Czy mierzenie ciśnienia jest według Ciebie trudne? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że nawet drobne przesunięcie mankietu może wypaczyć wyniki? Czy wiesz, co znaczy ciągłe mierzenie ciśnienia słabym sprzętem? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą informację – możesz to zmienić!

Chcemy pokazać Ci kilka produktów z rankingu ciśnieniomierzy i wskazać, na jakie dokładnie parametry powinieneś zwracać uwagę. Znajdziesz tu zatem porady, wskazówki i opinie, do których będziesz mógł się ustosunkować i które będziesz mógł przeanalizować, by dokonać właściwego wyboru.

Polski ciśnieniomierz naramienny Oro-Med Oro-N2 Basic – zalety, wady, opinie

ranking fotelików samochodowych 15-36

Najbardziej popularny ciśnieniomierz, który dysponuje właściwie wszystkim, co tego typu urządzenie mieć powinno. Jest to urządzenie naramienne, stosujące metodę oscylometryczną do pomiaru ciśnienia. Charakteryzuje się dużym zakresem pomiarowym ciśnienia (0-280 mm/Hg) oraz tętna (40-199 uderzeń na minutę). Jest produktem z lepszej, nowszej, udoskonalonej gamy Oro-Medu.

Jakie zalety należałoby wymienić? Przede wszystkim wygląd. Jest nowoczesny, dość duży, ale kompaktowy i z tradycyjnymi przyciskami. To urządzenie intuicyjne, które wszystko wskazuje w sposób dokładny i przejrzysty. Wyświetlacz jest duży, elektroniczny i jasny. Umożliwia analizę wyników w każdych warunkach. Pozwala na wykrywanie arytmii serca, a przy tym zapamiętuje po 45 wyników dla każdego z dwóch użytkowników na raz. Można także stworzyć średnią wyników z ostatnich trzech pomiarów. Jest wygodny, choć naramienny. Wybierany ze względu na jakość pomiarów oraz łatwość obsługi.

R

Zalety

– Specjalne funkcje: wykrywania arytmii, wykrywania ruchu czy wykrywania niewłaściwego położenia mankietu. Masz pewność, że pomiar został wykonany prawidłowo;

– Technologia FuzzyLogic dla dokładniejszego, jeszcze bardziej precyzyjnego pomiaru;

– Szerokość regulacji mankietu od 22 cm do 40 cm daje komfort użytkowania każdemu;

– Funkcja oszczędzania baterii sprawia, że ciśnieniomierz wyłącza się automatycznie po minucie bezczynności;

– W stu procentach automatyczny pomiar uruchamiany dużym, łatwo zauważalnym przyciskiem.

– Przejrzysty ekran LCD z najważniejszymi informacjami i łatwy w nawigowaniu system.

Q

Wady

– Mała pamięć użytkowa pozwala na zapamiętanie tylko 45 wyników jednej osoby;

Ciśnieniomierz naramienny LCD Esperanza Vitality – plusy i minusy

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Prosty, klasyczny i dość lekki ciśnieniomierz, który może szczególnie przypaść do gustu starszym użytkownikom. Swoim wyglądem nawiązuje bowiem do dawnych ciśnieniomierzy. Jest urządzeniem naramiennym, o mankiecie w nieco mniejszym przedziale 22-32 cm. Stosuje metodę pomiarową oscylometryczną. Jest w pełni automatyczny i bardzo szybki. Charakteryzuje się wysoką skutecznością pomiaru.

Jego zalety można by mnożyć. Jest to ciśnieniomierz klasyczny. Wygląda dość standardowo, choć faktycznie mankiet mógłby mieć większy rozstaw. Brakuje tu tych 10 cm, więc jest to produkt raczej dla chudszych osób. Model LCD Esperanza Vitality charakteryzuje się przede wszystkim pełną automatyzacją oraz tradycyjnym, choć elektronicznym wyświetlaczem. Jest on dość duży, choć ramki w tym przypadku mogłyby być mniejsze. Używa się go łatwo, do wyboru jest tylko jeden panel przycisków co jest dużym plusem. Model ten posiada pamięć dokładną do 90 pomiarów.

R

Zalety

– 90 pomiarów z datą i godziną dla lepszej kontroli ciśnienia;

– Wygodny w użytkowaniu, prosty i nieskomplikowany sprawdzi się także dla osób starszych;

– Funkcja automatycznego napełniania i wypuszczania powietrza z mankietu oraz funkcja wykrywania arytmii serca – dodatkowe elementy poprawiające jakość pomiarów;

– Dokładny pomiar sprawia, że wyniki są miarodajne i mogą służyć szczegółowej kontroli swojego stanu zdrowia;

– Wyświetlacz, który nie ma zbyt wielu informacji jest bardziej przejrzysty i dzięki temu wynik jest bardziej zrozumiały.

Q

Wady

– Brak kilku przestrzeni do zapamiętania dla kilku osób;

– Mała regulacja mankietu sprawia, że urządzenie to nie jest przeznaczone dla każdego. Jest mniej uniwersalne.

Ciśnieniomierz naramienny Tech-Med 500 Pro – Odkryj jego wady i zalety

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest ciśnieniomierzem naramiennym, a więc bardziej uniwersalnym niż nadgarstkowe. Posiada zasilacz, a więc nie ma potrzeby zmiany baterii. Ma jasny, niebieski wyświetlacz, na którym znajdują się podstawowe, najważniejsze informacje, co sprawia, że nawet osoby niedowidzące są w stanie zapoznać się z wynikami. Jest jednoznaczny w wynikach i dokładny.

Ten ciśnieniomierz opinie ma doskonałe. Jest to produkt wyjątkowo dobrze wykonany. Ma solidną obudowę, przemyślany ekran oraz zasilacz, który zapobiega rozładowaniu się urządzenia w najważniejszym momencie. Jego mankiet ma standardowy zakres 22-42 cm, a sam ciśnieniomierz jest dokładny i precyzyjny. Jest to aparat automatyczny, a pomiar rozpoczyna się po naciśnięciu jednego przycisku, co znacznie ułatwia operowanie produktem. Jest funkcjonalny, gdyż pozwala na pracę z bateriami i bez nich oraz w różnych warunkach oświetleniowych.

R

Zalety

– Zapamiętywanie wyników w systemie 2×120. Dokładne precyzowanie dnia i godziny wykonywanego pomiaru;

– Duży, intuicyjny wyświetlacz ze wszystkimi ważnymi wskaźnikami, ale bez wskaźników zbędnych, by każdy mógł z łatwością odczytać wynik;

– Funkcja wyciągania średniej z trzech poprzednich pomiarów, co jest tylko bardziej przydatne przy różnego rodzaju schorzeniach;

– Specjalny system wykrywający objawy arytmii i wskazujący pomiar jednoznacznie na dużym wyświetlaczu.

Q

Wady

– Dość ciężki, trudny do przewożenia, mimo posiadania baterii w zestawie;

– Płaskie przyciski nawiązujące do ekranu dotykowego dobrze wyglądają, ale mogą stanowić problem dla starszych użytkowników ciśnieniomierza.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Oro-Med Oro 168 – Dla kogo, jakie ma funkcje?

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Cyfrowy, dokładny i funkcjonalny – tak prezentuje się model Oro 168 znanej polskiej firmy Oro-Med. To ciśnieniomierz wysokiej klasy, który został stworzony do pomiarów ciśnienia na nadgarstkach. Jest dzięki temu kompaktowy, ekonomiczny i doskonały w podróż. Jego skuteczność jest potwierdzona testami, posiada wygodne etui oraz baterie, którymi jest zasilany. To jeden z tańszych ciśnieniomierzy na rynku, który daje radę ze swoją jakością. Dodatkowo ciśnieniomierz nadgarstkowy opinie ma wyjątkowo dobre.

Jego główną zaletą jest kompaktowość właśnie. Może zmieścić się wszędzie, jest łatwy w przewożeniu i dzięki temu nadaje się do osób, które często podróżują, a mają problemy z ciśnieniem. Nie można odmówić mu jednak także dokładności pomiarów oraz dużego, jasnego wyświetlacza, na którym wszystkie parametry są jasne i łatwo widoczne. To sprawia, że jest także łatwy w obsłudze. Istotną rolę odgrywa także w kontekście pamięci, gdyż posiada trzy unikatowe jej obszary oraz dzięki funkcji wykrywania arytmii serca. To model wyjątkowo polecany osobom, które mierzą ciśnienie często i muszą w wielu miejscach kontrolować je dokładnie.

R

Zalety

– Wysoka dokładność pomiarowa +/- 3 mm/Hg;

– Automatyczny, łatwy w użyciu, z dużym wyświetlaczem – był testowany klinicznie i sprawdza się w wielu sytuacjach, a przy tym jego obsługa nie przysparza problemów;

– Technologia FuzzyLogic gwarantująca dokładniejszy pomiar;

– Trzy unikatowe obszary pamięci dla trzech osób;

– Funkcja obliczania średniej wyników z ostatnich trzech pomiarów, co jest wygodne dla osób, które dokładnie mierzą swoje ciśnienie ze względów chorobowych.

Q

Wady

– Nie nadaje się do każdej ręki, jest nadgarstkowy, a więc może być niedokładny u osób z nadwagą.

Jak wybrać najlepszy ciśnieniomierz? Nasze porady

Wybór właściwego ciśnieniomierza jest trudny. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, skupiać się na niejednym aspekcie i być dokładnie przekonanym, co do zastosowania odpowiedniego sprzętu. Jednocześnie warto uniknąć błędów, by pomiar był dokładny i odpowiadał rzeczywistości. Jeśli masz problemy z prawidłowym pomiarem ciśnienia, sprawdź ten filmik i przekonaj się, że nie jest to trudne. A teraz dowiedz się, jak wybrać najlepszy ciśnieniomierz.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Jaka metoda jest skuteczniejsza?

Jak podaje specjalistyczny portal doz.pl „do domowego pomiaru służą aparaty elektroniczne wykorzystujące tzw. metodę oscylometryczną. Co stanowi charakterystyczną ich cechę? Ciśnienie jest tu wyczuwalne dzięki strumieniowi krwi, który płynie pod mankietem i powoduje jego drgania. W metodzie tej podstawą pomiaru jest więc pulsujące falowanie tętnicy, a nie zjawiska akustyczne (słuchawki nie są więc tu potrzebne). Dwie główne zalety tej metody to fakt, że pacjenci nie muszą być doświadczeni w odczytach swych pomiarów, a poza tym nie muszą samodzielnie wyczuwać swego pulsu”.[1] To obecnie stosowana, skuteczna metoda mierzenia ciśnienia w domach.

Jaki typ ciśnieniomierza wybrać?

Znów klasyczne pytanie, czyli naramienny czy nadgarstkowy. Tak naprawdę w wynikach nie ma co do tego żadnej różnicy. Wszystko znów opiera się o tego, kto będzie używał danego produktu. Ciśnieniomierze nadgarstkowe to przede wszystkim produkty kompaktowe, a więc są dobre dla osób podróżujących i często się przemieszczających. Dodatkowo są to lepsze produkty dla osób otyłych lub takich, które same nie mogą założyć sobie opaski na ramię i potrzebowałyby w tym pomocy.

Rozmiar mankietu ma znaczenie

Kupując ciśnieniomierz, trzeba brać pod uwagę szerokość mankietu. To najczęstsza przyczyna niewłaściwych pomiarów. Pamiętajmy, że nie każdy powinien mierzyć ciśnienie tym samym mankietem, gdyż jego szerokość może nie być odpowiednia, by skutecznie móc zmierzyć ciśnienie i pokazać właściwy wynik. Warto zatem szukać jakie ciśnieniomierze opinie mają, by móc z łatwością sprawdzić, który nadaje się do konkretnego zastosowania.

Pamięć dobrych ciśnieniomierzy

Warto zwrócić uwagę na wygodę użytkowania. Chodzi tu między innymi o duży, pełny i jasny wyświetlacz, na którym wyniki są jasne i precyzyjnie wskazane, ale także takie urządzenie, które ma dość duży zakres pamięci danych. Dzięki temu będzie można odtworzyć to, co działo się przez dany okres z ciśnieniem i stworzyć na tej podstawie teorię czy wysnuć wnioski. Dzięki dużej pamięci użytkowej będzie można łatwiej kontrolować się każdemu we własnym domu.

Łatwa instrukcja

Często nie czytamy instrukcji, ale w tym przypadku to duży błąd. Dlaczego? Każdy ciśnieniomierz działa trochę inaczej, dlatego prawidłowe nauczenie się konkretnego aparatu ma wielkie znaczenie dla pomiarów. Chodzi o to, by robić to dobrze i skutecznie, a nie tylko by uzyskać jakiś wynik. Dlatego niezwykle ważne w tym kontekście jest wybranie aparatu z dobrze napisaną instrukcją. Trzeba mieć ją zawsze przy sobie i stosować się do jej założeń, by nie wpłynąć negatywnie na wynik pomiaru.

Rodzaj zasilania

Innym parametrem, na który można zwrócić uwagę, jest rodzaj zasilania. Znów należy dopasować urządzenie do osoby, która będzie z niego korzystała. Wygodnie jest używać ciśnieniomierzy na baterie. Są one wytrzymałe, długo działają a sama wymiana baterii nie powinna nastręczać problemów. Czasem jednak można także kupić mocniejsze i łatwiejsze w obsłudze ciśnieniomierze z zasilaczami, które jednak są nieco kłopotliwe i nie mogą być używane na wyjazdach, co może być dużą przeszkodą.

Łatwość obsługi

Jeśli szukasz dobrego ciśnieniomierza, to musisz wiedzieć, że oprócz tych wszystkich parametrów, które wymieniliśmy, jest jeszcze jeden. Łatwość w obsługiwaniu urządzenia. Nie chodzi tu o kabel zasilający itp. Raczej o przejrzystość działania. Ciśnieniomierz musi być szybki, nie wymagać wielkiego zachodu i powinien działać właściwie na jeden, góra dwa przyciski. Dzięki temu starsze osoby, które częściej są adresatami tego rodzaju urządzeń, nie będą miały problemów z naciskaniem guzików. Nie warto zatem za każdym razem wybierać nowoczesnych ekranów dotykowych. Łatwość obsługi w tym wypadku musi być bardziej analogowa.

Wybór, który ma znaczenie

Pamiętaj, że ciśnieniomierz może być jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym urządzeniem, z którym spędzamy codzienność. Dlatego ważne jest, byśmy umieli go obsługiwać, był niezawodny i precyzyjny. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na proces wybierania właściwego urządzenia, czy to bierzemy ciśnieniomierz dla siebie, czy kupujemy go dla bliskich. Pamiętajmy, by przede wszystkim dopasować odpowiedni model do odbiorcy. Nie ma bowiem jednego, najlepszego ciśnieniomierza, który można by stawiać za wzór i używać zawsze. Każda osoba może potrzebować nieco innych parametrów, dlatego warto korzystać z opinii i rankingów.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ciśnieniomierz domowy
Average rating:  
 1 reviews
 by Kasia

Ja do użytku domowego zakupiłam ciśnieniomierz naramienny, automatyczny Diagnosis DM600 IHB, jest prosty w obsłudze i bezawaryjny a do tego ma dokładniejsze pomiary niż nadgarstkowy.