Uwielbiasz gotować i często przyrządzasz pieczone potrawy?  Takie dania są dużo zdrowsze od smażonych i mają zdecydowanie mniej kalorii, ale przysparzają problemów. Z pewnością nie raz przyszło Ci się zmierzyć z brudną i przypaloną blachą piekarnika.

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić blachę z piekarnika, to dobrze trafiłeś. Z tego poradnika dowiesz się jaki sposób jest najlepszy oraz jakich środków warto używać. Porównam sposoby domowe z najlepszymi środkami chemicznymi. W pierwszym przypadku potrzebne będą składniki, które znajdują się w każdej kuchni. W drugim – wystarczy odwiedzić dobrze wyposażony sklep lub zrobić zakupy on-line.

Koniec z przypalonymi plamami w piekarniku. Wyczyszczenie blachy do pieczenia jest łatwiejsze niż myślisz. Wykorzystaj moje sposoby i ciesz się błyszczącym piekarnikiem.

N

Podstawowy sprzęt

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, będziesz potrzebować kilku akcesoriów. Jeżeli Twój piekarnik przeżył wiele, materiały, których użyjesz będzie trzeba od razu wyrzucić. Nie żałuj gąbek i ściereczek – przypalone resztki trudno z nich usunąć i mogą stanowić zagrożenie.

N

To się przyda

• 1-2 miski na wodę i środki czyszczące,
• 1-2 gąbki,
• miękka ściereczka,
• folia aluminiowa – pomoże usunąć zaschnięty brud bez rysowania,
• gumowe rękawiczki.

Jak umyć blachę z piekarnika bez chemii

Jestem zwolenniczką sprzątania bez użycia chemii i w taki sposób staram się czyścić mój piekarnik. Musisz jednak pamiętać, że ta droga jest skuteczna, jeśli czyścisz blachę często i nie dopuszczasz do gromadzenia się zapieczonego brudu.

N

To się przyda

• soda oczyszczona,
• sól,
• ocet,
• woda utleniona,
• płyn do mycia naczyń.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pasta z sody, octu i płynu do naczyń

Zdecydowanie najsilniejszy z domowych sposobów na czyszczenie blachy piekarnika. Aby mógł w pełni zadziałać potrzebujesz jednak całej nocy. Zacznij od nagrzania piekarnika wraz z blachą do 60 stopni.

Wymieszaj paczkę sody oczyszczonej  z równą ilością octu i płynu do naczyń (wystarczy około 200 ml). Uwaga! Składniki wejdą w reakcję, mieszanka zacznie się pienić, a piana może podrażnić skórę. Użyj rękawiczek!

Nałóż pastę na blachę i ściany piekarnika, jeśli jest taka potrzeba i pozostaw na noc. Następnego dnia zmyj pastę wodą i ciesz się czystością.

Mieszanka sody i wody utlenionej

Soda oczyszczona potrafi zdziałać cuda. Po za tym jest bezpieczna i nietoksyczna. Drugi domowy sposób na wyczyszczenie blachy do pieczenia korzysta także z właściwości wody utlenionej.

Paczkę sody oczyszczonej wymieszaj z butelką wody utlenionej. W tym przypadku także zależy nam na konsystencji pasty – taką mieszankę najłatwiej nałożyć. Jeżeli roztwór wyda się zbyt gęsty – dolej wody z kranu. Uwaga! Ta substancja będzie miała właściwości żrące! Użyj rękawiczek!

Pastę nałóż na blachę i pozostaw na około 30 minut. Następnie wyczyść piekarnik gąbką. W przypadku silnych zabrudzeń przyda się sól – wysyp ją na pastę z sody i wyszoruj całość.

Najlepsze środki chemiczne do czyszczenia blachy z piekarnika

Jak umyć blachę z piekarnika, kiedy naturalne substancje nie dają rady? Pora sięgnąć po cięższy arsenał. Na rynku jest wiele produktów, przeznaczonych do mycia piekarników. Niektóre z nich są bardzo popularne i skuteczne. Oto one.

Cif Perfect Finish do czyszczenia piekarnika w sprayu

Produkt znanej marki w wygodnej formie sprayu. Wymaga pozostawienia na powierzchni co najmniej 30 minut

Faberlic – środek do czyszczenia piekarników i kuchni

Zyskująca popularność marka produktów dostępnych głównie on-line. Producent zapewnia, że nie ma w nim żadnych substancji ściernych i jest biodegradowalny.

Twój dom – pianka do czyszczenia piekarnika

Tego producenta możesz nie znać, ale oferowany produkt  zdobył zaufanie wielu osób. Pianka jest gęsta i pozostaje na powierzchni, dlatego wnika w brud i ułatwia jego usuwanie.

Czysta blacha do pieczenia? Nic trudnego!

Wystarczy użyć sprytnych sposobów. Zacznij od domowych sposobów, są bezpieczniejsze i dużo tańsze. Przy większych zabrudzeniach użyj dobrego środka chemicznego. W tym przypadku zawsze stosuj się do instrukcji producenta! Blachę piekarnika czyść w rękawiczkach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak wyczyścić blachę piekarnika
Average rating:  
 0 reviews