Wbrew pozorom komoda to coś więcej niż zwykły mebel pozwalający na przechowywanie dużej liczby przedmiotów. To bardzo ważny element dekoracyjny salonu, pokoju gościnnego, sypialni czy nawet przedpokoju. Komody w różnych stylach, rozmiarach i wybarwieniach można dzisiaj znaleźć w niemal każdym domu czy mieszkaniu. Na ich ogromną popularność niewątpliwie wpływ mają wygoda użytkowania i funkcjonalność, lecz to nie jedyne zalety tego typu mebli. Jeśli chcesz odkryć wszystkie możliwości, jakie oferują komody, zapraszamy do dalszej lektury.

komoda

Modna komoda – jaką funkcję pełni w salonie?

Głównym przeznaczeniem komody, tak w przeszłości jak i obecnie jest przechowywanie przedmiotów. Za sprawą wygodnych szuflad lub pojemnych szafek, komoda umożliwia magazynowanie najróżniejszych rzeczy – ubrań, pościeli, ręczników, obrusów, zastawy stołowej czy innych przedmiotów codziennego użytku. Co więcej, coraz częściej trafić można na przeszklone komody do salonu, dzięki którym możliwe jest piękne wyeksponowanie przedmiotów dekoracyjnych czy ozdobnego kompletu talerzy, przez co pełnią one po części rolę witryny.

Na tym jednak funkcje tego elementu wyposażenia salonu się nie kończą. Komody coraz częściej pełnią także rolę szafek RTV, na których postawić można duży telewizor. Tutaj także doskonale sprawdzą się przeszklone komody lub komody z wnękami, na których ustawić można sprzęt RTV czy konsole do gier. Tego typu rozwiązanie docenią szczególnie właściciele mniejszych salonów, gdzie nie ma możliwości ustawienia modnej komody wraz z szafką RTV. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykorzystanie mebla w tym charakterze, warto postawić na komodę o mniejszej wysokości, jak komoda z kolekcji Brolo.

Wszechstronność komody – do salonu, pokoju młodzieżowego i sypialni

Jedną z największych zalet komód jest ich olbrzymia wszechstronność. Sprawia to, że w salonie pełnić mogą wiele funkcji, jako mebel do przechowywania, element większej aranżacji czy miejsce, na którym ustawimy dekoracje czy rośliny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by komoda znalazła się także w innym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się w sypialni, zarówno w towarzystwie szafy, jak i jako jedyny większy mebel, a także w pokoju młodzieżowym. Szeroki wybór wzorów i kolorów, a także materiałów wykonania, sprawia, że pasują one niemal do każdej przestrzeni, nawet do wąskiego przedpokoju. Warto jednak dobrać ją tak, by pasowała do reszty aranżacji – w salonie świetnie sprawdzi się model o barwie naturalnego drewna, w sypialni z kolei oryginalnym pomysłem będzie komoda tapicerowana.

Na uwagę zasługuje także bogactwo rozmiarów, w jakich dostępne są dziś modne komody. Znaleźć można zarówno niewielkie, kilkudziesięciocentymetrowe modele, które z powodzeniem zmieszczą się nawet w wąskim korytarzu, jak i istne molochy, niewiele ustępujące rozmiarami szafom czy klasycznym meblościankom.