rynku. Ogromna popularność, wysokie oceny, i pochlebne komentarze to tylko niektóre rzeczy, które przemawiają za modelem SPE-M02. Produkt wyposażono w głowice masujące, wałki rolujące, a także specjalne poduszki kompresyjne. To wszystko z dodatkową funkcją podgrzewania i nie tylko.

Masażer Shiatsu przygotowany został bazując na japońskich technikach masujących. Z tego względu uznawany jest za jeden z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych na rynku. Zaleca się stosować produkt przez minimum 15 minut do nawet i pół godziny w zależności od intensywności pracy masażera, a także dolegliwości, z jaką się zmagamy.

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność, to produkt wyposażono w 3 stopnie intensywności pracy. Możemy więc dostosować siłę masażu kompresyjnego i jego szybkość do naszych wymagań. Co ciekawe, cała obsługa dostępna jest za pomocą dotykowego panelu. To znacznie ułatwia pracę. Pamiętajmy też o tym, że produkt wyposażony jest w funkcję masaży kompresyjego 3D, a także możliwość ustawienia czasu masaży czy też funkcji podgrzewania.

Opcja jest mała, kompaktowa, a także mało waży. Sam sposób zasilania odbywa się za pomocą akumulatora i zasilacza dostępnego w zestawie. Produkt nie należy jednak do najtańszych. A to z pewnością uznać można za wadę.

R

Zalety

• Bardzo skuteczna metoda masażu;
• Ogromna wielofunkcyjność;
• Funkcja podgrzewania i sterowania za pomocą panelu dotykowego.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

Masażery wodne do nóg cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników, szczególnie ze względu na możliwość korzystania z nich w zaciszu domowym. Jednak poszczególne urządzenia nieco różnią się od siebie. Wybór konkretnego modelu często sprawia problem, gdyż nie zawsze wiemy, czym tak naprawdę mogą się różnić dwa produkty. Przedstawione przez nas masażery do stóp różnią się nie tylko ceną i firmą, ale przede wszystkim budową i funkcjonalnością. Łatwo to zauważyć w poniższej tabeli.

Cecha

Masażer do stóp First Austria 8115-1 

Masażer do stóp Adler Ad 2167

Masażer do stóp MPM MMS – 03

Masażer do stóp Turbo TV190W

Masażer do stóp Beurer FB50

ilość rolek masujących

6

4 6 2 6

moc urządzenia

450 W

80 W

90 W

80 W

390 W

tryby pracy 

3 3 3 3 3

funkcja podtrzymywania temperatury

TAK

TAK

TAK TAK TAK

 

Decydując się na zakup masażera do nóg, opinie innych użytkowników są dla nas bardzo cenne. Nic więc dziwnego, że czesto kierujemy pytania na specjalistyczne fora, aby wybrać jak najlepszy model urządzenia do masażu. W artykule: https://www.medme.pl/artykuly/masazer-wodny-do-nog-przeciwwskazania-do-stosowania,72181.html możemy przeczytać o właściwościach leczniczych urządzenia do masażu nóg, ale także o przeciwwskazaniach do jego używania. Jeśli nalezysz do grupy osób, która bezpiecznie może używać tego typu urządzeń a nadal dręczą Cię pytania odnośnie zakupu, zapraszamy do dalszej części artykułu, w której to postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy ilość głowic masujących ma znaczenie?

Masażery przedstawione w dzisiejszym rankingu w 2024 posiadają od 2 do 6 głowic masujących. Wiadomo, im większa ich ilość, tym większa część stopy jest jednocześnie poddawana masażowi. Urządzenia, które są szczególnie polecane posiadają 6 rolek masujących, co pozwala na wyjątkowy relaks i odprężenie stóp po całym dniu.

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Najważniejszą funkcją jaką powinien mieć masażer jest możliwośc wyboru programu masującego. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada masaż bąbelkowy, wibracyjny oraz podczerwienią. Możemy jednak znaleść masażery oferujące dodatkowo masaż suchy czy magnetyczny. Kolejną bardzo przydatną rzeczą jest możliwość podtrzymywania temperatury wody. Ta opcja, chociaż mogłaby się wydawać z pozory zbędna, niejednokrotnie pozwoli nam się cieszyć dłuższym masażem stóp. Nie musimy więc rezygnować z przyjemności ze względu na zimną wodę. Bardzo cieakwą opcją jest również możliwość dosypania soli leczniczych do masażu. Takie rozwiązanie przypadnie do gusu z pewnością tym osobom, które poszukują masażera do celów leczniczych.

Kto nie może używać masażera do stóp?

Masaż za pomocą specjalnego urządzenia do tego zaprojektowanego z pewnością pomoże niejednej osobie. Niestety, może też być szkodliwy. Istnieje parę przeciwwskazań, które kategorycznie zabraniają stosowania masażera do nóg. Przede wszystkim chodzi tutaj o osoby, które zmagają się z nowotworem.

Oprócz tego, bardzo ważne jest też, aby każdy człowiek cierpiący na dolegliwości związane z układem naczyniowo-sercowym unikał stosowania masażera do stóp. Oczywistym powodem, dla którego masażer nie powinien być przez nas stosowany, to różnorakie uszkodzenia skóry. Mogą to być oparzenia, odmrożenia, rany, ale też i różnorodne naruszenia tkanek. Nie mniej ważne jest też unikanie masażerów po operacji czy w przypadku nadciśnienia lub ostrego zakrzepowego zapalenia żył.

Ile czasu masować Masażerem?

Dokładny czas, jaki należy poświęcić na masaż specjalistycznym urządzeniem różni się od rodzaju sprzętu. Mamy przecież na rynku masażery wodne bądź też takie wykorzystujące mechaniczne głowice lub ultradźwięki. Istnieje jednak zasada, która wskazuje, że masaż nie powinien trwać krócej niż 10-15 minut w zależności od efektywności sprzętu i intensywności programu. Poza tym, musimy też pamiętać o tym, aby masaże odbywały się regularnie – chociażby 3 razy w tygodniu.

Nie mniej ważne jest też odpowiednie ograniczenie użytkowania masażerów, gdyż zbyt długie kuracje mogą też być nieodpowiednie. Pojedynczy masaż nie powinien więc trwać więcej niż 30 minut, nawet w przypadku małej intensywności pracy sprzętu.

Czy Masażery są dobre dla zdrowia?

Masaże stosowane są od wieków i z uwagi na ogromną ilość pozytywnych właściwości, polecane dla niejednej osoby. Nie powinno więc nikogo to dziwić, że masażery, czyli specjalne urządzenia przeznaczone właśnie do robienia masaży, są popularne. Z pewnością masażery są dobre dla zdrowia, aczkolwiek musimy pamiętać o paru kwestiach. Przede wszystkim to tylko urządzenia, które nie zawsze mogą oferować taką precyzję i intensywność, jaką nasze ciało potrzebuje.

Co więcej, jakość masażera jest znacznie zależna od ceny, co nie powinno nikogo dziwić. Aczkolwiek bardzo często pojawiają się budżetowe propozycje, które niewiele mają wspólnego z prawidłowym masowaniem – czy to stóp, pleców, czy też innych części ciała. Należy więc upewnić się, że produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa i ma szereg certyfikatów czy innych atestów potwierdzających zdrowotne właściwości urządzenia.

W czym pomaga masażer do stóp?

Masaż stóp to idealne rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z przewlekłym bólem w okolicach nóg. Mowa tutaj o bólach mięśniowych, ale też napięciem spowodowanym długimi wędrówkami pieszymi czy, wręcz przeciwnie, z powodu siedzącego trybu pracy. Co ciekawe, masażer świetnie się sprawdzi też w przypadku uczucia ciężkich nóg czy nawet kiedy cierpimy na bezsenność. Głównym powodem, dla którego masażer działa pozytywnie na nasze ciało to fakt, że rozluźnia i odpręża, ale też niweluje stres czy napięcie mięśniowe.

Jest cała lista dolegliwości, w których masażer do nóg może okazać się nad wyraz pomocny. Nierzadko masażery do nóg są w stanie pomóc z obrzękami stóp i z cellulitem. Oprócz tego, potwierdzono pozytywne działanie w walce z reumatyzmem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale masażery do nóg pomagają też z bólem głowy czy ze schorzeniami związanymi z wątrobą. Niektórzy uważają także, że odpowiedni masaż może pomóc w rozwiązaniu problemów gastrycznych czy też dolegliwości z kręgosłupem.

Jak często można używać masażera?

Systematyczne użytkowanie masażera to najistotniejsza rzecz, jeśli chodzi o uzyskanie satysfakcjonujących wyników. Nic bowiem nie przeszkadza w osiąganiu celów jak niesystematyczne użytkowanie masażera. Istotne jest więc odpowiednio częste i systematyczne użytkowanie masażera. Dokładną ilość i czas masowania zależny jest od problemu z jakim się zmagamy.

Przyjęło się jednak, że w celu pokonania cellulitu, należy stosować masażer nawet i dwa razy dziennie. W przypadku innych dolegliwości, powinniśmy ograniczyć masowanie do 3-4 razy w tygodniu. Biorąc to pod uwagę, istotne jest uwzględnienie problemów, z jakimi się zmagamy. Dopiero wtedy będziemy mogli określić odpowiednią intensywność i częstotliwość używania masażera, aby nie przedobrzyć i nie doprowadzić do większych problemów.

Masażer do stóp jak używać?

Masażeru do stóp do urządzenia, które z uwagi na różnorodną konstrukcję i inne metody masujące charakteryzują się różnym sposobem korzystania. Stosować można masażery wodne, ultradźwiękowe, a także klasyczne mechaniczne, w których rolki spełniają rolę masażera. Co ciekawe, istnieją też masażery ręczne, których użytkowanie jest wręcz banalne.

Stopy należy na wstępie odpowiednio przygotować, a to oznacza ich dokładne umycie. Następnie przygotowujemy urządzenie ustawiamy opcje, intensywność pracy, ale też i czas masowania i długość przerw. Następnie umieszczamy stopy w masażerze. W zależności od wybranego modelu i stopnia zaawansowania, niektóre produkty pozwalają nam na dostosowanie wielkość form do naszej stopy. Następnie uruchamiamy masażer.

Jaki model polecamy w roku 2024?

Decydując się na zakup jednego z polecanych przez nas masażerów do stóp wybralibyśmy produkt firmy MPM o modelu MMS – 03. Jest to urządzenie ze średnije półki cenowej, natomiast posiada 6 rolek masujących, dzieki czemu masaż stóp jest dokładniejszy. Kolejną cechą przemawiającą za tym urządzeniem jest podwójny system odpowiadający za utrzymywanie temperatury wody na stałym poziomie. Masażer ten jest wygodny w uzytkowaniu, antypoślizgowe nóżki uniemożliwiają przesuwanie się urządzenia, a specjalnie skonstruowany kształt zapobiega wylewaniu się wody podczas masażu. Dokładny opis programów przy pokrętle dodatkowo zwiększa intuicyjność urządzenia, dzięki czemu nawet podczas pierwszego użytkowania nie napotkamy się z problemem dotyczącym ustawienia wybranego trybu pracy.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki masażer do stóp wybrać
Average rating:  
 0 reviews