Każde urządzenie i przedmiot, który zdecydujesz się umieścić w swoim salonie, ma bardzo duży wpływ na to, jaki będzie ostateczny odbiór takiej przestrzeni. Co innego pasuje do stylu klasycznego, a co innego do tego nowoczesnego. Przykładem takiego przedmiotu są obudowy kominkowe – co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy!
Solidny materiał wykonania – ciesz się kominkiem przez długie lata!
Bardzo ważne jest, aby stylistyka kominka współgrała z całym pomieszczeniem. Bez względu na to, czy jest to model nowoczesny, czy rustykalny. Aktualnie na rynku dostępne jest wiele modeli i nie trzeba się już ograniczać tylko i wyłącznie do jednego kształtu.
Oprócz tego producenci dbają o to, aby obudowy kominkowe wykonane były z wielu różnych materiałów, co też daje klientowi duże pole wyboru. Są to na przykład obudowy kominkowe (link) zrobione z kamienia. Ten naturalny surowiec posiada bardzo bogatą kolorystykę, można z niego wykonać jednocześnie klasyczne zabudowy, a także nowoczesne ramy.
Oprócz tego bardzo cennym tworzywem jest stal. Aby uzyskała ona odpowiednią formę, przechodzi proces szlifowania, po to, by na koniec zostać pomalowana na wybrany kolor. Ciekawostką jest również to, że takie elementy mogą być zrobione z forniru (cienkie płaty drewna prasowanego). To on nada wnętrzu ciepła, sprawi, że zamieszka w nim dużo więcej elementów niejako prosto z natury.
Rama portalowa, czy obudowa rustykalna?
Dylemat związany z tym wyborem może być bardzo duży. Jedno i drugie rozwiązanie prezentuje się wręcz znakomicie. Odpowiedź jednak jest tylko jedna: zależy to od tego, w jakim pomieszczeniu będzie się znajdować. Chodzi tu konkretnie o jego stylistykę. W przypadku salonów rustykalnych, prowansalskich, sielskich czy klasycznych najlepiej jest wybrać obudowę kominkową rustykalną. Taką, która nawiązuje do tradycyjnych palenisk otwartych.
Wtedy, kiedy pomieszczenie jest nowoczesne, glamour, industrialne, czy nawet loftowe najlepsze rozwiązanie to wybór ram portalowych. Takich, które są lekkie i minimalistyczne. Jest to nowe spojrzenie na tradycję przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii.