Automatyka bram to dla wielu z nas podstawa. Komfort związany z korzystaniem z bramy z napędem jest zdecydowanie jedną z istotniejszych zalet takiego rozwiązania. Pozwala to oczywiście oszczędzić czas i wysiłek, a także usprawnić cały proces otwierania i zamykania bramy.

Oczywiście idealne rozwiązanie byłoby w miarę tanie, trwałe, a także oferowało odpowiednie parametry. Trudno jest jednak pogodzić wszystkie te elementy, szczególnie kiedy nie wiemy dokładnie na które dane zwrócić szczególną uwagę. Aby zatem upewnić się, że wybraliśmy właściwy produkt, przygotowaliśmy ranking napędów do bramy przesuwnej 2023.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Zestaw Delta2 FAAC 740 1

Delta2 FAAC 740

9.9

Średnia

Allegro Logo
NAPED DO BRAMY PRZESUWNEJ DO 1000 kg KSE180 1

KSE180

9.8

Tani

Allegro Logo
NAPED DO BRAMY PRZESUWNEJ MAXGATE 1 1

MAXGATE

9.7

Tani

Allegro Logo
NICE ROX 600 ROBO 500 1

NICE ROX 600

9.5

Średnia

Allegro Logo
NAPED BENINCA BULL 8 OIL 800kg 1

BENINCA BULL 8

9.2

Drogi

Allegro Logo

W dzisiejszym artykule omówiliśmy pięć niezwykle ciekawych i charakterystycznych ofert, które gwarantują nam wysoką sprawność i skuteczność pracy. Na uwadze mieliśmy oczywiście takie kluczowe rzeczy jak stabilność bramy oraz nośność siłowników. Oprócz tego, przyjrzeliśmy się prędkości otwierania bramy, jej mocy, a także sposobem sterowania i temperaturą pracy.

Zwycięzca rankingu napędów do bram przesuwnych oraz najciekawsza oferta to z pewnością Zestaw Delta2 FAAC 74

napędy do bram przesuwnych ranking

Pierwsza propozycja, czyli ważące 18 kilogramów urządzenie marki FAAC gwarantuje skuteczną pracę napędu przez minimum 2 lata. Model 740 został stworzony z myślą o automatyzacji bram o długości maksymalnej 15m i ciężarze do 500 kg. Dzięki temu sprawdza się w zarówno w przypadku drzwi z materiałów lekkich, jak i tych wykonanych ze stali nierdzewnych.

Profesjonalny zestaw do bram przesuwnych cechuje się prostą i szybką instalacją, dzięki wbudowanej jednostce sterującej. Zamontowany napęd będzie działał nawet w przypadku braku źródła prądu, na klasyczny kluczyk. Powodem tego jest zastosowanie napędu samoblokującego.

Napęd marki FAAC jest banalny w obsłudze, dzięki obecności intuicyjnego wyświetlacza. Dodatkowo, dobór sposobu pracy jest bardzo łatwy, z uwagi na możliwość zaprogramowania bramy według własnego uznania.

Choć cena zakupu zestawu jest dość wysoka, wynagradza to mnogość dostępnych opcji programowania działania urządzenia. W zestawie wraz z wszystkimi elementami montażu znajduje się również karta gwarancyjna, zapewniająca minimum 2 lata bezbłędnego funkcjonowania elementu.

R

Zalety

• Uniwersalny napęd do bram o różnej długości;
• Napęd samoblokujący;
• Wiele możliwości zaprogramowania napędu;
• Urządzenie proste w obsłudze.
Q

Wady

• Wysoka cena urządzenia;
• Wytrzymuje tylko do 500 kg obciążenia.

NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ DO 1000 kg KSE180 to z kolei nieco trwalsza oferta o wysokiej wadze

dobre napędy do bram przesuwnych

Zestaw do automatyki bram marki Elektrobim waży również 18 kilogramów. Oferuje jednak znacznie więcej w kontekście wytrzymałości, ponieważ może być zamontowany w bramie ważącej do 1000 kilogramów. Zestaw KSE180 jest dodatkowo zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych, co w połączeniu z atrakcyjną ceną zakupu jest niewątpliwie atutem tej propozycji.

Ten napęd do bram przesuwnych posiada nie tylko wysoką odporność na ciężar, ale także oferuje zapas mocy na działanie w ujemnych temperaturach. Fakt ten sprawia, że urządzenie może z powodzeniem być stosowane w bramach zewnętrznych. Dodatkowe zabezpieczenie przed przeciążeniem sprawia, że napęd automatycznie wykrywa przeszkody na drodze bramy.

Choć napęd nie jest najlżejszy to jest za to bardzo prosty w montażu, a także gwarantuje samodzielne zamknięcie bramy po jej otworzeniu. Jest to bardzo wygodne, biorąc pod uwagę użytkowy charakter bram wjazdowych.

Napęd działa na 370W silnik bezszczotkowy, co gwarantuje sprawność urządzenia przez wiele lat. Zasięg fotokomórki to aż 15 metrów. Oznacza to, że wjazd na posesje nie stanowi problemu.

R

Zalety

• Pełna automatyzacja bramy;
• Dobry zasięg fotokomórki;
• Wysoki maksymalny udźwig napędu;
• Zabezpieczenie przed niskimi temperaturami.
Q

Wady

• Urządzenie jest dość ciężkie.

Jeśli zależy nam na niskiej cenie napędu do bram przesuwnych, to warto przemyśleć zakup NAPĘDU DO BRAMY PRZESUWNEJ MAXGATE

napędy do bram przesuwnych nice

MaxGate postanowiło stworzyć napęd do bram przesuwnych, gwarantujący wysokie parametry w dobrej cenie. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 1000 kilogramów, a także gwarantuje łatwość w montażu oraz obsłudze. Kupując zestaw klient otrzymuje wszystkie niezbędne elementy, a dodatkowo istnieje możliwość zakupu pilota, pozwalającego na większą swobodę użytkowania.

Opisywany w rankingu napęd jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie został wykonany w sposób estetyczny. Cicha praca silnika sprawia, iż obecność urządzenia staje się niezauważalna. Dzięki obecności przekładni ślimakowej napęd do bram cechuje się doskonałą wydajnością.

Urządzenie oferuje pełną automatykę bramy, a także możliwość płynnej regulacji pracy silnika. Dzięki temu parametry urządzenia mogą zostać dobrane zarówno do bramy lekkiej, jak i tej wykonanej z cięższych tworzyw.

Napęd jest objęty jedynie rocznym okresem gwarancyjnym, jednak przy tak atrakcyjnej cenie można ten fakt wynagrodzić. Urządzenie posiada wodoodporne fotokomórki, które są widoczne nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Choć napęd jest trochę cięższy niż poprzednie w tym zestawieniu (20 kilogramów) to gwarantuje doskonałą pracę bramy dowolnego typu. W połączeniu z niską ceną i świetną pracą dalekodystansową, to oferta równie ciekawa, co poprzednicy.

R

Zalety

• Wysoka estetyka zestawu;
• Automatyczna praca bramy;
• Wbudowane fotokomórki;
• Bardzo atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Urządzenie jest dość ciężkie;
• Tylko 1 rok gwarancji producenta.

Jeśli zależy nam na napędzie do bram przesuwnych nice, to sprawdźcie model NICE ROX 600 / ROBO 500

napędy do bram przesuwnych opinie

Kolejny napęd do bram przesuwnych, tym razem polskiego producenta Nice oferuje nie tylko obsługę bram, ale także furtek. Atutem tego zestawu jest możliwość wyboru między listwą stalową bądź nylonową, a także obecność wbudowanych fotokomórek. Urządzenie o uniwersalnym charakterze w rozsądnej cenie znajdzie zastosowanie zarówno na prywatnej posesji, jak i w siedzibie firm.

Napęd do bram zapewniający pełną automatykę, czyli NICE ROX 600, jest dość prosty w montażu. Dzięki temu może z niego skorzystać nawet osoba bez doświadczenia. W zestawie znajduje się lampa sygnalizacyjna LED ELAC 230V z anteną, zapewniająca większy komfort podczas codziennego użytkowania bramy.

Wbudowane fotokomórki sprawiają, że brama otworzy się automatycznie przed nadjeżdżającym samochodem. Choć producent nie podaje informacji o jej zasięgu, sam fakt ich istnienia w systemie jest atutem.

Producent umożliwia dokonanie wymiany listwy ze stalowej na nylonową, bez konieczności poniesienia dodatkowej opłaty. Na swoje urządzenie producent oferuje 2-letni okres gwarancyjny, co dodatkowo zabezpiecza inwestycje.

R

Zalety

• Obecność lampy sygnalizacyjnej;
• Możliwość wymiany rodzaju listwy;
• 2 lata gwarancji na zestaw.
Q

Wady

• Brak informacji o zasięgu fotokomórki.

NAPĘD BENINCA BULL 8 OIL 800kg to z kolei bardzo ciężka, ale niezwykle mocna i wytrzymała oferta

najlepsze napędy do bram przesuwnych

Kolejna propozycja przygotowana w zestawieniu jest profesjonalnym napędem do bram, ważącym aż 30 kilogramów. Urządzenie oferuje jednak prosty montaż, a także ucisk maksymalny do 800 kg. Bezobsługowy silnik gwarantuje dużo łatwiejsze korzystanie z bramy.

Sam napęd może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w kontekście prywatnym, jak i przemysłowym. Urządzenie marki Beninca jest najdroższą, a także najcięższą propozycją w niniejszym zestawieniu. Fakt ten wynagradza jednak fakt, iż silnik bezobsługowy wymaga jedynie dolewania oleju raz na jakiś czas.

Dzięki cichej pracy, o obecności napędu można praktycznie zapomnieć i cieszyć się pełną automatyką bramy wjazdowej. Co więcej, maksymalny ciężar do 800 kilogramów gwarantuje możliwość współpracy z bramą drewnianą, aluminiową a nawet stalową.

W zestawie znajdują się dwie fotokomórki, które doskonale ze sobą współpracują. Siłownik 230V jednofazowy z wbudowaną centralą oferuje nie tylko doskonałe działanie w kontekście przemysłowym i prywatnym. Gwarantuje również możliwość szybkiego odblokowania, w razie potrzeby.

Oprócz napędu, w zestawie można znaleźć również dwie sztuki pilotów przeznaczonych do obsługi bramy. Jest to zatem jedna z lepiej wyposażonych ofert, która dodatkowo świetnie poradzi sobie z bardzo ciężkimi bramami. Wysoka cena napędu, a także horrendalnie duża waga może jednak okazać się zbyt dużą wadą.

R

Zalety

• Wysoki nacisk maksymalny napędu;
• Urządzenie do użytku prywatnego i przemysłowego;
• Wytrzymały silnik;
• Dwie sztuki pilotów w zestawie.
Q

Wady

• Napęd waży aż 30 kilogramów;
• Bardzo wysoka cena zakupu produktu.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

Bramy przesuwne z napędem gwarantują komfort – to wszyscy wiemy. Możliwość otworzenia wjazdu na posesję za pomocą pilota to niesamowite ułatwienie, szczególnie kiedy żyjemy przy ruchliwej ulicy bądź w przypadku złych warunków pogodowych. Ma to jednak istotny wpływ także na bezpieczeństwo – nasze i naszych domostw. Z tego właśnie względu tak istotne jest wybranie idealnego narzędzia.

Automatyzacja bramy musi przede wszystkim być dostosowana do wagi samej bramy. Po sprawdzeniu nośności i upewnieniu się, że mamy do czynienia z napędem do właściwego rozmiaru wjazdu, należy sprawdzić moc oraz szybkość otwierania. Funkcje dodatkowe także okażą się istotne.

Niezwykle ważnym aspektem podczas wyboru właściwej bramy jest jej wykonanie – materiały wykorzystane do produkcji, trwałość, a także i zakres temperatury roboczej. Oczywiście miejmy też na uwadze opinie oraz cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za napęd. Wszystkie te informacje, a nawet więcej, znajdziemy w tym artykule: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/1156-automatyka-do-bram

napęd do bramy przesuwnej ranking

Moc napędu oraz szybkość otwierania

Pierwszym i jednym z najbardziej kluczowych elementów wyboru automatyki do bramy jest moc napędu. Parametr ten odpowiada przede wszystkim za szybkość otwierania oraz za maksymalny moment siły. To przekłada się także na prędkość obrotową koła zębatego.

Zastosowanie bezobsługowych silników bezszczotkowych to zdecydowanie jedna z ważniejszych kwestii w przypadku sprawdzenia silnika. Warto natomiast upewnić się, że przekładnia wewnętrzna jest samosmarująca, co przełoży się na wysoką trwałość oraz pewność, że nawet w przypadku długoletniej pracy napęd nie ulegnie uszkodzeniu.

Musimy także pamiętać o konkretnych wartościach. My zalecamy wybierać urządzenia, których moc nie jest niższa niż 350 W. To natomiast przełoży się na standardową i często akceptowalną prędkość przesuwu bramy wynoszącą 12 metrów na minutę. Zalecamy jednak poszukać wyższej prędkości przesuwu, która wynosić może nawet i 15 bądź więcej metrów na minutę.

NICE ROX 600 / ROBO 500

napędy do bram przesuwnych opinie

Zestaw Delta2 FAAC 74

napędy do bram przesuwnych ranking

Funkcjonalność i sterowanie

Aby cieszyć się z niezwykle wysokiej jakości produktu, musimy upewnić się, że mamy do czynienia z wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem. Chodzi tutaj o zarówno spore możliwości regulacji pracy napędu, ale także bardzo zaawansowana technologia sterowania radiowego.

Każdy producent może stosować inną częstotliwość. Warto jednak zapamiętać, że wybór napędu powinien kierować się jak najdłuższym zasięgiem działania. W niektórych przypadkach zasięg pilotów może wynosić nawet i 200 metrów, a w innych jedynie 20-50 metrów. Taka różnica w przypadku produktów w podobnym zakresie cenowym jest zdecydowanie bardzo duża.

Warto także upewnić się, że nasze rozwiązanie wyposażone będzie w specjalne fotokomórki, które uchronią bramę przed zniszczeniem z innymi obiektami – w tym samochodem. W połączeniu z funkcją auto-rewers, czyli powtórne otworzenie bramy w przypadku napotkania przeszkody, będziemy mogli cieszyć się niezwykle udaną opcją.

Wytrzymałość – nośność

Następnym istotnym wyborem będzie zwrócenie uwagi na wytrzymałość bramy. Silniki montowane w napędach mają określoną moc i są w stanie poradzić sobie z odpowiednią wagą bramy. Jeśli mamy do czynienia z bardzo lekkimi wrotami, to zdecydowanie wystarczy nam nośność na poziomie 500 kg.

Jeśli jednak napęd ma służyć do otwierania i zamykania bardzo ciężkiej bramy, której waga wynosi do 1000 kg, to musimy o tym pamiętać podczas wybierania. Niewystarczająca moc czy maksymalny udźwig przełoży się na bardzo wolne otwieranie, a także wysilanie całego systemu – prędzej czy później skończy się to uszkodzeniem.

NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ DO 1000 kg KSE180

dobre napędy do bram przesuwnych

NAPĘD BENINCA BULL 8 OIL 800kg

najlepsze napędy do bram przesuwnych

Napędy do bram przesuwnych opinie oraz ceny

Osoby, które wcześniej zakupiły wybrany przez nas produkt mogą podzielić się ciekawymi informacjami. To właśnie dzięki nim będziemy mogli ocenić jakość urządzenia. Co ciekawe, opinie napędów do bram przesuwnych mogą także posłużyć jako weryfikacja danych technicznych producenta.

Z uwagi na subiektywność tego źródła informacji, należy brać wszystkie zebrane w ten sposób dane ze szczyptą sceptycyzmu, gdyż poszczególne doświadczenie w korzystaniu z napędu może być zaburzone z uwagi na nieprawidłowy montaż, zbyt częste korzystanie z bramy, czy po prostu ze względu na dużą wagę.

Ceny napędów do bram przesuwnych to kolejny istotny aspekt. Nie chodzi tutaj jednak o wybór jak najtańszego sprzętu z nadzieją, że wszystko się ułoży. Musimy porównać oferowane przedmioty z konkurencją, sprawdzić parametry i dane wybranego produktu. Wtedy będziemy znać stosunek jakości i oferowanych funkcji do ceny, co pomoże okreslić wartość produktu.

Odporność – zakres temperatury pracy

Długa gwarancja, która pozwala na korzystanie z napędu przez przynajmniej dwa lata bez martwienia się o uszkodzenie, to jeden z najlepszych wskaźników, że mamy do czynienia z bezawaryjnym i trwałym rozwiązaniem. Odporność na uszkodzenia czy na czynniki zewnętrzne jest kluczowa, gdyż naprawa takich systemów może być uciążliwa, czasochłonna, a także droga.

Jeśli zatem wybierzemy mocny sprzęt o trwałym i mocnym wykonaniu, to możemy liczyć na to, że produkt bez wątpienia okaże się wystarczająco solidny do pracy nawet w bardziej ekstremalnych warunkach. Tutaj uczulamy też, aby pamiętać o zakresie temperatur. Im większy, tym lepiej dla nas. Minimum zalecamy wybierać napędy pracujące w temperaturze od -20 do nawet 60 stopni Celsjusza.

NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ MAXGATE

napędy do bram przesuwnych nice

Podsumowanie rankingu napędów do bramy przesuwnej 2023

Zwycięzca rankingu 2023 to bardzo atrakcyjna opcja z uwagi na niesamowicie wysoką funkcjonalność, a także długą gwarancję i niezawodne wykonanie. Zestaw Delta2 FAAC 74 oferuje także bardzo długi zasięg działania pilotów i bogate wyposażenie, co w połączeniu z wysokimi ocenami i przystępną ceną daje nam jedno z najlepszych urządzeń.

Oczywiście jeśli pragniemy mocniejszego napędu do o wiele większej bramy, a także pragniemy szybszego otwierania wjazdu, należy spojrzeć na inne produkty w rankingu czy też sprawdzić ofertę producentów na własną rękę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by gorlliaz

Hmmm... znajmoi namawiali mnie na maxgate, ale teraz to chyba jednak zmienie zadanie. Nawet na zdjęciu widać, że jakość wykonania średnia. Boje się ze plastikowa obudowa popęka zimą.

 by juliusz k.

A ja właśnie mam kse, ale przy mniejszej bramie i jest git. Do większe bramy mam jednak solidniejszy napęd - Beninca.

 by maślak14

Miałem KSE i wymieniłem na delte. Nie żałuje. KSE ciągle się zacinał albo otwierał bramę do połowy, zimą też były problemy. Delta chodzi idealnie.

 by bol_dysz

Muszę to zestawienie pokazać firmie, która robiła mi bramę i nie działa. Masakra jaka fuszera. Na włąsną rękę szukam dobrego  napędu. Widzę, że w sumie wszsytkie pokazane warte polecenia.

 by hałassss

Konkretnie, rzeczowo opisane sprzęty. Podobają mi się też załączone filmiki, które pokazują jak bramy działają. Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego artykułu.