Czy cukrzyca to choroba, z którą musisz zmagać się na co dzień? Czy wciąż musisz badać poziom cukru we krwi i kontrolować jego stężenie? Jeśli tak, to wiesz doskonale, że nie jest to wdzięczne zadanie.

W tym artykule będziesz mógł znaleźć nie tylko najlepsze glukometry, ale także kilka krótkich recenzji najciekawszych produktów oraz poradnik, jak dobrać glukometr, jakie parametry są istotne oraz na co dokładnie musisz zwracać uwagę przy jego wyborze. Może to być przydatne przede wszystkim dla osób początkujących, dopiero zaczynających korzystanie z tego sprzętu.

Jednak artykuł ten ma szansę przydać się także osobom doświadczonym, które z niejednego glukometru korzystały, a nie są do końca zadowolone z obecnego sprzętu lub szukają czegoś skuteczniejszego i wygodniejszego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BeneCheck 3w1

BeneCheck Pempa3w1
premium quality stamp ok ok

9.9

Średnia

Allegro Logo
Abbott Optium Neo e1707308051897

Abbott Optium Neo

9.8

Drogi

Allegro Logo
Safe AQ Smart

Safe AQ Smart

9.8

Tani

Allegro Logo
Accu Chek e1711449230818

Accu-Chek
Best Seller Stamp ok

9.7

Tani

Allegro Logo
iXell

iXell

9.7

Tani

Allegro Logo
Contour Plus One

Contour Plus One

9.5

Drogi

Allegro Logo
TekMed GLM 77 e1707308249576

TekMed GLM-77

9.5

Średni

Allegro Logo

Poznaj BeneCheck 3w1. Glukometr dla Ciebie ?

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

To kompaktowe i najszybsze urządzenie, które ma za zadanie zbadać nie tylko poziom glukozy we krwi, ale także cholesterolu czy kwasu moczowego. Jego unikatowa konstrukcja oraz łatwa obsługa sprawiają, że każdy może otrzymać wyniki już po kilku chwilach. Jest lekki, a do uzyskiwanych wyników korzysta z sensora elektrochemicznego i potrzebuje pełnej krwi kapilarnej. To coś więcej niż dobry glukometr.

Wybierając to urządzenie, z pewnością decydujesz się na kompaktowy sprzęt do różnych pomiarów. Nie ma w tym nic wyjątkowego, że potrzebujemy danych z różnych typów substancji i w tym urządzeniu wygoda jest na pierwszym miejscu. Być może nie ma szerokiego wyświetlacza, a odczyt wyników mógłby sprawić problemy osobom starszym, jednak jego funkcjonalność w pełni pozwala wybaczyć te niedociągnięcia. Bada cholesterol, a wynik podaje już po rewolucyjnych 26 sekundach. Glukozę pokaże w 10 sekund, a kwas moczowy w 15 sekund.

R

Zalety

– Kompaktowy i funkcjonalny – trzy wyniki w jednym, urządzenie, które przydaje się niezwykle często i jest zbawieniem dla wielu osób;

– Duża precyzja badania i doskonałe wyniki, które mogą być zapisywane i przechowywane – gwarantuje niemalże 400 wyników każdego z trzech typów badania;

– Szeroki zakres badania cholesterolu – od 100 do 400 mg/dl;

– Samozasysające paski, które ułatwiają korzystanie z glukometru oraz pozwalają mieć pewność, że odpowiednia ilość krwi dostanie się do komory analizującej.

Q

Wady

– Raczej dla osób, które potrzebują kilku wyników – jako sam glukometr przegrywa z konkurencją.

Jaki najlepszy glukometr? O Safe AQ Smart słów kilka

ranking fotelików samochodowych 15-36

Największą zaletą tego sprzętu jest rozmiar. To produkt kompaktowy, co w przypadku glukometrów jest naprawdę ważne. Istotne znaczenie ma także wyświetlacz, który jest duży, co ułatwia korzystanie z produktu osobom niedowidzącym oraz osobom starszym. To dobry glukometr, który używa coraz więcej ludzi na świecie. Ma doskonałe parametry i korzystną cenę i jest dość dokładny.

Jego zalety można mnożyć. Pierwszym jest już wspomniany wyświetlacz, który umożliwia dojrzenie wyniku w trudnych warunkach oświetleniowych oraz w każdym momencie dnia czy nocy. Wynik jest jednoznaczny i nie można go pomylić z niczym innym. Glukometr pobiera jedynie 6 µl krwi i na tej podstawie jest w stanie stwierdzić co do obecności glukozy. Ten rodzaj urządzenia mierzącego poziom glukozy we krwi korzysta z najnowszego enzymu, którym oznacza się tą substancję. Jest to GDH-FAD, który jest skuteczny i precyzyjny. Co ciekawe glukometr ten może być używany także w szpitalach, gdyż poziom substancji we krwi może być badana nie tylko z palca, ale także innych części ciała czy krwi pobranej bezpośrednio z żyły. Wadą jest z pewnością jego koszt, gdyż jest uznawany za jeden z najdroższych na rynku.

R

Zalety

– Nowoczesny wygląd, kompaktowy rozmiar i duży wyświetlacz, dzięki któremu można zobaczyć więcej;

– Korzystanie ze skutecznego miernika – enzymu GDH-FAD;

– Nowoczesny nakłuwacz daje o 50% mniejsze poczucie bólu, a przy tym dysponuje on 9 nowymi ustawieniami głębokości, by dopasować działanie do osoby korzystającej z urządzenia

– Kalibracja do osocza i szybki wynik nawet po 5 sekundach.

Q

Wady

– Dość kosztowny, jeden z droższych na rynku;

– Dostępne średnie tylko z ostatnich 7 dni.

Jaki najlepszy glukometr? Tym razem iXell na tapecie

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Dość poręczny, wygodny i w miarę kompaktowy. iXell jest jednym z najbardziej popularnych glukometrów. Glukometr opinie ma bardzo dobre, co jest jego zaletą, choć niektóre parametry mogłyby być lepiej dostrojone, zwłaszcza biorąc pod uwagę konkurencję. Jednak jest to skuteczny, szybki i dość intuicyjny glukometr. Poznaj więcej cech produktu marki iXell.

Główną zaletą glukometru iXell jest prostota. Jest niezwykle łatwy w obsłudze, nie ma w nim nic skomplikowanego i jest po prostu przeznaczony do wykonywania pomiarów osób w warunkach domowych oraz w szpitalach czy w przychodniach. Co ważne, glukometr nie posiada tzw. kodowania, co sprawia, że nie ma ryzyka pomyłki przy wymianie pasków. Dodatkowym atutem jest z pewnością norma ISO, która potwierdza skuteczność i dokładność pomiarów. Glukometr korzysta z metody biosensorycznej, a jego dużą zaletą jest pamięć – może spamiętać nawet do 450 pomiarów i przygotować średnią nawet z 90 dni.

R

Zalety

– Mała ilość krwi potrzebna do pomiaru sprawia, że sprawdzanie poziomu glukozy jest przyjemniejsze i wygodniejsze (to już tylko 0,7 µl);

– Automatyczny wyrzut paska to wygoda, ale i bezpieczeństwo dla osób korzystających z urządzenia;

– AST, czyli system pozwalający na wybór najbardziej komfortowego miejsca nakłucia;

– Zmiana jednostek pomiaru – nie tylko mg/dl, ale także mmol/dl. Daje to większe możliwości także w zastosowaniu komercyjnym;

– Duża pamięć, wiele wyników w zestawieniu zbiorczym i możliwość jej kasowania, by komfortowo i łatwo analizować poziom glukozy we krwi.

Q

Wady

– Dość długi czas oczekiwania na wynik – 7 sekund;

Contour Plus One Opinie Użytkowników

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Inteligentny, z bezprzewodową łącznością, niebanalnym designem i wyjątkową dokładnością – tak po krótce można scharakteryzować model Contour Plus One – jeden z najchętniej kupowanych glukometrów w Polsce. Warto podkreślić, że glukometr Contour Plus opinie ma wyjątkowo dobre, co sprawia, że jest to jeden z najlepszych glukometrów na rynku. Korzysta z krwi pełnej włosiczkowej oraz żylnej i ma niewielki zakres błędu.

Jego główną zaletą jest szybkość i precyzja działania oraz kompaktowość. Jest to mały, wygodny glukometr, choć osoby starsze mogą mieć problem z dojrzeniem wyników lub umiejętnością ich odczytania z aplikacji. Jest to jednak glukometr precyzyjny. Czas oczekiwania na wynik to tylko 5 sekund. Przechowuje on wyniki ostatnich 800 badań, a więc jest naprawdę pojemny. Do tego posiada system alarmowy, który informuje pacjenta o konieczności ponownego włożenia paska w ciągu 60 sekund, jeśli pomiar nie został wykonany prawidłowo. To zmniejsza ryzyko konieczności kolejnego wkłuwania się.

R

Zalety

– Szeroki zakres badania oraz precyzyjny wynik, który pozwala łatwo kontrolować glukozę we krwi;

– Funkcja SmartLight ułatwia korzystanie z glukometru. Podświetla ona miejsce na włożenie paska, dzięki czemu można dokonywać pomiarów również w miejscach niedoświetlonych.

– Sygnalizacja świetlna w przypadku poziomu wyniku – zielony, bursztynowy lub czerwony.

– Krótki czas oczekiwania i mała ilość krwi potrzebnej do zbadania poziomu glukozy.

– Lekka, kompaktowa i łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu obudowa.

Q

Wady

– Brak możliwości zablokowania żelazka na statywie.

Jak wybrać dobry glukometr i cieszyć się jego skutecznym działaniem?

Wybór właściwego glukometru może być trudny. Warto zwracać uwagę na różnego rodzaju rankingi glukometrów, które pokażą, które z nich mogą być wartościowe w kontekście używania przez osobę starszą lub przez kogoś w młodszym wieku. Warto także zdawać sobie sprawę na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni produkt.

Jak pisze specjalistyczy sklep medyczny „współczesna praktyka leczenia chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią wymaga od pacjentów prowadzenia systematycznych pomiarów cukru we krwi. Samokontrola ma za zadanie monitorowanie aktualnego stanu glukozy, a w razie stwierdzenia wartości wykraczających poza docelowe umożliwić podjęcie odpowiednich działań. Tego typu działania to jednak nie tylko regularne pomiary glikemii, ale szereg czynności wykonywanych po to, aby mieć prawidłowe poziomy cukru we krwi”[1]. Trzeba też umieć wybierać.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Przeznaczenie

Nie warto wybierać glukometru tylko po to, by miał mnóstwo funkcji. To praktyczne urządzenie, które nade wszystko ma działać. Służyć w codziennej pracy i dawać dokładne wyniki. Z tego powodu nie trzeba wybierać produktów 3w1, jeśli nie są one potrzebne. Jeśli jednak potrzebujesz więcej pomiarów, spróbuj znaleźć właśnie coś takiego.

Zakres działania

Zwracaj uwagę przede wszystkim na ilość próbki krwi, skąd powinna pochodzić, jak szybko otrzymasz wynik oraz na jakim wskaźniku oparte jest działania glukometru. To niemalże najważniejsze techniczne parametry sprzętu. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko łatwo porównać produkty, ale także je wybrać.

Glukometry opinie

Dobre glukometry powinny znaleźć swoje miejsce w sieci. Znajdziesz tam mnóstwo recenzji czy opinii użytkowników. Nie bagatelizuj ich. To niezwykle ważne, byś mógł porównać, jak sprawuje się dany przedmiot w innych warunkach, u innych osób. Wybierz taki, który jest godny polecenia. Dla ułatwienia zerknij w tym miejscu i zobacz filmik o kilku produktach z tego segmentu. Skorzystaj także z naszego rankingu glukometru.

Widoczność

To, w jaki sposób zobaczysz wyniki swoich pomiarów, jest niezwykle ważne. Dla osób starszych trzeba wybierać glukometry z dużymi, czytelnymi wyświetlaczami. Muszą być łatwe w analizie i nie przysparzać trudności w dojrzeniu przy różnym oświetleniu. Z kolei osoby młodsze mogą szukać czegoś nowoczesnego, np. połączonego z aplikacją, co tylko ułatwi analizę danych i korzystanie z glukometru.

Szukaj dokładnie, wybieraj mądrze

Nie ma jednego, uniwersalnego glukometru. To mit. Warto wiedzieć, że różne modele oferują bardzo różne produkty. To bardzo dobrze, że są to elementy różnorodne, dzięki czemu można z łatwością wybrać dokładnie taki produkt, na jakim Ci zależy. Nie zamykaj się na nietypowe rozwiązania. Czasami produkt 3w1 może być lepszy z jakichś względów dla Ciebie.

Jedno jest pewne – musisz dopasować odpowiednie urządzenie do własnych potrzeb. Tylko w ten sposób zagwarantujesz sobie łatwe i szybkie korzystanie z pomiarów glukozy we krwi. To duże ułatwienie, więc wybieraj mądrze.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki glukometr wybrać
Average rating:  
 0 reviews