Nowoczesne narożniki z funkcją spania to meble, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Mogą służyć jako miejsce do spania i odpoczynku dziennego w niewielkich kawalerkach czy mieszkaniach dwupokojowych, w kilka chwil zmienić rodzinnych salon w pokój gościnny czy stanowić punkt centralny w przestrzeni nastolatka. Jak zdecydować się najlepszy moduł? Poznaj 4 praktyczne wskazówki, które pomogą wybrać inwestycję na lata.

2616725eb5bcbc764d2d331230d60dd9

1. Nowoczesne narożniki z funkcją spania – wybierz kształt

Przede wszystkim warto zastanowić się nad kształtem i wielkością modułów. Nowoczesne narożniki z funkcją spania mogą posiadać jeden lub dwa otomany, czyli przyjąć kolejno formę L- bądź U-kształtną. Do większych salonów warto zdecydować się na kanapę z dwoma szezlongami, zapewni ona bowiem jeszcze więcej przestrzeni do spania, a także możliwość odpoczynku w pozycji półleżącej w dzień dla większej liczby domowników.

Kolejnym ważnym elementem sofy są jej nóżki. Kanapa zabudowana u dołu wygląda klasycznie i nieco bardziej okazale. Natomiast wysokie nóżki przydają narożnikowi większej lekkości i w dodatku sprawiają, że sprzątanie kurzu spod kanapy staje się łatwiejsze zarówno przy sprzątaniu ręcznym jak i podczas używania automatycznych robotów sprzątających.

2. Materiał tapicerski narożników z funkcją spania

Kolejnym ważnym elementem decydującym o trwałości i funkcjonalności mebla jest rodzaj zastosowanej tkaniny tapicerskiej. Nie warto oszczędzać przy wyborze materiału, tani skaj może szybko popękać i prezentować się nieestetycznie.

Najlepszym wyborem będzie wysokiej jakości gładka lub wyraźnie zaznaczona plecionka, a także miękki, aksamitny i niezwykle elegancki welur. Tapicerka może również występować w wersji pet friendly – wówczas tkanina ma strukturę, która ułatwia czyszczenie narożnika z sierści. Inną opcją jest zastosowanie materiału hydrofobowego, który sprawia, że rozlane płyny nie wnikają wgłęb kanapy.

3. Dodatkowe funkcjonalności nowoczesnych narożników z funkcją spania

Nowoczesne narożniki z funkcja spania są nie tylko solidne i wytrzymałe, ale również niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu. Dzieje się tak za sprawą miękkich pianek poliuretanowych zamontowanych w siedzisku i oparciu sofy, a także elastycznych sprężyn typu Bonell.

Warto zdecydować się na mebel z pojemnym pojemnikiem na pościel i inne tekstylia domowe, pozwoli to zaoszczędzić miejsce na półkach w szafie. Kolejnym wygodnym rozwiązaniem jest automat wspomagający rozkładanie mebla – dzięki temu, z jego obsługa poradzą sobie nawet dzieci czy osoby starsze.

4. Styl, klasa, szyk – narożniki z funkcją spania do salonu

Co decyduje o estetycznych walorach narożnika z funkcja spania? Nowoczesny, ergonomiczny kształt mebla, nasycony kolor tapicerki, a także funkcjonalne i miłe dla oka dodatki, takie jak poduszki, pufy czy podnóżki.

Wybierając tapicerkę, warto zdecydować się na obicie mebla zarówno z przodu jak i z tyłu- wówczas, można ustawić kanapę nie tylko przy ścianie, ale w dowolnym miejscu w pokoju, również na jego środku. Chętnie wybierane kolory materiałów obiciowych to szarości, beże, morskie zielenie i niebieskości, a także musztarda oraz granat.

Wybierz nowoczesne narożniki z funkcją spania z IFM Meble

IFM Meble to fabryka mebli z Kępna, która wyróżnia się połączeniem stylu, funkcjonalności i najwyższego komfortu oferowanych narożników z funkcją spania. W asortymencie znalazły się również dopasowane do sof poduszki, pufy oraz podnóżki – dla jeszcze większego dopasowania oraz wygody. Sprawdź ofertę już dziś i wybierz moduły dla siebie.