Wnętrza urządzane z pasją i zaangażowaniem to jeden z głównych aspektów, które sprawiają, że człowiek czuje się wygodnie i komfortowo we własnym domu. Niezależnie od tego, czy jest to salon, sypialnia czy jadalnia – elementy wyposażenia pomieszczenia powinny wzajemnie ze sobą współgrać, by utworzyć spójną całość. Współcześnie, jednym z najchętniej wybieranych stylów jest art deco – nurt, który doskonale łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

 

Witaj w świecie art deco

Art deco jest stylem zrodzonym na przekór niezdyscyplinowanej secesji. Jest on powszechnie nazywany stylem lat 30., choć jego początki sięgają już lat 20. Art deco to z języka francuskiego sztuka i dekorowanie, a jego cechą charakterystyczną jest gustowne zgeometryzowanie. To umiłowanie do geometrii, formy oraz porządku przestrzennego przeplata się z perfekcyjnym wykończeniem oraz harmonią, które sprawiają, że wnętrze nabiera luksusowego i eleganckiego akcentu. W stylu tym, zasadniczą rolę odgrywają metale szlachetne, drzewa egzotyczne oraz drogocenne kamienie.

Kolekcja Velvet Castle – funkcjonalna i gustowna

m5.jpg

Twórcom tego stylu zależało przede wszystkim na tym, aby stworzyć uporządkowaną sztukę użytkową o wysokiej jakości. Meble i akcesoria w duchu art deco mają zatem być nie tylko ładne i inspirujące, bowiem wysoce ważna jest również ich funkcjonalność. Styl art deco to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie niebanalne rozwiązania, luksus i elegancję. Znakomitym przykładem dla tego nurtu jest Kolekcja Velvet Castle, która cechuje się wytwornością, bogactwem kolorów oraz harmonią. Dostępne w tej kolekcji propozycje czerpią ze wzorców klasycyzmu oraz nowoczesności, co przejawia się zarówno w barwach, kształtach jak i szlachetnych materiałach, z których są wykonane. Godnym uwagi przykładem, który znajdzie zastosowanie w salonie jest okrągły stolik, który przy odpowiednim zestawieniu z sofą oraz fantazyjnymi dodatkami, stworzy magiczną aurę rodem z lat 30.

art-deco-miloohome.jpg

Dodatki w stylu art deco – prawdziwa magia tkwi w szczegółach

Wnętrza w stylu art deco są przejrzyste i harmonijne, jednak bardzo im daleko do minimalizmu. Owalnym bądź kwadratowym stolikom wzbogaconym geometrycznymi kształtami, towarzyszą najczęściej akcesoria w odcieniach ciepłego złota, fantazyjne poduszki i szereg innych dodatków, których wytworność zachwyci każdego. To, co jest szczególnie ważne dla stylu art deco to również jakość tkanin – mają być one miękkie i przyjemne w dotyku, by dodatkowo wzmocnić luksusowy klimat pomieszczenia.

Wnętrza urządzane w stylu art deco są dedykowane przede wszystkim osobom, które cenią sobie luksus w użytkowej wersji. Jest to znakomite rozwiązanie dla wymagających, bowiem w tym przypadku funkcjonalność idzie w parze ze sztuką, co pozytywnie wpływa na odbiór takiego miejsca. Elegancko, luksusowo i tak przyjemnie… czy nie tak powinien kojarzyć się dom?