Kuchnie to jedne z najbardziej praktycznych wnętrz naszych mieszkań czy domów. By jednak spełniły wymagania odnośnie do funkcjonalności, należy szczególną uwagę poświęcić na każdy, nawet najmniejszy element ich wyposażenia. Niezwykle ważnym przedmiotem w każdej kuchni jest odpowiednia bateria kuchenna. W jakim przedziale cenowym warto szukać baterii, by spełniły one nasze oczekiwania co do jakości i funkcjonalności? Czy bateria kuchenna to spory wydatek?

w jakim przedziale cenowym szukac baterii kuchennych

Rodzaje baterii kuchennych 

Kran do kuchni dostępny jest w bardzo wielu, różnorodnych wariantach, które różnią się od siebie m.in. metodą montażu, wyglądem czy dostępnymi funkcjami. Często właśnie te czynniki warunkują końcową cenę baterii. Do najbardziej popularnych należą:

  • baterie naścienne,
  • baterie stojące,
  • baterie z wyciąganą wylewką,
  • baterie z termostatem,
  • baterie bezdotykowe,
  • baterie z podgrzewaczem

To najbardziej popularne modele, które możemy napotkać w bardzo wielu różnorodnych aranżacjach wnętrz kuchennych. Które są najtańsze, a na które należy przeznaczyć trochę większą kwotę?

Baterię ścienne i stojące

Do najtańszych dostępnych modeli, zaliczana jest bateria kuchenna ścienna oraz stojąca. To kategoria, w której już od około 70 zł możemy wybrać dla siebie dobry model. Co więcej, do naszej dyspozycji oddano niezwykle szeroką, różnorodną gamę wielu ciekawych produktów. Możemy wybierać pośród modeli klasycznych, chromowanych, po wykonane w matowej czerni, aż po modele w miedzi. Podobnie w przypadku modeli baterii kuchennych stojących. Wybór pomiędzy wyżej wymienionymi bateriami zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań, jak również od rodzaju instalacji, która została doprowadzona do naszego zlewozmywaka.

Baterie ścienne i stojące różnią się od siebie także m.in. liczbą dźwigni (jedno– bądź dwudźwigniowa), typem (jedno– bądź dwuotworowa), wysokością korpusu i wieloma innymi parametrami. Tak szerokie spektrum wyboru sprawia, że każdy z nas będzie mógł dobrać doskonale dopasowaną do własnych upodobań i preferencji baterię kuchenną.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką to jeden z droższych modeli tego typu wyposażenia kuchennego. Najtańsze tego typu modele oscylują w granicach od około 200 zł, do nawet 8000 zł. Najdroższe modele wyposażone są m.in. w ceramiczną głowicę czy baterię wysokociśnieniową, przez co są gwarancją satysfakcji użytkowania (ważny jest też design produktu). Wylewka zamontowana w baterii to nic innego jak praktyczna, wyciągana dysza, którą z powodzeniem możemy nakierować strumień wody w dowolnie wybranym kierunku w zlewie. Wyciągana wylewka jest więc niezastąpiona nie tylko w przypadku zmywania naczyń, ale także np. podczas mycia warzyw czy owoców. 

Wybierając baterię kuchenną, należy poznać i dokładnie rozważyć każdą propozycję. Szeroka rozpiętość cenowa sprawia, że każdy z nas odnajdzie model dopasowany do zasobności swojego portfela. Co jednak najważniejsze, nie tylko cena powinna być jedynym wyznacznikiem, w ramach którego powinniśmy dokonać wyboru. Warto rozważyć wszelkie zalety każdego modelu, dostępne dodatkowe funkcje, takie jak np. wspomniana wyciągana wylewka. Będą niezwykle pomocne każdego dnia.