Spis Treści
Napędy do bram przesuwnych ranking najlepszych zestawów na rok 2024 – sprawdź który napęd będzie najodpowiedniejszy!
Automatyka bram to dla wielu z nas podstawa. Komfort związany z korzystaniem z bramy z napędem jest zdecydowanie jedną z istotniejszych zalet takiego rozwiązania. Pozwala to oczywiście oszczędzić czas i wysiłek, a także usprawnić cały proces otwierania i zamykania bramy.
Oczywiście idealne rozwiązanie byłoby w miarę tanie, trwałe, a także oferowało odpowiednie parametry. Trudno jest jednak pogodzić wszystkie te elementy, szczególnie kiedy nie wiemy dokładnie na które dane zwrócić szczególną uwagę. Aby zatem upewnić się, że wybraliśmy właściwy produkt, przygotowaliśmy ranking napędów do bramy przesuwnej 2024.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Delta2 FAAC 740 | 9.9 | Średnia | ||
KSE180 | 9.8 | Tani | ||
MAXGATE | 9.7 | Tani | ||
NICE ROX 600 | 9.5 | Średnia | ||
BENINCA BULL 8 | 9.2 | Drogi |
W dzisiejszym artykule omówiliśmy pięć niezwykle ciekawych i charakterystycznych ofert, które gwarantują nam wysoką sprawność i skuteczność pracy. Na uwadze mieliśmy oczywiście takie kluczowe rzeczy jak stabilność bramy oraz nośność siłowników. Oprócz tego, przyjrzeliśmy się prędkości otwierania bramy, jej mocy, a także sposobem sterowania i temperaturą pracy.
Zwycięzca rankingu napędów do bram przesuwnych oraz najciekawsza oferta to z pewnością Zestaw Delta2 FAAC 74
Pierwsza propozycja, czyli ważące 18 kilogramów urządzenie marki FAAC gwarantuje skuteczną pracę napędu przez minimum 2 lata. Model 740 został stworzony z myślą o automatyzacji bram o długości maksymalnej 15m i ciężarze do 500 kg. Dzięki temu sprawdza się w zarówno w przypadku drzwi z materiałów lekkich, jak i tych wykonanych ze stali nierdzewnych.
Profesjonalny zestaw do bram przesuwnych cechuje się prostą i szybką instalacją, dzięki wbudowanej jednostce sterującej. Zamontowany napęd będzie działał nawet w przypadku braku źródła prądu, na klasyczny kluczyk. Powodem tego jest zastosowanie napędu samoblokującego.
Napęd marki FAAC jest banalny w obsłudze, dzięki obecności intuicyjnego wyświetlacza. Dodatkowo, dobór sposobu pracy jest bardzo łatwy, z uwagi na możliwość zaprogramowania bramy według własnego uznania.
Choć cena zakupu zestawu jest dość wysoka, wynagradza to mnogość dostępnych opcji programowania działania urządzenia. W zestawie wraz z wszystkimi elementami montażu znajduje się również karta gwarancyjna, zapewniająca minimum 2 lata bezbłędnego funkcjonowania elementu.
Zalety
Wady
NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ DO 1000 kg KSE180 to z kolei nieco trwalsza oferta o wysokiej wadze
Zestaw do automatyki bram marki Elektrobim waży również 18 kilogramów. Oferuje jednak znacznie więcej w kontekście wytrzymałości, ponieważ może być zamontowany w bramie ważącej do 1000 kilogramów. Zestaw KSE180 jest dodatkowo zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych, co w połączeniu z atrakcyjną ceną zakupu jest niewątpliwie atutem tej propozycji.
Ten napęd do bram przesuwnych posiada nie tylko wysoką odporność na ciężar, ale także oferuje zapas mocy na działanie w ujemnych temperaturach. Fakt ten sprawia, że urządzenie może z powodzeniem być stosowane w bramach zewnętrznych. Dodatkowe zabezpieczenie przed przeciążeniem sprawia, że napęd automatycznie wykrywa przeszkody na drodze bramy.
Choć napęd nie jest najlżejszy to jest za to bardzo prosty w montażu, a także gwarantuje samodzielne zamknięcie bramy po jej otworzeniu. Jest to bardzo wygodne, biorąc pod uwagę użytkowy charakter bram wjazdowych.
Napęd działa na 370W silnik bezszczotkowy, co gwarantuje sprawność urządzenia przez wiele lat. Zasięg fotokomórki to aż 15 metrów. Oznacza to, że wjazd na posesje nie stanowi problemu.
Zalety
Wady
Jeśli zależy nam na niskiej cenie napędu do bram przesuwnych, to warto przemyśleć zakup NAPĘDU DO BRAMY PRZESUWNEJ MAXGATE
MaxGate postanowiło stworzyć napęd do bram przesuwnych, gwarantujący wysokie parametry w dobrej cenie. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 1000 kilogramów, a także gwarantuje łatwość w montażu oraz obsłudze. Kupując zestaw klient otrzymuje wszystkie niezbędne elementy, a dodatkowo istnieje możliwość zakupu pilota, pozwalającego na większą swobodę użytkowania.
Opisywany w rankingu napęd jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie został wykonany w sposób estetyczny. Cicha praca silnika sprawia, iż obecność urządzenia staje się niezauważalna. Dzięki obecności przekładni ślimakowej napęd do bram cechuje się doskonałą wydajnością.
Urządzenie oferuje pełną automatykę bramy, a także możliwość płynnej regulacji pracy silnika. Dzięki temu parametry urządzenia mogą zostać dobrane zarówno do bramy lekkiej, jak i tej wykonanej z cięższych tworzyw.
Napęd jest objęty jedynie rocznym okresem gwarancyjnym, jednak przy tak atrakcyjnej cenie można ten fakt wynagrodzić. Urządzenie posiada wodoodporne fotokomórki, które są widoczne nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Choć napęd jest trochę cięższy niż poprzednie w tym zestawieniu (20 kilogramów) to gwarantuje doskonałą pracę bramy dowolnego typu. W połączeniu z niską ceną i świetną pracą dalekodystansową, to oferta równie ciekawa, co poprzednicy.
Zalety
Wady
Jeśli zależy nam na napędzie do bram przesuwnych nice, to sprawdźcie model NICE ROX 600 / ROBO 500
Kolejny napęd do bram przesuwnych, tym razem polskiego producenta Nice oferuje nie tylko obsługę bram, ale także furtek. Atutem tego zestawu jest możliwość wyboru między listwą stalową bądź nylonową, a także obecność wbudowanych fotokomórek. Urządzenie o uniwersalnym charakterze w rozsądnej cenie znajdzie zastosowanie zarówno na prywatnej posesji, jak i w siedzibie firm.
Napęd do bram zapewniający pełną automatykę, czyli NICE ROX 600, jest dość prosty w montażu. Dzięki temu może z niego skorzystać nawet osoba bez doświadczenia. W zestawie znajduje się lampa sygnalizacyjna LED ELAC 230V z anteną, zapewniająca większy komfort podczas codziennego użytkowania bramy.
Wbudowane fotokomórki sprawiają, że brama otworzy się automatycznie przed nadjeżdżającym samochodem. Choć producent nie podaje informacji o jej zasięgu, sam fakt ich istnienia w systemie jest atutem.
Producent umożliwia dokonanie wymiany listwy ze stalowej na nylonową, bez konieczności poniesienia dodatkowej opłaty. Na swoje urządzenie producent oferuje 2-letni okres gwarancyjny, co dodatkowo zabezpiecza inwestycje.
Zalety
Wady
NAPĘD BENINCA BULL 8 OIL 800kg to z kolei bardzo ciężka, ale niezwykle mocna i wytrzymała oferta
Kolejna propozycja przygotowana w zestawieniu jest profesjonalnym napędem do bram, ważącym aż 30 kilogramów. Urządzenie oferuje jednak prosty montaż, a także ucisk maksymalny do 800 kg. Bezobsługowy silnik gwarantuje dużo łatwiejsze korzystanie z bramy.
Sam napęd może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w kontekście prywatnym, jak i przemysłowym. Urządzenie marki Beninca jest najdroższą, a także najcięższą propozycją w niniejszym zestawieniu. Fakt ten wynagradza jednak fakt, iż silnik bezobsługowy wymaga jedynie dolewania oleju raz na jakiś czas.
Dzięki cichej pracy, o obecności napędu można praktycznie zapomnieć i cieszyć się pełną automatyką bramy wjazdowej. Co więcej, maksymalny ciężar do 800 kilogramów gwarantuje możliwość współpracy z bramą drewnianą, aluminiową a nawet stalową.
W zestawie znajdują się dwie fotokomórki, które doskonale ze sobą współpracują. Siłownik 230V jednofazowy z wbudowaną centralą oferuje nie tylko doskonałe działanie w kontekście przemysłowym i prywatnym. Gwarantuje również możliwość szybkiego odblokowania, w razie potrzeby.
Oprócz napędu, w zestawie można znaleźć również dwie sztuki pilotów przeznaczonych do obsługi bramy. Jest to zatem jedna z lepiej wyposażonych ofert, która dodatkowo świetnie poradzi sobie z bardzo ciężkimi bramami. Wysoka cena napędu, a także horrendalnie duża waga może jednak okazać się zbyt dużą wadą.
Zalety
Wady
Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję?
Bramy przesuwne z napędem gwarantują komfort – to wszyscy wiemy. Możliwość otworzenia wjazdu na posesję za pomocą pilota to niesamowite ułatwienie, szczególnie kiedy żyjemy przy ruchliwej ulicy bądź w przypadku złych warunków pogodowych. Ma to jednak istotny wpływ także na bezpieczeństwo – nasze i naszych domostw. Z tego właśnie względu tak istotne jest wybranie idealnego narzędzia.
Automatyzacja bramy musi przede wszystkim być dostosowana do wagi samej bramy. Po sprawdzeniu nośności i upewnieniu się, że mamy do czynienia z napędem do właściwego rozmiaru wjazdu, należy sprawdzić moc oraz szybkość otwierania. Funkcje dodatkowe także okażą się istotne.
Niezwykle ważnym aspektem podczas wyboru właściwej bramy jest jej wykonanie – materiały wykorzystane do produkcji, trwałość, a także i zakres temperatury roboczej. Oczywiście miejmy też na uwadze opinie oraz cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za napęd. Wszystkie te informacje, a nawet więcej, znajdziemy w tym artykule: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/1156-automatyka-do-bram
Moc napędu oraz szybkość otwierania
Pierwszym i jednym z najbardziej kluczowych elementów wyboru automatyki do bramy jest moc napędu. Parametr ten odpowiada przede wszystkim za szybkość otwierania oraz za maksymalny moment siły. To przekłada się także na prędkość obrotową koła zębatego.
Zastosowanie bezobsługowych silników bezszczotkowych to zdecydowanie jedna z ważniejszych kwestii w przypadku sprawdzenia silnika. Warto natomiast upewnić się, że przekładnia wewnętrzna jest samosmarująca, co przełoży się na wysoką trwałość oraz pewność, że nawet w przypadku długoletniej pracy napęd nie ulegnie uszkodzeniu.
Musimy także pamiętać o konkretnych wartościach. My zalecamy wybierać urządzenia, których moc nie jest niższa niż 350 W. To natomiast przełoży się na standardową i często akceptowalną prędkość przesuwu bramy wynoszącą 12 metrów na minutę. Zalecamy jednak poszukać wyższej prędkości przesuwu, która wynosić może nawet i 15 bądź więcej metrów na minutę.
NICE ROX 600 / ROBO 500
Zestaw Delta2 FAAC 74
Funkcjonalność i sterowanie
Aby cieszyć się z niezwykle wysokiej jakości produktu, musimy upewnić się, że mamy do czynienia z wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem. Chodzi tutaj o zarówno spore możliwości regulacji pracy napędu, ale także bardzo zaawansowana technologia sterowania radiowego.
Każdy producent może stosować inną częstotliwość. Warto jednak zapamiętać, że wybór napędu powinien kierować się jak najdłuższym zasięgiem działania. W niektórych przypadkach zasięg pilotów może wynosić nawet i 200 metrów, a w innych jedynie 20-50 metrów. Taka różnica w przypadku produktów w podobnym zakresie cenowym jest zdecydowanie bardzo duża.
Warto także upewnić się, że nasze rozwiązanie wyposażone będzie w specjalne fotokomórki, które uchronią bramę przed zniszczeniem z innymi obiektami – w tym samochodem. W połączeniu z funkcją auto-rewers, czyli powtórne otworzenie bramy w przypadku napotkania przeszkody, będziemy mogli cieszyć się niezwykle udaną opcją.
Wytrzymałość – nośność
Następnym istotnym wyborem będzie zwrócenie uwagi na wytrzymałość bramy. Silniki montowane w napędach mają określoną moc i są w stanie poradzić sobie z odpowiednią wagą bramy. Jeśli mamy do czynienia z bardzo lekkimi wrotami, to zdecydowanie wystarczy nam nośność na poziomie 500 kg.
Jeśli jednak napęd ma służyć do otwierania i zamykania bardzo ciężkiej bramy, której waga wynosi do 1000 kg, to musimy o tym pamiętać podczas wybierania. Niewystarczająca moc czy maksymalny udźwig przełoży się na bardzo wolne otwieranie, a także wysilanie całego systemu – prędzej czy później skończy się to uszkodzeniem.
NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ DO 1000 kg KSE180
NAPĘD BENINCA BULL 8 OIL 800kg
Napędy do bram przesuwnych opinie oraz ceny
Osoby, które wcześniej zakupiły wybrany przez nas produkt mogą podzielić się ciekawymi informacjami. To właśnie dzięki nim będziemy mogli ocenić jakość urządzenia. Co ciekawe, opinie napędów do bram przesuwnych mogą także posłużyć jako weryfikacja danych technicznych producenta.
Z uwagi na subiektywność tego źródła informacji, należy brać wszystkie zebrane w ten sposób dane ze szczyptą sceptycyzmu, gdyż poszczególne doświadczenie w korzystaniu z napędu może być zaburzone z uwagi na nieprawidłowy montaż, zbyt częste korzystanie z bramy, czy po prostu ze względu na dużą wagę.
Ceny napędów do bram przesuwnych to kolejny istotny aspekt. Nie chodzi tutaj jednak o wybór jak najtańszego sprzętu z nadzieją, że wszystko się ułoży. Musimy porównać oferowane przedmioty z konkurencją, sprawdzić parametry i dane wybranego produktu. Wtedy będziemy znać stosunek jakości i oferowanych funkcji do ceny, co pomoże okreslić wartość produktu.
Odporność – zakres temperatury pracy
Długa gwarancja, która pozwala na korzystanie z napędu przez przynajmniej dwa lata bez martwienia się o uszkodzenie, to jeden z najlepszych wskaźników, że mamy do czynienia z bezawaryjnym i trwałym rozwiązaniem. Odporność na uszkodzenia czy na czynniki zewnętrzne jest kluczowa, gdyż naprawa takich systemów może być uciążliwa, czasochłonna, a także droga.
Jeśli zatem wybierzemy mocny sprzęt o trwałym i mocnym wykonaniu, to możemy liczyć na to, że produkt bez wątpienia okaże się wystarczająco solidny do pracy nawet w bardziej ekstremalnych warunkach. Tutaj uczulamy też, aby pamiętać o zakresie temperatur. Im większy, tym lepiej dla nas. Minimum zalecamy wybierać napędy pracujące w temperaturze od -20 do nawet 60 stopni Celsjusza.
NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ MAXGATE
Jak otworzyć bramę przesuwną bez prądu?
W przypadku, kiedy zabraknie prądu bądź dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia, istnieje sposób na otworzenie bramy przesuwnej bez prądu. Aby mieć gwarancję, że automatyczną bramę zawsze będziemy mogli otworzyć, stosuje się pewne awaryjne mechanizmy. Dobrym przykładem jest tutaj sznurek, który zazwyczaj znajduje się przy napędzie. Po jego pociągnięciu bramę będziemy mogli otworzyć ręcznie.
Sposób awaryjnego otworzenia bramy automatycznej zależy od producenta, a więc trudno wskazać ten właściwy sposób. Jeden model może mieć sznurek, a inny stosować specjalną klamkę, po której przekręceniu bramę będziemy mogli otworzyć. Ważne jest więc zapoznanie się z instrukcją bądź dokładne obejrzenie bramy. Cenną wskazówką, jaką możemy podzielić się z użytkownikami, jest testowe sprawdzenie systemu awaryjnego, gdyż w razie potrzeby i w przypadku uszkodzenia pośpiech może doprowadzić do nieprawidłowego obejścia się z bramą. A to natomiast przełożyć się może na przedwczesne uszkodzenie bramy.
Ile kosztuje montaż napędu do bramy przesuwnej?
Bramy przesuwne, podobnie jak i te skrzydłowe, wymagają umiejętności i doświadczenia w celu prawidłowego zamontowania wszystkich elementów i upewnienia się, że nawet najmniejsze szczegóły działają w sposób odpowiedni. A to oznacza, że montaż nie będzie należał do najtańszych. Poza kosztami zakupu samego sprzętu, musimy przygotować się na wydatek rzędu 500-900 złotych.
To jednak cena minimalna, do której często doliczyć trzeba umiejętności fachowca i jego kompetencje, czas pracy, naszą lokalizację, a także czy montażysta postanowi sobie doliczyć do kosztów montażu i transport. Nie mniej istotna w określeniu ostatecznej ceny jest ilość elementów akcesoryjnych i dodatków w zestawie. Jeśli przy montażu okaże się, że w zakupionym przez nas komplecie nie będzie wymaganych komponentów, to możemy otrzymać odpowiednio zwiększony rachunek.
Jak otworzyć bramę telefonem?
Niektóre bramy przesuwne czy też te skrzydłowe wyposażone są w możliwość otwierania bramy za pomocą sygnału GSM. To oznacza, że możemy otworzyć bramę za pomocą telefonu. Aby jednak była taka możliwość, musimy przede wszystkim kupić sprzęt z taką funkcją i ją odpowiednio zaprogramować. Dopiero wtedy będziemy mogli korzystać z takiego udogodnienia.
Jeśli nasz napęd wyposażony jest w sterownik GSM, to należy tak skonfigurować urządzenie, aby po otrzymaniu „sygnału”, czyli tak zwanego „cynka”, „strzałki”, czy „krótkiego”, napęd reagował otworzeniem skrzydeł. Jeśli nasza brama zostanie odpowiednio zakodowana, to wystarczy tylko zapisać numer bramy w telefonie, a następnie przedzwonić na niego puszczając przysłowiowego “głuchego”.
Czym smarować rolki bramy przesuwnej?
Rolki stosowane w bramach przesuwnych podlegają konserwacji. Podobnie zresztą jak wiele innych elementów ruchomych w bramie. Aby nie martwić się o ich przedwczesne zużycie i wymianę, należy właściwie je zabezpieczać. Same rolki powinniśmy smarować i to nie byle jakim preparatem. Należy używać właściwych produktów, bo w ten sposób nie ryzykujemy uszkodzenia czy też nieprawidłowego działania bramy w przyszłości.
Dlatego należy z pewnością unikać stosowania oleju, który po czasie może nabrać lepkości. A to, rzecz jasna, może doprowadzić do problemów z działaniem napędu. O wiele lepszym wyborem okazać się może specjalny smar w sprayu, który nawet w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych może zachować swoje właściwości. Oprócz tego, smary w aerozolu też mogą okazać się rozwiązaniem idealnym.
Czy brama przesuwna musi być w poziomie?
Tak, brama przesuwna powinna być w poziomie, gdyż akceptowalne odchylenia są bardzo małe. W przypadku bramy zamkniętej nie powinno ich być w ogóle, natomiast przy otwartej pewna nierówność jest akceptowalna. Odchyłka od poziomu to dla wielu osób montujących bramy przesuwne problem, który spędza sen z powiek. Jest to jak najbardziej kwestia warta uwzględnienia podczas montażu. Należy więc obserwować poziom bramy i mieć to na oku przy późniejszych naprawach bądź regulacjach i pracach konserwacyjnych.
Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zweryfikowanie maksymalnej dopuszczalnej odchyłki, jaką wskazuje producent. Ponadto, musimy pamiętać, że podczas przygotowania podwalin pod bramę, trzeba odpowiednio obliczyć środek ciężkości, znaleźć przeciwwagę o odpowiednim ciężarze, a także zweryfikować czy dolna prowadnica nie została odkształcona przy pracach. Dlatego podczas prac z bramą przesuwną nieodzownym elementem będzie prowadnica, dzięki czemu odpowiednio zaprojektujemy i zainstalujemy całą bramę.
Jaki zasięg pilota do bramy?
Pilot do bramy o dosyć skutecznym zasięgu może poradzić sobie z odległością na poziomie 100-150 metrów. Absolutnym minimum natomiast, jaki polecamy wybierać, to 50 metrów. Jest to wystarczająca odległość, aby zawczasu uruchomić napęd i rozpocząć otwieranie bramy. Rzecz jasna zasięg działania pilota zależny jest od wielu różnych czynników. Dlatego jeśli producent deklaruje zasięg na poziomie 40-100 metrów, to bardzo często spotyka nas nieprzyjemność obsługi bramy z odległości 40-50 metrów i nie więcej.
Ostatecznie na zasięg wpływ będzie mieć pogoda, ale też i ilość obiektów przeszkadzających w odebraniu sygnału z pilota przez bramę. Co więcej, dłuższe użytkowanie pilota może sprawić, że jego baterie się zaczną wyczerpywać. A to, natomiast, przełoży się na krótszy zasięg niż deklarowany. Pamiętajmy natomiast, że jeśli producent deklaruje minimum 100 metrów zasięgu na otwartym terenie, to tego możemy się właśnie spodziewać.
Co może zakłócać pilota do bramy?
Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na zasięg działania pilota czy też jego funkcjonalność. Przede wszystkim musimy pamiętać, że głównym prowodyrem problemów z zasięgiem pilota jest pogoda. Deszcz czy śnieg to dwa najważniejsze powody, dla których nasz pilot może nie działać na taką samą odległość, co wcześniej. Co więcej, podczas jesiennych pogód, gdzie spadają liście z drzew, czujnik może zostać przykryty liśćmi. A to dodatkowo znacznie utrudnia pracę pilota.
Jednakże, istnieją też inne urządzenia, które mogą wpływać na działanie naszego pilota. Bardzo często częstotliwości, na których działają piloty, zajmowane są przez „elektroniczne nianie” czy też chińskie stacje pogodowe bądź inne urządzenia tego typu. Pamiętajmy natomiast, że nierzadko zdarza się, że głównym prowodyrem nieodpowiedniego działania pilota do bramy jest uszkodzony odbiornik.
Jak działa brama na pilota?
Pilot to inaczej nadajnik radiowy, za pomocą którego możemy sterować napędem elektrycznym w bramie. Produkt tego typu może oferować nam różne tryby działania. Najczęściej jednak wymienia się dwa, mianowicie w pełni automatyczny i tak zwany krok po kroku. Pierwszy to bardzo prosty i niezwykle intuicyjny tryb działania pilota, w którym po wciśnięciu przycisku brama sama się otwiera i po wcześniej ustalonym czasie się zamyka.
Druga wersja pilota pozwala natomiast na nieco większą kontrolę nad bramą, aczkolwiek nie zawsze oferuje automatyczne zamykanie. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby bramę otworzyć, a następnie pozostawić ją w otwartym stanie, to z pewnością należy pomyśleć nad trybem “krok po kroku”. Wtedy jedno wciśnięcie otwiera bramę, drugie zatrzymuje w danym momencie, a trzecie zamyka.
Podsumowanie rankingu napędów do bramy przesuwnej 2024
Zwycięzca rankingu 2024 to bardzo atrakcyjna opcja z uwagi na niesamowicie wysoką funkcjonalność, a także długą gwarancję i niezawodne wykonanie. Zestaw Delta2 FAAC 74 oferuje także bardzo długi zasięg działania pilotów i bogate wyposażenie, co w połączeniu z wysokimi ocenami i przystępną ceną daje nam jedno z najlepszych urządzeń.
Oczywiście jeśli pragniemy mocniejszego napędu do o wiele większej bramy, a także pragniemy szybszego otwierania wjazdu, należy spojrzeć na inne produkty w rankingu czy też sprawdzić ofertę producentów na własną rękę.
Sprawdź też napędy do bram dwuskrzydłowych – LINK.
Submit your review | |