Każdy z nas marzy o pięknych włosach, wyrażają nasz charakter i podkreślają urodę. Kupujemy różne produkty oraz narzędzia by wyglądać jak najlepiej. Jednym z takich narzędzi jest prostownica, czy zdarzyło Ci się że jej płytki były, czy też są brudne? Codzienne prostowanie bądź kręcenie włosów, sprawia że na naszych prostownicach zostają pewnego rodzaju zabrudzenia. Nie wyglądają one estetycznie, tym bardziej mogą komplikować drogę do uzyskania oczekiwanych efektów, podczas stylizacji naszych włosów.

Niestety każdy po dłuższym czasie użytkowania prostownicy to zauważa, może to  wpływać nawet  na pogorszenie kondycji naszych włosów, czego wszyscy chcemy oczywiście uniknąć. Chcę Ci dzisiaj pokazać jak szybko i skutecznie pozbyć się tego problemu. Poniżej przedstawiam parę metod, które bezproblemowo pomogą Ci w walce z zabrudzeniami na Twojej najlepszej prostownicy.

Spirytus salicylowy

Jak czyścić prostownicę?

 1. Ważną czynnością jest delikatne nagrzanie prostownicy by była lekko ciepła. Nasze czyszczenie będzie wtedy bardziej efektowne i  szybsze. Oczywiście wyłączamy prostownice zaraz gdy się nagrzeje, nie może ona być gorąca, ani podłączona do prądu, może to doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

 2. Zmieszaj wodę z spirytusem w proporcjach 1:1.

 3. W letniej wodzie zmieszanej z odrobiną spirytusu zanurz ściereczkę. Następnie wyżmij z nadmiaru wody i zacznij pocierać płytki prostownicy. Pamiętaj aby robić to delikatnie, nie drap płytek ponieważ możesz tym uszkodzić powłokę prostownicy co pogorszy jej działanie. Niektóre zabrudzenia będą wymagały mocniejszego nacisku, jednak pamiętaj aby nadal robić to delikatnie.

4. Pocieraj do skutku, na brzegach możesz użyć wacików kosmetycznych, które sprecyzują Twoją pracę i zapewnia jak najlepszy efekt czyszczenia.

Z

Potrzebne produkty

  •  Szmatka bądź mały ręcznik ( najlepiej z mikrofibry )
  • Spirytus salicylowy ( może być też zwykły spirytus )
  • Woda ( najlepiej letnia, bądź delikatnie ciepła)

Wskazówki:

 1. Po wykonanej czynności pozostaw prostownicę do wyschnięcia i pamiętaj aby bezpośrednio po umyciu jej nie włączać. Musi ona być całkowicie sucha by bezpiecznie przystąpić do prostowania czy też kręcenia włosów.

 2. Czynność powtarzaj regularnie by Twoja prostownica sprawdzała się jak najlepiej. Najbardziej wskazane jest powtarzać czynność po każdym użyciu narzędzia, wtedy czyszczenie prostownicy za każdym razem będzie łatwe i przyjemne niżeli robilibyśmy to co kilka użyć.

Mleczko do czyszczenia zamiast spirytusu

Jeśli nie masz w swoim składziku spirytusu i potrzebujesz szybkiej alternatywy na wyczyszczenie prostownicy do włosów, są też inne sposoby na zażegnanie problemu. Są one równie skuteczne i szybkie w walce z brudną prostownicą.

Zasady postępowania : 

1. Zwilż wodą ściereczkę, tak aby była delikatnie mokra, ale żeby nie lała się z niej woda. 

2. Nałóż małą ilość mleczka do czyszczenia, nie za dużo aby nadmiar nie dostał się w niepotrzebne miejsca. 

3. Pocieraj ściereczką płytki prostownicy, pamiętając aby nie zarysować jej powłoki.

Z

Potrzebne produkty

  • Ściereczka z mikrofibry
  • Mleczko do czyszczenie np. Cif bądź Ludwik.

 

Niestety jest ryzyko że tego typu substancje chemiczne, które są zawarte w mleczku mogą negatywnie wpłynąć na naszą prostownicę, więc spróbowanie tego sposobu jest na własne ryzyko. Jednak z doświadczenia wiem że z odpowiednią ilością tego środku nic złego naszym prostownicom nie powinno się stać i będą działać normalnie, a nawet lepiej ze względu na ich czystość.

Ocet do czyszczenia prostownicy

Stary dobry przyjaciel, który znajdzie swoje pozytywne działanie niemalże wszędzie, tym razem też jest naszym śmierdzącym przyjacielem. Będzie to także dobra alternatywa dla osób, które troszczą się o środowisko i wolą unikać używania chemicznych produktów, które zanieczyszczają nasze środowisko. Co jest oczywiście kolejnym plusem wybrania tej metody. 

Postępujemy z nim podobnie jak z środkiem czyszczącym, potrzebna nam szmatka i ocet. Delikatnie zwilżamy ściereczkę octem przy czym można zatkać na chwilę nos, a następnie pocieramy o płytki prostownicy, pamiętając o tych samych zasadach by nie drapać i robić to na tyle delikatnie żeby nie uszkodzić urządzenia. 

Po skończonym działaniu zalecam otworzyć okno i przewietrzyć pomieszczenie, w którym dokonywaliśmy tej czynności. Niestety jest to dosyć śmierdzące rozwiązanie, ale czasami warto poświęcić swoje nozdrza i spróbować.

Z

Potrzebne produkty

  • Ściereczka z mikrofibry
  • Ocet

Specjalne środki przeznaczone do dbania o narzędzia do włosów

Jeśli chcemy zapewnić naszym prostownicom pewną czystość od zaraz, bez ryzyka wytarcia powłoki ochronnej z płytek, możemy równie dobrze kupić środek, który przeznaczony jest specjalnie w tym celu aby wyczyścić naszą prostownicę i inne tego typu narzędzia do stylizacji naszych włosów.

Przykładowo „Barbicide”, jest to produkt, którego producent oferuje nam nawet ochronę przed rdzą, nie należy on jednak do najtańszych, ale z całą pewnością sprosta on naszym oczekiwaniom i skutecznie wyczyści naszą prostownicę.

Producent zapewnia nas o jego bezpiecznym działaniu, które nie jest szkodliwe w jakikolwiek sposób dla naszego zdrowia, ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych i podrażnień.

Jak stosować?

Płyny tego typu zazwyczaj są umieszczone w buteleczkach ze spryskiwaczem, co ułatwia nam aplikację tego typu produktu. 1. Spryskać powierzchnię płytek prostownicy i odczekać min. 1 minutę by produkt zadziałał w swoim czasie. 2. Po maks. 3 minutach przetrzeć płytki suchą ściereczką i gotowe, prostownica jak nowa.

Woda do czyszczenia prostownicy

Ostatecznym rozwiązaniem będzie użycie zwykłej wody, jeżeli nie mamy żadnego z dodatkowych produktów. Woda da radę, ale tylko przy delikatnych zabrudzeniach i trzeba troszeczkę bardziej się potrudzić by skutecznie umyć naszą prostownicę. Jest to jedna z najszybszych metod, jeśli jesteśmy przykładowo w łazience i mamy parę minut do wyjścia, wystarczy że weżniemy ręcznik, zmoczymy go delikatnie wodą (najlepiej ciepłą), odsączymy nadmiar i szybko przetrzemy naszą prostownicę, po czym wytrzemy ją do sucha innym ręcznikiem, i od razu możemy ją podłączyć do kontaktu, i używać normalnie jakby nigdy nic.

 

Jaki jest najskuteczniejszy sposób czyszczenia twojej najukochańszej prostownicy

Wedle uznania czy też naszych zasobów możemy skorzystać z każdego wyżej wymienionego sposobu, jeżeli będziemy robić to delikatnie i umiejętnie. Włosy to dla każdego ważny element wyglądu, dbajmy o nie, ale także o narzędzia, którymi je traktujemy. Używanie zabrudzonej prostownicy może znacznie pogorszyć ich wygląd i wpłynąć na ich zdrowie.

Chcąc tego uniknąć, regularne stosowanie wyżej podanych, wybranych przez Ciebie metod zaoszczędzi Ci ewentualnych powikłań i problemów, jakie mogą wyniknąć podczas używania brudnych narzędzi. Osobiście polecam zainwestować w specjalnie przeznaczony płyn, który jest najmniej ryzykowny.

Jednocześnie  jego skuteczne działanie jest poparte wieloma opiniami, które jeszcze bardziej zachęcają do zainwestowania pieniędzy, zwłaszcza jeżeli codziennie korzystamy z naszych prostownic. Dodatkowym plusem tego płynu jest także jego wielofunkcyjność, można go używać także do czyszczenia lokówki i jak producent sugeruje, wszystkich powierzchni.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, który sposób najbardziej przypadł wam do gustu i czy którykolwiek próbowaliście. Jeżeli macie ochotę podzielcie się tymi sposobami ze swoimi znajomymi udostępniając ten artykuł na swoich Social Mediach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAK WYCZYŚCIĆ PROSTOWNICĘ SKUTECZNIE
Average rating:  
 0 reviews