Spis Treści
Ciśnieniomierz nadgarstkowy ranking 2024 – top 5 produktów
Stałe monitorowanie ciśnienia krwi jest niezwykle ważne z wielu względów zdrowotnych. Nieodpowiednie parametry mogą zwiastować poważne problemy ze zdrowiem bądź mogą nawet doprowadzić do śmierci. Z tego właśnie względu tak istotne jest mierzenie ciśnienia krwi.
W jaki jednak sposób zmierzyć ciśnienie, aby odbyło się to szybko i w jak najmniejszym dyskomforcie? Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się nadgarstkowe ciśnieniomierze. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób, aby zmierzyć ciśnienie krwi w naszym ciele. Niestety, duża ilość dostępnych produktów sprawia, że niewielu wie który zegarek medyczny okaże się najlepszy.
W dzisiejszym jednak zestawieniu przedstawimy szereg atrakcyjnych ofert, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podczas kompletowania rankingu ciśnieniomierzy zegarowych braliśmy pod uwagę takie kwestie jak wielofunkcyjność, rodzaj zasilania, skład zestawu, rozmiar i rodzaj wyświetlacza oraz co ważniejsze – rozmiar mankietu oraz możliwości regulacyjne.
ORO-MED POLSKI CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY
Firma Oromed od wielu lat zajmuje się produkcją sprzętu medycznego, a model ORO-168 gwarantuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W zestawie otrzymujemy wielofunkcyjne urządzenie z kanałami pamięci oraz wyposażeniem dodatkowym wartym uwagi.
Recenzowany produkt jest przede wszystkim w miarę tani, a dodatkowo oferuje duży wyświetlacz cyfrowy, a także akceptowalną dokładność pomiaru. Z funkcjonalności warto wymienić automatyczny pomiar na nadgarstku, a także funkcję rozpoznawania arytmii serca.
Oprócz tego, zastosowano tutaj technologię Fuzzy Logic, która poprawia dokładność pomiaru. Margines błędu wynosi 3 mmHg. Z innych funkcji warto także wskazać trzy oddzielnie porty pamięci, które pozwalają przechowywać do 40 wyników w każdym kanale. Co ciekawe, producenci zaimplementowali w swoim urządzeniu dodatkową opcję do obliczania średniej z trzech ostatnich pomiarów.
Miejmy także na uwadze fakt, że model ten zarejestrowany został w urzędzie rejestracji produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych i produktów biobójczych. Innymi słowy, jest to potwierdzenie wysokiej precyzji i niezawodności.
W zestawie znajdziemy pokrowiec, a także baterie. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowy zakup zaraz po otrzymaniu ciśnieniomierza. Należy jednak pamiętać, że na ekranie niektóre pomiary są mało widoczne. Dodatkowo, urządzenie nie posiada wbudowanego wyłącznika. Jedynym sposobem jest wyłączenie za pomocą automatycznego wyłączania po minucie bezczynności.
Zalety
• Niska cena;
• 3 kanały pamięci – po 40 pomiarów każdy;
• Szereg certyfikatów potwierdzających wyrób medyczny.
Wady
• Brak możliwości ręcznego wyłączenia urządzenia.
CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY OMRON RS7
Omrom to marka, która oferuje nam niezwykle zaawansowany i pełny wielu różnych funkcji ciśnieniomierz nadgarstkowy. Otrzymujemy tutaj wiele ciekawych dodatków, a także możliwość połączenia Bluetooth. Czyni to ten gadżet jednym z najlepszych, aczkolwiek także jednym z najdroższych w zestawieniu.
Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to automatyczny ciśnieniomierz, który jako jeden z pierwszych został klinicznie zatwierdzony do używania przez osoby otyłe. Produkt oprócz bardzo dużych możliwości regulacyjnych, bierze pod uwagę także grubość tkanki tłuszczowej oraz szereg innych elementów, które mogłyby wpływać na nieprawidłowy pomiar u osoby otyłej.
Należy także pamiętać, że jest to bardzo ciche urządzenie, gdyż podczas pomiaru nie wydaje żadnych dźwięków. Ciekawostką jest na pewno specjalny system wskazujący na nieregularne bicie serca (tak zwany IHB). Oprócz tego, użytkownicy smartfonów z systemem Android lub iOS mogą pobrać aplikację OMRON.
Po synchronizacji naszego urządzenia z ciśnieniomierzem, będziemy mogli zapisywać i śledzić pomiary na telefonach. Dodatkowo warto pamiętać, że samo urządzenie wyposażono w pamięć, która pomieści do 100 pomiarów.
Pomimo małych rozmiarów, wyświetlacz jest bardzo czytelny i wykonany z bardzo trwałych, wysokiej jakości materiałów. Gwarantuje to długoletnią pracę i niezawodność. Ta potwierdzona jest 3-letnią ochroną gwarantowaną przez producenta.
Jest to natomiast bardzo drogie rozwiązanie. Oprócz tego, producenci nie wyposażyli urządzenia w polską instrukcję obsługi.
Zalety
• 3-letnia gwarancja;
• Świetna synchronizacja;
• Wysoka dokładność.
Wady
• Brak polskiej instrukcji.
CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY TMA-SLIM TECH-MED
Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, lecz szukamy nieco tańszego rozwiązania, to warto pomyśleć nad ciśnieniomierzem nadgarstkowym firmy Tech-Med. Model TMA-Slim gwarantuje bardzo dobre, dokładne pomiary, duży wyświetlacz z ekranem LCD oraz spore możliwości regulacyjne mankietu.
Recenzowany model otrzymał niemiecki certyfikat TUV Rheinland oraz został zarejestrowany w urzędzie rejestracji produktów leczniczych jako urządzenie medyczne. Jest to zatem potwierdzenie dokładności wskazywanych pomiarów oraz prawdziwości informacji, jakie pojawiają się na wyświetlaczu.
Warto zauważyć, że model ten oferuje pełną automatyzację procesu pomiaru zarówno tętna jak i ciśnienia krwi. Wystarczy założyć aparat na nadgarstek i wcisnąć przycisk „start”. Dodatkowo warto zauważyć, że jest to jedno z nielicznych urządzeń, które zamiast zasilania bateryjnego oferuje wbudowany akumulator litowo-jonowy.
Oznacza to, że nie musimy martwić się o zakup baterii. Wystarczy co jakiś czas podłączyć urządzenie do gniazda sieciowego i podładować – niczym telefon. Co ciekawe, akumulator zainstalowany w ciśnieniomierzu jest bardzo wytrzymały i pozwala na korzystanie z urządzenia codziennie przez około miesiąc. Przybliżona żywotność baterii to około 80 pomiarów.
Z innych uwag warto także pamiętać o regulacji mankietu. Obwód nadgarstka wynosi od 13,5 cm do 21,5 cm. Pamiętajmy także o wielu technologiach poprawiających dokładność pomiaru oraz o algorytmie podwójnej detekcji tętna.
Problematyczna może być jedynie jakość rzepu. Przy częstym korzystaniu może bardzo łatwo się wyrobić.
Zalety
• Wysoka jakość i czytelność wyświetlacza;
• Wbudowany akumulator;
• Wiele systemów poprawiających dokładność pomiaru.
Wady
• Dosyć drogie urządzenie.
Ciśnieniomierz nadgarstkowy BRAUN iCHECK7 spełni nasze oczekiwania
Kolejnym produktem na rynku będzie futurystyczny ciśnieniomierz od znanej i cenionej firmy Braun. Oprócz niesamowicie nowoczesnego wyglądu, model iCheck 7 gwarantuje kompatybilność z aplikacją na smartfony oraz wiele ciekawych nowinek technicznych.
Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zastosowano tutaj szereg technologii poprawiających komfort użytkowania oraz precyzję pomiaru. Jedna z technologii warta odnotowania to Soft Inflate. Gwarantuje ona delikatne wdmuchiwanie powietrza, co w połączeniu z gładkim i przyjemnym materiałem w dotyku nie podrażnia ciała.
Dodatkowo warto zauważyć, że zastosowano tutaj specjalny system pomagający w odnalezieniu idealnej pozycji do pomiaru. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku źle założonego ciśnieniomierza będziemy otrzymywać nieprawidłowe wyniki.
Warto także pamiętać, że produkt oferuje nam komunikację Bluetooth, a aplikacja Braun Healthy Heart jest jedną z najbardziej rozbudowanych, jeśli chodzi o śledzenie swoich parametrów. Będziemy mogli je zapisywać w kalendarzu czy w liście z historią wszystkich wyników. Oprócz tego, możemy także wprowadzić czynniki stylu życia, dietę, ćwiczenia oraz wiele innych aspektów, które mają wpływ na ciśnienie krwi.
Niestety, jest to niezwykle drogie urządzenie, a do tego bardzo łatwo o niepoprawne wyniki. Należy zatem dwukrotnie sprawdzić przed zmierzeniem czy dobrze założyliśmy urządzenie.
Zalety
• Nowoczesny wygląd;
• Synchronizacja urządzenia ze smartfonami przez Bluetooth;
• Bardzo rozbudowana aplikacja na telefony;
• Trwałe, jakościowe wykonanie.
Wady
• Bardzo łatwo można uzyskać nieprawidłowy pomiar.
Opaska mierząca ciśnienie krwi – na co zwrócić uwagę kupując taki ciśnieniomierz
Wybór urządzenia medycznego jest niezwykle ważny ze względów zdrowotnych i naszego bezpieczeństwa. Dokładny pomiar ciśnienia jest istotny dla każdego. Warto zatem wiedzieć na jakie parametry zwrócić uwagę kupując ciśnieniomierz nadgarstkowy.
Niektóre urządzenia przypominają zegarek mierzący ciśnienie. Oczywiście musimy pamiętać, że interesujący wygląd nie jest najważniejszy. Przede wszystkim warto wybierać takie urządzenia, których jakość wykonania oraz dokładność pomiarów potwierdzona została przez certyfikaty. Zarejestrowanie urządzenia w urzędzie rejestracji produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych i produktów biobójczych to jeden z elementów wskazujących na jakościowy produkt.
Oprócz samego certyfikatu, warto sprawdzić także jakie są parametry odnośnie dokładności pomiaru. Ile wynosi margines błędu? Oprócz tego, niezwykle ważne jest również znalezienie urządzenia oferującego duży i czytelny wyświetlacz. Czasami niektórzy z nas nie wiedzą jak mierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym, tak więc przejrzysty i duży interfejs okaże się bardzo pomocny.
Z uwagi na tuszę, musimy również pamiętać o mankiecie oraz o możliwościach regulacyjnych. Dodatkowo, pamiętajmy o funkcjonalności. Opinie ciśnieniomierzy nadgarstkowych również okażą się bardzo ważne. Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj: https://www.medme.pl/artykuly/cisnieniomierz-nadgarstkowy-na-co-warto-zwrocic-uwage,72156.html.
Dokładność pomiarów najważniejsza
Margines błędu w przypadku zegarków mierzących ciśnienie wynosi zazwyczaj do 6 mmHg. Tutaj należy jednak pamiętać, że im większa dokładność i mniejszy margines błędu, tym urządzenie będzie rzetelniejsze.
Na dokładność pomiarów wpływa również szereg funkcji oraz nowinek technologicznych. Bardzo ważne jest jednak prawidłowe założenie urządzenia. W tym pomóc może nam specjalnie zaprojektowany mankiet.
CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY TMA-SLIM TECH-MED
ORO-MED POLSKI CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY
Bardzo istotny jest mankiet
Możliwość dopasowania mankietu do wielkości nadgarstka jest niezwykle ważna. To właśnie dobre dopasowanie odpowiedzialne jest za rzetelny i prawidłowy pomiar. Warto zatem szukać takich urządzeń, które oferują sporą regulację oraz trwałe, jakościowe rzepy.
Rozmiarówka zaczyna się od 13 cm i w zależności od możliwości regulacyjnych, będziemy mogli założyć te opaski mierzące ciśnienie krwi na nadgarstek o obwodzie do 23 centymetrów.
Funkcjonalność to kolejny niezwykle ważny aspekt
Dodatkowe funkcje mierzące oraz kompatybilność ze smartfonami to bardzo ciekawe dodatki, w jakie nasz sprzęt może być wyposażony. Tego typu opcje pozwalają nam jeszcze lepiej kontrolować nasze wyniki, a także zapisywać je w większych ilościach niż kilkadziesiąt możliwych zapisów w pamięci podręcznej ciśnieniomierza.
Oprócz komunikacji Bluetooth, warto upewnić się, że urządzenie wyposażone zostało w automatyczny mierzenie tętna i ciśnienie krwi. Funkcja ta, choć wydawać by się mogła oczywista, nie jest dostępna w każdym urządzeniu. Dodatkowo zwróćmy uwagę na specjalne funkcje wdmuchujące powietrze do mankietu, co niweluje możliwy dyskomfort.
CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY OMRON RS7
Zegarek mierzący ciśnienie opinie oraz gwarancja
Pozytywne bądź negatywne uwagi dotyczące konkretnego modelu będą niezmiernie pomocne w ocenieniu czy wybrany przez nas gadżet sprawdzi się na dłuższą metę. Powtarzające się informacje odnośnie konkretnych parametrów pomogą nam w wyborze sprawdzonego produktu, który jest tak dobry jak producent deklaruje.
Co ciekawe, gwarancja to kolejna wskazówka, która pomoże nam zdefiniować jakość urządzenia. Im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy niezawodny, solidnie wykonany sprzęt.
Podsumowanie rankingu ciśnieniomierzy nadgarstkowych 2024
W dzisiejszym zestawieniu 2024 zwycięzcą zostaje ORO-MED POLSKI CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY. Oferuje wszystkie niezbędne funkcje, długą gwarancję, a na dodatek został zarejestrowany jako sprzęt medyczny.
Jeśli jednak zastanawiacie się nad innym produktem niż te przedstawione w rankingu ciśnieniomierzy zegarowych, to warto zapoznać się z powyższym poradnikiem zakupowym. Oprócz istotnych informacji, znajdziecie tam także porady, które pomogą wam w ewentualnym zakupie.
Submit your review | |